Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon FENIX 4LX II z kasetą mini- brak dzwonka wywołania.

29 Kwi 2011 16:02 4651 6
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z domofonem jak w temacie, otóż wszystko działa poprawnie tylko nie mam dzwonka. Po podłączeniu małego, 8Ω głośniczka do centralki/zaciski DU i 0/, w głośniczku dzwoni. To oznacza, że centralka jest w porządku. Kaseta przy bramce też wydaje mi się jest ok. bo ma tylko za zadanie zewrzeć 2 styki/ próbowałem mostkiem i też bez rezultatu/. Zmieniałem żyłę w kablu i też nic. Pozostaje unifon. Ale co tam sprawdzić i jak sprawdzić. I tu liczę na wsparcie techniczne ze strony kolegów z doświadczeniem. Poniżej załączam foto płytki unifonu. Pozdrawiam.Domofon FENIX 4LX II z kasetą mini- brak dzwonka wywołania. Domofon FENIX 4LX II z kasetą mini- brak dzwonka wywołania.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Przy furtce na jednym styku przycisku będzie i 0 będzie cały czas generator. Wciskając przycisk na drugim styku jest sygnał idący do unifonu jesli brak to przycisk do wymiany
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Specjalista Domofony
    Podłącz unifon bezpośrednio do centralki - tylko 2 żyły DU do DU i -O do -O.
    Do testów unifon musi mieć odłożoną słuchawkę (wciśnięty isostat).

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Witam!
    Skoro działa DU na centrali musi być przerwa na linii DU-centrali-przycisk kasety-DU-unifonu.
    Przy pomocy omomierza można to sprawdzić. Jak się sprawdza przewody - wiadomo.
    Sprawdzenie unifonu polega na podłaczeniu "-" omomierza do "O" unifonu oraz "+" omomierza do DU unifonu. Przy odłożonej słuchawce omomierz powinien wskazać wartość oporu słuchawki, plus ew. diody zabezpieczającej (jeśli taka występuje).
    Cześć!
  • Pomocny dla użytkowników
    Spróbuj zmostkować diodę w unifonie. Jest ona na drodze dzwonka. Przeważnie unifony jej nie mają. W niektórych właśnie dzwonek przez to nie działa. Widywałem już wielokrotnie mostkowane diody. Oczywiście u ciebie może być jeszcze inna przyczyna. Najlepiej jakbyś sprawdził jeszcze, czy po przycisku (na wyjściu) masz sygnał (czy melodię).
  • Poziom 10  
    Ircys napisał:
    Podłącz unifon bezpośrednio do centralki - tylko 2 żyły DU do DU i -O do -O.
    Do testów unifon musi mieć odłożoną słuchawkę (wciśnięty isostat).

Pozdrawiam

Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Zrobiłem jak kolega Ircys zasugerował i co się okazało? Dzwonek w unifonie przemówił! Więc wróciłem do kasety bo chyba w niej jest przyczyna i o dziwo po naciśnięciu przycisku zadzwonił dzwonek. To chyba cud. W sumie nic nie zrobiłem a wszystko działa, jak to wytłumaczyć. Co koledzy o tym sądzicie, bo ja już nic z tego nie rozumiem. Na razie poobserwuję i będę nadużywał dzwonka może awaria wróci. Wówczas będzie ją można zdiagnozować. Jak będzie się coś działo nie tak, to napiszę. Pozdrawiam.
  • Pomocny dla użytkowników
    Być może przy centralce miałeś wcześniej źle zaciśnięty przewód od wywołania. Po próbie na krótko, mogłeś go już właściwie podłączyć.