Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Lumix DMC-FT3 - niezwykle wytrzymały, wodoodporny aparat cyfrowy

lukasker 29 Apr 2011 14:35 4837 2
 • Panasonic Lumix DMC-FT3 - niezwykle wytrzymały, wodoodporny aparat cyfrowyPanasonic przygotował cyfrówkę Lumix DMC-FT3, którą powinien posiadać każdy użytkownik, którego sprzęt jest narażony na zniszczenie. Aparat, który jest młodszym bratem Lumix DMC-FT2 zamknięto w specjalnej wzmocnionej obudowie. Dzięki temu opisywany model Panasonica jest wodoodporny do 12 m, wytrzyma temperaturę do -10 stopni Celsjusza czy upadek z 2 m wysokości. Aparat bez problemu przechodzi test odporności na wstrząs "MIL-STD 810F Method 516.5-Shock”.

  Dodatkowo Panasonic Lumix DMC-FT3 posiada wbudowany GPS, kompas, wysokościomierz i barometr. Panasonic zaopatrzony został w szerokokątny obiektyw 28 mm LEICA DC z sześciokrotnym inteligentnym zoomem oraz matrycę 12 Mpx.

  Aparat jest już dostępny w sprzedaży.
  Cena Lumixa DMC-FT3 to około 330 funtów.


  Źródło

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  lukasker
  Translator, editor
  Offline 
  Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker wrote 2900 posts with rating 168, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • #2
  tytus65
  Level 2  
  Witam "1" jeden tydzień wystarczył żeby 1500zł popłyneło.Od przeciekającej obudowy(przy nurkowaniu na 1 metr) poszedł procesor i pa Panasoniku.SERWIS bez reakcji.
 • #3
  PitusP
  Level 10  
  Ja niestety też nie jestem zadowolony - na początku było świetnie, fajny aparat, fajnie pod wodą pofilmować i porobić zdjęcia, trochę mały zoom ale kompas niezły i GPS znośny - bardzo wygodna sprawa...

  Niestety od jakiegoś czasu zaczął pokazywać coraz częściej błędy po kilku sekundach od włączenia, że coś jest nie tak ze stabilizacją obiektywu lub z samym obiektywem i się wyłącza ... przez co szlag może trafić bo kadrujesz zdjęcie a tu ... trzeba czekać kilkanaście sekund by na nowo aparat wyłączyć i właczyć...

  Nauczyłem się z tym jakoś żyć choć nie raz nerwy puszczały a tu nagle pewnego dnia 2/3 obiektywu zasłonięte czymś na czarno ale całkiem w środku, chyba przy samym przetworniku. Po kilku puknięciach w obudowę z różnych stron, zasłona przesunęła się tak na 1/3 do 1/2 obiektywu, przy zoomie kadr chyba cyfrowy jest bardziej na środku więc czarne się "odsuwa" na bok i da się zrobić jakieś zdjęcia ale mam dosyć robienia tylko połówek zdjęć i do tego w nerwicy czy zaraz nie wywali błędu i sie nie wyłączy.

  Niestety Panasonic nie uważa, że to błąd konstrukcji i nie uznaje reklamacji poza terminem gwarancji a płacić za naprawę nie mam ochoty bo to wina Panasonica ... Już chyba lepiej kupić nowy aparat - byle z dala od Panasonica po tym jak traktują swoich klientów i jakie buble robią - a miał być wytrzymały na upadki ... cóż z tego skoro nawet gdy nie upadł mi ani razu to i tak coś w środku puściło.