Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczące/trzeszczące głośniki

monokonda 29 Kwi 2011 21:40 8002 22
  • #1 29 Kwi 2011 21:40
    monokonda
    Poziom 7  

Ostatnio kupiłem głośniki Logitech Z506, jest to zestaw 5.1. Rozpakowałem je podłączyłem ale od razu po włączeniu z głośników usłyszałem ciągły szum i do tego trzaski(troche tak jakby ktoś ciągle nadawał morsem to samo). Dźwięki odtwarzam normalnie np. muzykę ale ten szum i trzaski ciągle słychać "w tle", zwłaszcza jak puszczę coś cicho. Dopiero jak wycisze pokrętłem na minimum dzwięków i trzasków nie słychać. Te szumy i trzaski zmniejszają się wraz ze zwiększaniem głośności.Zwiększają się z kolei przy zwiększaniu basów na subwooferze. Sub generalnie nie burczy. Jak ustawie głośność na max wtedy hałasy są ledwo słyszalne. Podłączenie w innych miejscach w domu, odłączenie niektórych głośników itp nic nie daje.

• Pomocny post
    #2 29 Kwi 2011 21:59
    gosztekseba
    Poziom 31  

Te tanie głośniki komputerowe nieraz tak mają że odbierają "ruskie stacje AM"... Można pokombinować coś z filtrem, zrobić jakieś modyfikacje. Sprzęt na gwarancji? Jeśli tak to należałoby to odesłać...

• Pomocny post
    #3 29 Kwi 2011 22:04
    BigPablo
    Poziom 21  

Spróbuj podłączyć do innego źródła i podłączyć bez sygnału. Jeśli dalej buczy to zwróć na gwarancji. Nie masz podłączonego mikrofonu do komputera?

• #4 30 Kwi 2011 01:51
    monokonda
    Poziom 7  

Dałem za nie trzy stówy więc głośniczki nie należą do tych zupełnie najtańszych za 20zł;). Bez sygnału też buczy. Poza tym wszystko co zbędne podczas odtwarzania muzyki czy filmów wyłączone. Wygląda na to że nie ma innego wyjścia jak je zwrócić albo wymienić na nie popsute w ramach gwarancji. Troche bez sensu bo dopiero je wyciągnąłem z pudełka a zamawiałem przez neta i teraz będę musiał je zapakować i kurierem słać. Znając życie jeszcze za to ładnie zapłace.

• #5 30 Kwi 2011 11:02
    gosztekseba
    Poziom 31  

No jeśli ma kolega gwarancję to nie zwlekać, nic nie rozkręcać tylko wysyłać. Teraz trzeszczy a jutro padnie końcówka mocy i co wtedy?

• #6 30 Kwi 2011 12:33
    monokonda
    Poziom 7  

Racja, racja. Pakuję wszystko z powrotem i wysyłam. Zobaczymy co powiedzą.

• #7 30 Kwi 2011 13:08
    398216
    Usunięty  
  • #8 30 Kwi 2011 17:44
    monokonda
    Poziom 7  

Nie tknąłem ani jednej śrubki. Próbowałem tylko np. podłączyć zestaw w innych pokojach więc nie ma mowy o żadnej nie fachowej ingerencji. Po prostu słyszałem kiedyś o sytuacji podobnej do mojej ale w serwisie uznali że "wszytko jest w porządku i szumy mieszczą się w zakresie".

• #9 30 Kwi 2011 18:19
    398216
    Usunięty  
  • #10 17 Maj 2011 14:31
    monokonda
    Poziom 7  

No i proszę, głośniki wymienili na nowe. Wymieniony zestaw ma taką samą wadę(z tym że szumy są 4 razy większe) co zupełnie uniemożliwia odtwarzanie czegokolwiek. Czasami nawet słychać efekt ruskiego radia. Sklep po prostu dostał wadliwą serię. Pakuję to do pudła, odsyłam i czekam na zwrot pieniędzy. Jeśli ktoś kupuje głośniki w podobnej cenie co ja (ok 300zl) niech albo poprosi sprzedawcę aby sprawdził czy nie są walnięte, albo jeśli kupuje przez internet zamawia ze sklepu, z którego ktoś już wcześniej kupował (np znajomy, albo ktoś z rodziny) bo później szkoda zachodu na walczenie z wadliwym sprzętem i reklamacjami. To taka moja drobna rada dla innych, może się komuś przyda;)

• #11 18 Maj 2011 09:42
    gosztekseba
    Poziom 31  

Jeśli zestaw miałby służyć wyłącznie do muzyki to dobre stereo można za te 300-400zł trafić na allegro. 2x20W zagrałoby o niebo lepiej niż te plastiki. Pozdrawiam

• #12 20 Maj 2011 01:49
    Hefajstos
    Poziom 35  

A próbowałeś innej karty dźwiękowej / innego źródła?

