Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wyjsciami w Integra 128 z manipulatora

b0bby 29 Kwi 2011 23:56 5933 8
  • #1 29 Kwi 2011 23:56
    b0bby
    Poziom 10  

Mam prośbę o podpowiedzenie mi najprostszego (najszybszego) sposobu wyzwalania wyjścia centralki Integry z manipulatora. Prześledziłem instrukcje, ale znalezione rozwiązania nie do końca mnie zadowalają. Szukam czegoś prostszego niż 1.wprowadzenie hasła uzytkownika, 2.hasło + strzałka, 3.wejście do sterowania przez 8# i chodzenie po menu. Chodzi głownie o długość haseł ... czy jest możliwość ustawienia dopuszczanej minimalnej długości hasła któtszego niż 4cyfry ?? bo pasowało by mi rozwiązanie np. 0+"strzałka".
    W instrukcji w opisie wyjsc jest:
    "24. PRZEŁĄCZNIK MONO – wyjście sterowane przy pomocy haseł typu WYJŚCIA MONOSTABILNE (użycie hasła w strefie), wejść lub timerów. Zaprogramowany dla wyjścia CZAS DZIAŁANIA jest odliczany po użyciu w wybranej strefie hasła typu WYJŚCIA MONOSTABILNE lub po naruszeniu wejścia (patrz też opcja AKTYWNE PODCZAS NARUSZENIA). W przypadku sterowania timerem wyjście jest aktywne, gdy aktywny jest timer. "
    ... o co chodzi w: ... przy pomocy haseł typu WYJŚCIA MONOSTABILNE ?? ... czy to inne hasła niż hasła użytkowników ??

... a jeszcze dodatkowo mam pytanie o sposobie rozwiązania powiadamiania o powrocie zasilania, bo mam ustawione powiadamianie SMS'em o awarii AC, ale chciałbym wiedzieć kiedy zasilanie wróciło, ewentualnie w jakiś sposób sprawdzić stan AC będąc poza domem.

0 8
  • Deimic Smart Home
  • #2 30 Kwi 2011 10:13
    humek
    Poziom 32  

O ile pamiętam hasło powinno mieć minimum 4 znaki plus #.Możesz tak zkonfigurować centralkę by po uzyciu np.1234# uruchamiało się jedno z wyjść obojętnie czy wysoko czy niskoprądowe. To hasło będzie tylko przypisane do tego wyjścia (ustawiasz w opcjach) i jeśli tak ustawisz to za pomocą niego nic więcej nie będzie można zdziałać.Sposób działania wyjscia (ustawiasz w opcjach monostabilne, bistabilne -masz wybór opcji) może być czasowy lub użycie pierwszy raz hasła uaktywni wyjście ,drugi raz dezaktywuje.Kilka razy zdarzyło mi się za pomoca klawiatury (oprócz uzbrajania i rozbrajania systemu) sterować elektrozaczepem lub zworą magnetyczną drzwi wejściowych za pomoca oddzielnego hasła.

1
  • Deimic Smart Home
  • #3 30 Kwi 2011 19:57
    b0bby
    Poziom 10  

... no właśnie min 4 cyfry ... bez sensu satel to ograniczył ... dla bezpieczeństwa jako hasła uzbrajające to rozumiem, ale przecież można stworzyć użytkownika tylko jako sterującego wyjściami i wtedy powinna być możliwość nawet 1cyfrowych hasem - kodów sterujących ... trudno, narazie rolety zamykam 0000 + "strzałka w dol" :) ... ale jakby ktoś miał na to lepsze rozwiązanie to proszę pisać.

... no i jeszcze to powiadamianie o przywróceniu zasilania ?

0
  • #4 03 Maj 2011 15:06
    Ison
    Poziom 11  

Jak wymienisz klawiaturę na sensoryczną to sterowanie wyjściami odbywać się będzie za pomocą 2 klawiszy.

0
  • #5 04 Maj 2011 19:39
    humek
    Poziom 32  

To prawda klawiatura sensoryczna umozliwia wysyłanie 4 takich "rozkazów" za pomoca strzałek (góra,dół,lewo,prawo) + #.Jednak musiałbyś zaprobowac dosyć wysoki wydatek .

0
  • #6 04 Maj 2011 23:44
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Czy koniecznie musi być hasło / cyfra?
    A karty zbliżeniowe lub piloty i wyjście sterowane według wejścia?

0
  • #7 04 Maj 2011 23:55
    b0bby
    Poziom 10  

... no wlasnie czytalem instrukcje do tego sensorycznego manipulatora ... fajne rozwiazanie z tym przypisaniem makrokomend pod te strzalki z nazwami uzytkownika wyswietlanymi na wyswietlaczu ... tylko cena rzeczywiscie zaporowa troche :( ... zastanawiam sie czy Satel bedzie rowijal to oprogramowanie: Wirtualny manipulator MobileKPD2 ... wtedy zamiast manipulatora sensorycznego mozna by zakupic jakis tani tablet z Androidem i miec manipulator dotykowy LCD :)

Dodano po 9 [minuty]:

Miwhoo napisał:

... chodzi mi o proste i intuicyjne sterowanie automatyka domu, piloty i karty dodatkowo to skaplikuja ... a ciezko mi przekonac swoja partnerke ze np: 0000 + strzalka w gore to dobre rozwiazanie na otwieranie rolet - za duzo klikania :)

0
  • #8 05 Maj 2011 01:00
    xury
    Poziom 38  

Zazwyczaj jest kilka żył w zapasie w kablu manipulatora więc można się pokusić o dorobienie np. małych przycisków gdzieś z boku, które podpinamy do wejść, a jeśli nie to manipulator ma dwa wejścia, które możemy do tego wykorzystać.

0
  • #9 05 Maj 2011 11:53
    w5h0so
    Poziom 12  

b0bby napisał:
    ... no wlasnie czytalem instrukcje do tego sensorycznego manipulatora ... fajne rozwiazanie z tym przypisaniem makrokomend pod te strzalki z nazwami uzytkownika wyswietlanymi na wyswietlaczu ... tylko cena rzeczywiscie zaporowa troche :( ... zastanawiam sie czy Satel bedzie rowijal to oprogramowanie: Wirtualny manipulator MobileKPD2 ... wtedy zamiast manipulatora sensorycznego mozna by zakupic jakis tani tablet z Androidem i miec manipulator dotykowy LCD :)

Albo jakiś PC all-in-one, czy tablet x86 i GuardX. W GuardX narysujesz sobie mapkę, pododajesz przyciski na niej. Touchscreen ustawiasz, aby sterował kursorem myszki i masz ładne, user-frendly sterowanie.

b0bby napisał:
    Miwhoo napisał:

... chodzi mi o proste i intuicyjne sterowanie automatyka domu, piloty i karty dodatkowo to skaplikuja ... a ciezko mi przekonac swoja partnerke ze np: 0000 + strzalka w gore to dobre rozwiazanie na otwieranie rolet - za duzo klikania :)

A szybkie sterowanie (za pomocą 8#) ze zwykłego manipulatora próbowałeś? Robisz grupę wyjść "rolety", dodajesz do niej wyjścia sterujące roletami. Możesz zrobić np. wyjścia zależne, aby mieć możliwość sterowania "makrokomendami" (czyli po prostu kilkoma roletami na raz).

0