Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kangoo '98 Nie działają szyby

29 Kwi 2011 12:46 8107 7
  • Poziom 12  
    Witam,
    Nie działa mi otwieranie elektryczne szyb przednich po obu stronach, sprawdziłem bezpieczniki w kabinie kierowcy pod kierownicą są ok. Do kostek w przełącznikach nie dochodzi prąd. Sprawdzałem miernikiem czy dochodzi prąd do bezpieczników, i okazuje się ze nie dochodzi. Sprawdzałem bezpieczniki pod maską wszystkie sprawne, gdzie może być problem??

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Jak doszło do usterki - sama z siebie tak powstała nagle?
    Do bezpiecznika od drzwi nie dochodzi prąd - czyli gdzieś się gubi... pod deskę do skrzynki idzie zapewne ze skrzynki pod maską - a tam to już z aku zapewne - gdzieś jest przerwa - kabel uszkodzony, albo bezpiecznik, albo jakiś przekaźnik...
    A nie masz tam jakiegoś przekaźnika po drodze?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Przekaźnik na pewno jakiś jest, w skrzynce bezpieczników nad nimi, jest chyba z 7 przekaźników, nie wiem tylko który odpowiedzialny jest za szyby. Może jakaś podpowiedz jak on wygląda i czy na pewno tam go szukać.

A usterka powstała tak:
    Na początku popsuł się przełącznik od szyby pasażera, można było tylko zamknąć a opuścić już nie, później zaczęło się psuć coś od strony kierowcy, trzeba było parę razy klikać tym przełącznikiem żeby załapało, albo drzwiami trochę potrzaskać, a teraz już nie działa.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam pytanie czy wiecie może gdzie należy poszukiwać tego przekaźnika do otiwerania szyb w Renault Kangoo? Wymieniłem zestaw nowych przełączników w drzwiach ale niestety szyby ani drgną...

Proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    Na Elektrodzie są schematy elektryczne do Kangoo '98, wystarczy poszukać, ściągnij je, przejrzyj i wszystko będzie jasne, jeśli masz problem z czytaniem schematów to pomożemy.

Podnośnik lewej szyby F19, podnośnik prawej F20, zasilane z jednego z trzech bezpieczników przy aku, sprawdź czy jest napięcie w F13, zasilany z tego samego bezpiecznika. Nie używaj miernika, użyj kontrolki ( żarówki ok 10W 12V ).
  • Poziom 12  
    Dzieki za odpowiedź. Prąd dochodzi do przekażnika APC. Na bezpiecznikach jednak nie ma prądu. Po przestudiowaniu schematu doszedłem do wniosku że mam obydwa jednakowe przekaźniki (APC i ogrzewania tylnej szyby). Testowo je zamieniłem. Po zamianie grzałka tylniej szyby pracuje normalnie, natomiast szyby nadal nie kontaktują :( Co mogę jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Czy ktoś rozwiązał ten problem?
    Mam podobny przypadek przestała działać szyba pasażera, zamykać się zamyka od strony pasażera ale od strony kierowcy nie reaguje. Po rozebraniu tapicerki od pasażera i zwarciu pinów 3-5 (to jest +) szyba z tej strony działa jak należy jednak ze strony kierowcy szyba ani drgnie. Podobno to nie idzie przez UCH.
    Wiązka w słupkach sprawdzona z oby dwóch stron . Nie mogę znaleźć schematu podobno jest na elektrodzie.
    Zapomniałem dodać że podmieniałem 2 szt. przycisków (dojechał 2 komplet)
  • Poziom 43  
    Uszkodzony przycisk szyby w drzwiach kierowcy.
    maly_13 napisał:
    Podobno to nie idzie przez UCH.

Tam nie ma żadnego UCH.