Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka wirowa ew-23u - nie można uruchomić w trójkącie.

29 Kwi 2011 09:05 2930 7
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem ze spawarka ew-23u. Sprawa wygląda tak: podczas uruchamiania na gwieździe wszystko chodzi ok w chwili przekręcenia włącznika na trójkąt wali bezpieczniki. Wie ktoś może jaka może być przyczyna? Jak to zdiagnozować?

Ps. Proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce, omyłkowo wybrałem samochody.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 42  
    Trzeba sprawdzić sam przełącznik.Być może on się zepsuł.
  • TermopastyTermopasty
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Lub ktoś majstrował przy wyłączniku i zamienił przewody. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz na forum zdjęcia tego wyłącznika (produkcji DDR) wraz z oznaczeniami.
  • Poziom 2  
    Przełącznik jest raczej ok, wczoraj miałem akurat pod ręką inny, podłączyłem go i takie samo zakończenie- wywalony bezpiecznik.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Skoro wiesz gdzie na wyłączniku znajdują się początki i końce uzwojeń to rozłącz je i zmierz omomierzem czy nie są pomylone przewody (pary- które są bardzo istotne)- skoro wyłącznik jest dobry, to wg mnie właśnie pomylone są końcówki (pary uzwojeń) i to tam należy szukać usterki.

A czy ona wcześniej pracowała? Na jakich zabezpieczeniach? A może za szybko przełączasz w trójkąt...
  • Admin grupy AGD
    A zabezpieczenia właściwie dobrane :?:

Tu masz ciut lektury Link
  • Poziom 2  
    sprawa ogólnie przedstawia się tak: spawarka sporo lat temu działa poprawnie, spawała, wszystko było ok, ostatnie kilka lat stała w kącie warsztatu nieużywana, teraz właściciel postanowił zrobić z niej użytek. Sprawa z pomyleniem podłączeń tak więc odpada- przez ten czas nikt nic przy niej nie kręcił. Zabezpieczenia od czasu działania spawarki się nie zmienił wiec z tym teraz wszystko jest dobrze.
  • Poziom 26  
    cizewsky900 napisał:
    sprawa ogólnie przedstawia się tak: spawarka sporo lat temu działa poprawnie, spawała, wszystko było ok, ostatnie kilka lat stała w kącie warsztatu nieużywana, teraz właściciel postanowił zrobić z niej użytek. Sprawa z pomyleniem podłączeń tak więc odpada- przez ten czas nikt nic przy niej nie kręcił. Zabezpieczenia od czasu działania spawarki się nie zmienił wiec z tym teraz wszystko jest dobrze.

Witam. Czyli powinna działać! A jeśli nie działa, to zatrudnij elektryka, dla którego nie będzie miał znaczenia fakt, że w XX wieku działała, tylko zrobi to, o czym pisali kol. ROBSON33 i Akrzy74.
    Możliwe że np. są zwarte wyprowadzenia i podczas pracy w konfiguracji gwiazdy nie ma to znaczenia , a podczas trójkąta już tak. To tylko przykład, z wielu możliwych przyczyn.