Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V667 + kolumny 2.0

Bloody_Losiu 28 Kwi 2011 23:00 1937 4
  • #1 28 Kwi 2011 23:00
    Bloody_Losiu
    Poziom 2  

Postanowiłem sobie zmienić już 5-6 letni zestaw grający marki SONY na coś nowszego. Zakładam ten wątek ponieważ chciałbym poznać opinię audio-miłośników na temat tego co chcę zrobić.

Mianowicie przez 5-6 lat użytkowania doszedłem do wniosku, że zestaw 5.1 to raczej nie dla mnie, zawsze jestem za blisko któregoś głośnika, subwoofer gra za słabo lub za mocno itp. a w zasadzie super dźwięku przestrzennego przy serialu na Comedy Central czy w wiadomościach na TVN też mi nie trzeba. Natomiast lubię sobie posłuchać muzyki, już nie z CD tylko z MP3 z dysku twardego zapodawanej przez coś co się zowie WD HD LIVE za pośrednictwem kabla HDMI. Do tego mam 2 konsole PS3, X360 też po HDMI o dekoder kablówki.

W związku z tym wydaje mi się, że zdecyduje się na zakup amplitunera Yamaha RX-V667 i zestawu kolumn 2.0 Jamo s608. W razie jakby co zawsze pozostanie opcja żeby dokupić resztę gratów do 5.1...

Teraz pytanie - czy coś takiego będzie w ogóle fajnie grać przy odsłuchu muzyki i czy jako tako da rade przy zwykłych filmach czy TV. Czy też klęska po całości?

0 4
  • #2 29 Kwi 2011 00:11
    pioreK.
    Poziom 17  

Jeżeli chodzi o wybór kolumn to sądzę, że to dobry wybór. Zależy jeszcze jakich wymiarów jest pomieszczenie odsłuchowe, bo zdarza się, że ciężko te Jamo ustawić. I membrana musi być w odpowiedniej odległości od ściany i bass reflex, także to też warto uwzględnić, gdyż nieodpowiednie ustawienie nie zapewni brzmienia takiego jakie być powinno.

Z wyborem "jednostki napędzającej" będzie heca, bo z tego co widzę to jednak jest niewielki dylemat "czy korzystać z 2.0 czy 5.0" :)
    Wydaje mi się, że nie ma sensu rozbudowywać tego zestawu do 5.0, bo jak sam wspomniałeś, oglądasz tylko jakieś seriale i wiadomości, więc...
    A nawet jeśli to czy na 2.0 nie można obejrzeć filmu? ;)

Ja bym został przy 2.0, a model amplitunera zmienił na:
    http://allegro.pl/yamaha-rx-497-rx-497-rx497-promo-jm-system-olkusz-i1577396003.html
    http://allegro.pl/yamaha-rx797-rx-797-od-reki-tytan-dost24h-i1576867985.html
    z czego ten drugi wydaje być się lepszym wyborem, bo jednak takie Jamo parę watów chętnie zassą ;)

Istnieje również opcja zastosowania (w tym Twoim ampli) opcji bi-amping'u, ale to będzie trochę (za przeproszeniem) pierdzielenia no i przede wszystkim o wiele więcej gotówki - a wiadomo, że im taniej tym lepiej :)

0
  • #3 29 Kwi 2011 06:03
    Bloody_Losiu
    Poziom 2  

A jak ten RX 797 ma się do tych nowych Yamaha - YAMAHA R-S700/YAMAHA R-S500. Bo przyznam nad tym też myślałem.

No i przy wyborze amplitunera stereo mam problem z podłączeniem. Bo dźwięk mogę przekazać tylko po kablu optycznym albo HDMI.

0
  • #4 29 Kwi 2011 20:15
    pioreK.
    Poziom 17  

Bloody_Losiu napisał:
    A jak ten RX 797 ma się do tych nowych Yamaha - YAMAHA R-S700/YAMAHA R-S500. Bo przyznam nad tym też myślałem.

Wiesz co? Też właśnie się nad tym zastanawiałem :)

Zaraz ktoś się tu pewnie odezwie. Ja nie jestem w stanie "głębiej" pomóc.

0
  • #5 30 Kwi 2011 09:05
    Bloody_Losiu
    Poziom 2  

Ok z tego ci się dokopałem na sieci teraz można kupić w cenie około 1500zł 2 amplitunery stereo z wejściami optycznym i coxial. To HARMAN KARDON HK 3490 i ONKYO TX 8050 (ten 2gi raczej w Polsce nie do dostania). Ktoś miał przyjemność słuchać tego HK 3490?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo