Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B Brak oświetlenia wewnątrz samochodu

29 Kwi 2011 00:15 4117 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczem Corsy B i męczy mnie w niej jedna rzecz. Mianowicie, bez względu na to, czy otworzę w niej drzwi, czy spróbuję uruchomić oświetlenie wewnętrzne (lampka nad lusterkiem wstecznym) za pomocą pokrętła, lampka nie uruchamia się. Sprawdzałem żarówkę i z nią wszystko jest w porządku. Podobnie ma się sprawa z podświetleniem schowka i bagażnika (również nie działa). Dowiedziałem się, że bezpiecznik odpowiedzialny na działanie tego oświetlenia jest również odpowiedzialny za działanie świateł awaryjnych, a jako że awaryjne działają, wykluczam jego uszkodzenie (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić). Co mogę jeszcze sprawdzić i co zrobić, aby uruchomić to oświetlenie (jego brak jest po prostu uciążliwy).
    Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam
    mkulik
  • Poziom 14  
    Witaj sprawdź bezpieczniki wszystkie po prostu.
  • Poziom 13  
    Sprawdź tak, jak kolega poradził - bezpieczniki, a następnie obecność napięcia 12V dochodzącego do żarówki, oraz ciągłość masy (od łącznika krańcowego w drzwiach aż do samej żarówki). Podpowiedź - można to zrobić multimetrem lub też próbnikiem do instalacji samochodowych za 2 złote ze stacji benzynowej.