Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot ocenia kobiecą urodę

as 13 Lut 2003 19:29 3951 3
 • Specjaliści od sztucznej inteligencji ze szkockiej firmy Intelligent Earth skonstruowali głowę robota, która potrafi ocenić, na ile dana kobieta jest atrakcyjna dla przedstawicieli brzydszej płci.

  Konstruktorom udało się nauczyć robota - a właściwie jego głowę - określania płci na podstawie ćwiczeń, w podobny sposób, jak uczy się ludzki mózg, rozwijając się od okresu dzieciństwa. Teraz maszyna potrafi analizować obrazy ze swoich "oczu" (kamer) i oceniać stopień "męskości" lub "kobiecości" twarzy. Panie, których twarze robot uzna za najbardziej kobiece, mają podobno zagwarantowane powodzenie u mężczyzn. Niestety, gusta kobiet są dla robota nieodgadnione ? badania psychologiczne wykazały bowiem, że opinia pań na temat męskiej atrakcyjności jest w niewielkim stopniu uzależniona od wyglądu.

  Po skończeniu prac nad prototypem nazwanym Doki, Intelligent Earth rozpoczyna masową produkcję. Cena robota wyniesie od 3 do 5 tys. GBP - w zależności od wersji. Ponadto instytucje edukacyjne mogą liczyć na zniżki. Producent otrzymał już kilka zamówień od firm, które chcą użyć Dokiego w roli recepcjonisty, a także od uniwersytetów oraz prywatnych entuzjastów robotów. Intelligent Earth zapowiada, że prace nad rozwojem Dokiego będą kontynuowane i w przyszłości urządzenie, które na dzień dzisiejszy jest tylko inteligentną głową, w przyszłości stanie się pełnowartościowym androidem.
  (Maverick)

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  c2h5oh
  Moderator
  Cześć !

  :arrow: AS Podziwiam Twój pomysł :D
 • #3
  elektryk
  Poziom 42  
  Wydaje mi się że zastowanie tego sprzętu będzie budziło zastrzeżenia prawne, ponieważ będzie on dzielił ludzi na lepszy i gorszych. Ale to już chyba problem dla prawników.
  PS Co ma wspołnego wykrywanie rozpoznawanie urody z robotem recepcjonistą? Ma nie obsługiwać brzydkich ???
 • #4
  Tremolo
  Poziom 43  
  Nie martw się jak laski miedzy sobą mówią która jest ładna a która nie .. to jest dokładnie odwrotnie niż w oczach meskich... a i tak najważniejsze są hormony. Może kobiety lepiej rozumują piękno swoje bo nie myślą tym co facet. Ale i tak hormony rulez. Aczkolwiek badano powodzenie lasek u facetów i po dozie alkoholu. podobają się wtedy te brzydsze bardziej niż te ładne :)

  To już jest kwestia gustu.