Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony 32" KDL32P3000 założona inna matryca - error4

Kurtion 29 Apr 2011 16:30 6468 13
    Kurtion
    Level 22  
    Witam

Uszkodzona była matryca LTA320WTL06, występował efekt ghostingu, wstawiłem za nią matrycę AUO T315XW01 v.5 z tconem i inwerterem od AUO, kostka od logiki 30 pin zasilanie 5 V po prawej, zasilanie inwertera 24V czyli tak samo, kostka taka sama 14pin. Niestety po podłączeniu tego wszystkiego TV startuje i po chwili 4 razy miga led. Gdy odłącze pin13 z wtyczki inwertera podświetlenie się uruchamia, treść obrazu wygląda na prawidłową, ghostingu brak, ale TV po chwili się wyłacza i dioda sygnalizuje błąd panela (x4). Zamieniałem przewody z pinów 11,12,13 w różne konfiguracje i niestety nie przyniosło to rezultatu.
    Gdy odłącze pin 13 to napięcie na pin11 - 2,3V na pin12 -2,8V przy świecącej matrycy
    Gdy wpięty jest pin 13 do kostki to napięcia na pin13 to 1,2V, matryca nie świeci z wpiętym pinem 13, napięcia na pin12 i pin11 tak jak wyżej.

Proszę o pomoc jak zmusić ten TV do pracy cały czas.
    matryca, inwerter, T-CON sprawne sprawdzane przed wysyłką.
    Jak wyłaczyć protect na MB lub wysterować prawidłowo ten inwerter.

Inwerter w tej sprawnej matrycy to darfon 4H.V1448.291/B1, w tej LTA320 ... był inwerter oznaczony Samsung, niestety modelu nie pamiętam, oby dwa mają 14 pinowy wtyk.
    satgal
    Level 40  
    Pin 12 w inwerterze po podaniu 3-5V włącza podświetlenie, 11, 13, 14 można nie włączać. Jeżeli tak podłączymy to nie powinno wył. się podświetlenie chyba że ma wadę inwerter np uszkodzone któreś TR WN. Matryca poserwisowa mogła być na tą wadę inwertera wymieniona. W serwisie gwarancyjnym nie wymieniają podzespołów matrycy tylko na całą kompletną.
    Kurtion
    Level 22  
    jak pin 11,13,14 odłączony to tv się włącza na chwilę, musi być jakiś sygnał zwrotny bo skąd by TV wiedział, że ma się wyłączyć, powtórzę jeszcze raz to nie inwerter się wyłącza tylko całe Tv, przechodząć w styndby i miga dioda 4 razy.

matryca, inwerter, t-con jest kompletne z innego sprawnego TV.

pozdrawiam
    satgal
    Level 40  
    Sprawdzić jak się zachowa z tconem od zbitej matrycy podłączony tylko do kabla lvds. Może być że Sony przezornie ubezpiecza się przed wmontowaniem chińskiej matrycy i info z tcona jest brane pod uwagę. Jeżeli na tym tcon od zbitej nie będzie się resetował to można na gorąco przepiąć wtyk do tej AUO powinien być obraz i wtedy w menu serwisowym wpisać inną matrycę lub zamienić same pamięci identyfikujące z tconów.
    lisek
    Service technician RTV
    Do tej AUO jest taki T-con Link

Quote:
    The t-con board used in this panel T315XW01 V.5 is 05A09-1C and the back light inverter is 4H.V1448.291/B1.

foto T-con dla nowego panelu T315XW01 V.5

Specyfikacja (plik *.pdf) matrycy na Link

Natomiast dla starej LTA320WT-L06 (BN07-00453A )
    jest T-con Samsung BN81-01298A ( Manufacturer Part Nr. Samsung LJ94-01420Q)

Spróbuj najpierw odpalićlcd bez T-con .J
    eśli zaswieci z invertorem > wtedy dopiero "kombinuj "z t-con"em
    Kurtion
    Level 22  
    bez tcon, czyli z odłączonym kablem 30pin też błąd x4, też myślałem o t-con, ale to chyba jednak inwerter, co dalej robić, tego starego t-cona nie mam, poszła na wymianę tamta cała kompletna matryca, a dostałem kompletną AUO. Proszę o kolejne sugestie, dodam tylko, że przez te kilka sekund jest treść obrazu czyli logika i cała matryca pracują ok.

