Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Dalia tarcie bębna. Zdiagnozowanie usterki.

szycha288 30 Kwi 2011 02:01 2113 4
  • #1 30 Kwi 2011 02:01
    szycha288
    Poziom 8  

Witam!
    Mam pytanie odnośnie pralki Polar Dalia. Pralka jest po wymianie łożysk i już nie hałasuje ale po jakimś czasie bęben zaczął pocierać o coś metalowego. To się nie dzieje od razu po uruchomieniu cyklu tylko po jakichś 10min.
    Proszę o pomoc w diagnozie usterki.

0 4
  • #2 30 Kwi 2011 08:30
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Witam.
    Żeby znaleźć przyczynę takiego zachowania się pralki proponuję zrobić próbę prania,bez wsadu t/z samą wodę.Czy ten objaw wystąpi?Jeśli nie to awaria krzyżaka bębna.Bo bęben bez obciążenia nie powinien hałasować,zwłaszcza po wymianie łożysk.

0
  • #3 30 Kwi 2011 10:48
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najczęstszą przyczyną tarcia bębna w pralce jest wypadnięty drut-fiszbina z pranego stanika.Proponuję zdemontować grzałkę i przez otwór po niej podejrzeć co leży na dnie kotła.

0
  • #4 30 Kwi 2011 21:10
    szycha288
    Poziom 8  

Nawet bez wsadu słychać jak bęben pociera.Ale spróbuje z tą grzałką,może faktycznie coś tam wlazło.Narazie dziękuję

Dodano po 5 [minuty]:

a jeżeli to jest awaria krzyżaka?czy jest możliwe że jest on np. źle przykręcony,tzn.nie tak jak był przed wymianą łożysk.

Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

witam ponownie.wymontowalam grzałkę i faktycznie na dnie bębna były 3 druty od stanika,ale nie to było główną przyczyną tego tarcia.więc odkręciłam koło pasowe i okazało się,że łożyska były nie do końca założopne przez co bęben trochę się ruszał w górę i w dół.rozmontowałam krzyżak i założyłam wszystko na nowo.pralka pierze i nie słychać nic niepokojącego.dziękuję za porady i pozdrawiam!

0