Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka daewoo dwf-5590dp. Pali bezpieczniki. Woreczek z tworzywa w środku grafit

ShakeAll 29 Kwi 2011 09:13 1822 6
  • #1 29 Kwi 2011 09:13
    ShakeAll
    Poziom 19  

Witam
    Wewnątrz pralki idzie pęk kabli i jest takie miejsce gdzie zabezpieczony jest takim workiem foliowym. Dostała się tam woda i spalił się bezpiecznik topikowy 5A, po wymianie na nowy, pali się zaraz przy włączeniu pralki.
    Zauważyłem że jest tam taki jakby woreczek z tworzywa 2x3cm z czymś w środku jakby grafit, wychodzą z tego dwa przewody, do środka dostałą się woda.
    Co to jest za element, czy da się go jakoś osuszyć czy też wymienić na coś innego ?

Pozdrowienia
    ShakeAll

0 6
  • #2 29 Kwi 2011 10:18
    chomonciorski
    Poziom 12  

Czy możesz wrzucić fotkę tego ustrojstwa? Jakoś nie pamiętam by coś takiego tam było

0
  • #3 29 Kwi 2011 11:07
    ShakeAll
    Poziom 19  

Rozbabrałem to coś, a w środku jest warystor SVC471, osuszyłem go, ale to nic nie pomogło, nadal wali bezpiecznik.
    Jeśli dobrze rozumuję warystor jest tylko zabezpieczeniem i jeśli pali bezpiecznik to znaczy, że spełnia swoją funkcję.
    Domyślam się, że gdzieś musi być zwarcie, ponieważ bezpiecznik wali zaraz po włożeniu wtyczki do kontaktu, zanim w ogóle zdążę włączyć pralkę, stawiał bym na układ zasilania elektroniki, no bo przecież na silnik napięcie nie idzie dopóki nie włączę pralki

0
  • #4 29 Kwi 2011 15:38
    chomonciorski
    Poziom 12  

Jeśli wybija przed włączeniem pralki to masz padnięty filtr przeciw zakłóceniowy czyli najprościej kupić nowy, ale znając życie to go po prostu omiń czyli idąc po kablu zasilającym omiń to urządzenie co masz i podłącz bezpośrednio i wszystko powinno ruszyć.

0
  • #5 29 Kwi 2011 15:43
    Gobro
    Poziom 28  

Jest to filtr przeciwzakłóceniowy tylko wymiana pomoże.

0
  • #6 29 Kwi 2011 22:59
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

ShakeAll napisał:
    Rozbabrałem to coś, a w środku jest warystor SVC471, osuszyłem go, ale to nic nie pomogło, nadal wali bezpiecznik.
    Jeśli dobrze rozumuję warystor jest tylko zabezpieczeniem i jeśli pali bezpiecznik to znaczy, że spełnia swoją funkcję.
    Dobrze rozumiesz, ale jeżeli przez niego wywala bezpiecznik to trzeba go wymienić.

0
  • #7 24 Lis 2011 08:33
    ShakeAll
    Poziom 19  

Warystor wywalony i pralka chodzi, trochę szkoda, że nie udało się kupić takiego i wymienić, bo wycinanie uszkodzonych elementów nie jest najlepszym rozwiązaniem.

0