Gdy ten 13 pin jest odłączony włącza się podświetlenie na 6s, gaśnie na 1s i ponownie włącza się na około 3 do 4 s.
    Może podać jakieś napięcie na 11 pin lub 13 oczywiście odłączając od inwertera ??

Pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    W VIEWSONIC N3246W jest taki sam invertor 4H.V1448.291/B1 i tam scalak jest OZ9645
    Z tego co wyczytałem jest on przeznaczony dla Samsunga i Sharpa

Nic na dzisiaj Tobie nie powiem bowiem w domu nie mam żadnej dokumentacji na niego. Przypuszczam ,że to jakaś uboższa wer. Oz964/może 960 ?

Napisz jakie tam trafka i zrób foto złacza ,gdzie masz sterowanie tym invertorem.

p.s
    Znalazłem ,że trafka WN to
    Quote:
    4004L 4H.V1448.291/B1
    Kurtion
    Level 22  
    jest OZ964SN, i zdjęcia poniżej ...

Kurtion
    Level 22  
    A może ktoś posiada schemat tych dwóch inwerterów Samsung i AUO by porównać, pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Na temat 4h.v1448.291 /b1 > opcja Szukaj *i wpisz tak jak napisałem
    masz 7-wyników
    Miłej lektury i wyciągania wniosków.

satgal
    Level 40  
    Ktoś już walczył z Sony KDL-40U2000 w podobnym przypadku są posty. Jak by to była wina inwertera to podświetlenie wyłączało by się po 1-2sec a nie po 6sec. Tv startując przeprowadza testy poszczególnych bloków, jedyna informacja z inwertera chyba pin 14 error dochodzi do MB w nie których konstrukcjach tv, w innych nawet nie podłączona. W Sony jest również identyfikacja typu matrycy przy starcie tv, ktoś walczył z tym i udało mu się uruchomić tv przez oszukanie tej inf. przez podanie stanu wysokiego w odpowiednim czasie, dlatego pisałem o podłączeniu starego tcon lub wymianę na nim tej pamięci.
    Kurtion
    Level 22  
    Nie zgodzę się z tym, wg service manual kod4 oznacza inwerter error, poza tym oprócz masy i 24V, są 3 piny, które są podłączone do płyty głównej właśnie z inwertera, pin 12 to BL czyli włączanie matrycy, jest jeszcze pin11 i pin13, no chyba po coś one są podłączone, natomiast prawdą jest, że 14 pin jest wolny. albo pin 11 albo 13 to dimmer czyli jasność matrycy, ale zostaje jeden pin, który pełni jakąś funkcje, tylko proszę o info czy 11 czy 13, który doprowadza sygnał zwrotny być może jak pisze Satgal to właśnie ten stan wysoki 5V trzeba podać. Czytałem ten post, ale z tego co pamiętam nie było informacji, na który pin podawał te 5V.

Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Wielkie podziękowania dla Lamer, ze schematów jasno wynika, że w przypadkach: pin 12 to włączanie matrycy BL, pin 13 w starej to jasność matrycy, w AUO to pin 11, więc pin 13 trzeba było przełożyć do pinu 11 lub podłączyć do GND by uzyskać maksymalną jasność, natomiast wyjęty pin 11 trzeba podłączyć nie do stanu wysokiego tylko do GND, takie właśnie podłączenie sygnalizuje prawidłową pracę matrycy do płyty głównej, stan wysoki generuje błąd, też to wynika ze schematu, więc podłączenie przewodu pin11 z wtyczki inwertera musi być wykonane do masy, a nie do 5V.

TV działa prawidłowo, nie ma też żadnego zabezpieczenia T-CON i śmiało można do TV SONY podłączyć matrycę AUO pod warunkiem złącza 30 pin i zasilania 5V z prawej strony.

Pozdrawiam i temat zamykam.