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #13 31 Maj 2011 12:56
    karolh03
    Poziom 2  

Mam ten sam problem co kolega monokonda. Z tym, że ja odwrotnie. Najpierw dostałem głośniki, w których szumy i trzaski były bardzo głośne. Oddałem, wymienili subwoofer i prawy przedni głośnik (bo jeszcze miałem włącznik walnięty) i po tej wymianie szumy mimo, że sporo cichsze dalej są. Wszystkie objawy są takie same jak te, które monokonda napisał w pierwszym poście. No może poza tym, że jak ściszę je na maksa pokrętłem na prawym przednim to szumy i trzaski pozostają na najwyższym poziomie, a nie znikają. Ogólnie jest to bardzo denerwujące, bo co bym nie robił to w tle ciągle słyszę ten szum. Można to wyeliminować podkręcając głośniki na maksa (wtedy szumów nie słychać) ale wtedy bardzo ogranicza się możliwość regulacji głośności na kompie, bo jak tylko troszkę ją zwiększę to już jest bardzo głośno. Podłączałem do innych gniazdek, sprawdziłem nawet u kumpla w domu, przez stabilizator i ciągle jest to samo. Szumy i trzaski występują niezależnie od tego czy zestaw jest połączony z kompem czy nie więc nie jest to wina karty dźwiękowej czy oprogramowania.Zaraz to pakuję i oddaję drugi raz. Obawiam się niestety, że oni to sprawdzą i powiedzą, że tych szumów nie słyszą albo, że "szumy mieszczą się w granicach normy":/
    Monokonda, Ty odesłałeś je w końcu drugi raz?Udało Ci się odzyskać kasę czy znowu Ci wymienili?

• #14 01 Cze 2011 01:00
    monokonda
    Poziom 7  

Głośniki wymieniłem tylko raz(ale ten wymieniony zestaw był jeszcze bardziej do bańki, i dźwięki były jakby przytłumione). Więc odesłałem ten wymieniony zestaw żądając zwrotu pieniędzy. Dzisiaj dostałem maila ze sklepu gdzie kupowałem, że zwrócą mi wszystkie pieniądze. Mój znajomy ma identyczne głośniki jak ja. Jednak te szumy i trzaski u niego są o wiele mniejsze (choć nadal wyraźnie słyszalne). Być może wszystkie tego typu głośniki, niezależnie od firmy mają podobną tendencje. Niektórym osobom po prostu nie przeszkadza takie coś bo słuchając muzyki w średnim pomieszczeniu w miarę głośno szumów i trzasków nie słychać. Ja przejdę się po 1,2 sklepach i poprosze sprzedawce o podłączenie zestawu głośników w podobnej cenie do moich do prądu i sprawdzę czy inne takie zestawy, które nie kosztują milionów wydają szumy w podobnym zakresie. Wiadomo że szum w głośniku to normalne ale ja ze swoich głośników słyszałem go z drugiego końca pokoju. Poza tym nie dało się cicho posłuchać jakiejkolwiek muzyki.

• #15 01 Cze 2011 01:50
    karolh03
    Poziom 2  

A u kumpla te szumy są mniejsze niż u Ciebie za pierwszym razem,przed wymianą? Ja też słyszę to w całym pokoju i wg mnie nie powinno tak być, tym bardziej, że z moich poprzednich głośników żaden szum się nie wydobywał. I jak najbardziej mi to przeszkadza bo nawet w trakcie oglądania jakiegoś filmu, jak jest jakaś cichsza scena, zaczynam to słyszeć, nie mówiąc już o tym, że nie raz lubię sobie zasnąć przy czymś włączonym;) Nie raz też potrzebuję przysiąść nad czymś w ciszy i nie mam ochoty wyłączać w tym celu głośników żeby móc się skupić. Może zrobię tak jak Ty, przejdę się po sklepach i sprawdzę czy u nich też szumi. Dzisiaj zadzwoniłem do wsparcia technicznego Logitecha i gość powiedział mi, że być może jest to wina zbyt wysokiego napięcia w Polsce bo w innych krajach, w których napięcia w gniazdkach są na podobnych poziomach, też zgłaszano takie problemy:D No nic,najpierw je oddam do sklepu drugi raz i jak po wymianie/naprawie problem pozostanie to będę próbował odzyskiwać kasę albo w sklepie albo u producenta..

• #16 01 Cze 2011 09:22
    398216
    Usunięty  
  • #17 01 Cze 2011 18:08
    karolh03
    Poziom 2  

Czyli według Ciebie tylko zestawy z najwyższej półki nie będą się tłukły? Ja myślę, że mam prawo wymagać nawet od takiego zestawu tego żeby nie wydobywał się z tych głośników dźwięk słyszalny w całym pomieszczeniu wtedy kiedy żadna muzyka nie jest puszczona albo jest ale cicho i nie jest to jakiś kosmos żeby tylko najdroższe zestawy spełniały ten warunek.

• #18 01 Cze 2011 23:53
    DjMapet
    Poziom 42  

Owszem, wymagać masz prawo, ale wytwórca na pewno tych wymagań nie spełni i musisz się z tym pogodzić.
    Można by przytoczyć powszechne porównanie malucha do mercedesa. Na pewno nie można wymagać od tego pierwszego, by miał wszystkie dogodności drugiego.

Pozdrawiam.

• #19 02 Cze 2011 02:30
    monokonda
    Poziom 7  

U mojego kumpla szumy są już trochę mniej słyszalne ale nadal są, a jak zapytałem czy mu nie przeszkadzają to powiedział, że mu to nie przeszkadza, więc to kwestia gustu. Za głośniki Logitecha ja już serdecznie dziękuję. Najlepiej po prostu zwrócić walnięty zestaw i odebrać pieniądze zpowrotem. A przed kupnem jakichkolwiek głośników innej marki następnym razem przetestuję je najpierw w sklepie bo za głośniki Logitecha już serdecznie dziękuję. Nie wziąłbym ich nawet jak by mi dopłacili.
    A tak poza tym mam prawo wymagać aby to co kupuję było porządne. Nie oczekuję odlotowej jakości dźwięku ale jak nie mogę cicho niczego odtworzyć to już przesada.

• #20 02 Cze 2011 09:17
    karolh03
    Poziom 2  

Rozumiem DjMapet to co mówisz tylko myślałem, że wymaganie tego żeby głośniki się nie tłukły jest (jak już tak porównujemy do samochodów) jak wymaganie żeby samochód miał 4 koła co spełnia i mercedes i malczan;) Innymi słowy, że jest to raczej standard, a droższe zestawy są lepsze tylko w jakości dźwięku. No cóż, widocznie się pomyliłem, spróbuje odzyskać kasę za nie. To ile wg. Ciebie trzeba wydać na dobry zestaw 5.1?Dobry tzn. taki którego nie słychać w pokoju jak nic nie jest puszczone albo jest ale cicho. Kurde, myślałem, że nie jest to jakiś rygorystyczny wymóg, a tu takie problemy..

• #21 04 Cze 2011 00:20
    DjMapet
    Poziom 42  

Przykro mi :-( , ale pomyliłeś się. Sprzęt audio można (jak i samochody) podzielić na kilka klas. Czy te z niższej półki, czy z wyższej - wszystkie mają głośniki, wzmacniacze, przedwzmacniacze tak jak merc czy maluch: koła, silnik karoserię, ale....
    Za swój zestaw (kino Panasonic) przed kilkunastu laty wybuliłem 2500 zł. Teraz podobnej klasy zestaw można kupić za połowę tej ceny.
    Można niekiedy tanio dorwać używany w dobrym stanie. Rozejrzyj się.

Pozdrawiam.

• #22 04 Cze 2011 08:22
    Bogdan200012
    Poziom 10  

Te najnowsze zestawy Logitecha nie cieszą się dobrymi opiniami, polecam za to nieco starszy model ale według mnie najlepszy w cenie do 300 zł czyli X-530.

• #23 08 Lip 2014 17:31
    cegulla
    Poziom 16  

Przepraszam, że odkopię temat, ale czy to prawda, że w tych dzisiejszych głośnikach trzeszczenie nie występuje ? Gdzieś czytałem na necie, że to była wadliwa seria a te dziś sprzedawane nie są wadliwe.

BTW. Poczuję różnicę w wypadku jakbym przesiadł się z creative t3100 na te ? Może ktoś miał takie przejście ? :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME