Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INDESIT BAAN 13 - zmiana kierunku otwierania drzwi

30 Kwi 2011 11:51 26248 12
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam mały problem z moją lodówką INDESIT BAAN 13. Mianowicie chodzi o zmianę kierunku otwierania się drzwi. Problem tkwi w zawiasie środkowym, który jest ponoć uniwersalny (takie otrzymałem informacje w telefonicznym centrum obsługi klienta). Okazuje się, że zawias jest ewidentnie prawy bo jest specyficznie wygięty w literę L (ma formę kątownika) i po przełożeniu na drugą stronę nasz zawias przybiera postać odwróconego L i drzwi się nie zamykają bo zawias je blokuje od góry (z prawej strony wygięcie zawiasu idealnie wchodzi pod drzwi i nie ma problemu z zamknięciem).

Proszę więc Was o pomoc, bo może już ktoś miał taki problem i jakoś sobie poradził. Nie mam na to pomysłu a ludzie z obsługi klienta w firmie indesit też nie wiedza jak mi pomóc (lub nie chcą)

Czekam na waszą odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Zawias jest uniwersalny, ale jego budowa może wymusić nałożenie na bolec podkładki, która podniesie drzwi do góry, jeżeli jest montowany jako lewy.
  • Poziom 2  
    Tylko takowej podkładki nie ma w zestawie i obawiam się że jakby się podniosło drzwi do góry to mógłby nie pasować zawias górny, albo byłaby szpara między komorą lodówki a drzwiami.

Z resztą mam zamiar jeszcze raz podejść do zmiany kierunku otwierania drzwi bo mnie drażni ciągle przeciskanie się w kuchni.
  • Poziom 1  
    Witam Panie Hakier,
    czy udało sie Panu przełożyć te drzwi, jeśli tak będę wdzięczna za jakieś instrukcje, bo rzeczywiście nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać.
  • Poziom 26  
    Nigdy mi się jeszcze nie trafiło tak żeby w BAANie można było przełożyć drzwi bezproblemowo. Zawsze coś nie pasuje, otwory za wysoko nawiercone i uszczelka górnych drzwi zaczepia za górny panel, przy tym trzeba tak wyginać zawiasy i dopasowywać podkładki albo szlifować dystanse że schodzi się z tym około godziny.
  • Poziom 1  
    Moze ktos jeszcze mi tu odpowie.

Wzielem sie dzisiaj za przekladke otwierania drzwi w indesit baan 13 i okazalo sie ze:
    1.Gorny zawias w gornych drzwiach ladnie sie obraca, przekreca sie bolec z gory na dol i jest ok,
    2. Gorny zawias w dolnych drzwiach wydaje sie ze jak sie przelozy zawias to potem trzeba przelozyc tylko taki kapturek plastikowy i bedzie ok,

Natomiast przy dolnym zawiasie gornych drzwiczek i przy dolnym zawiasie dolnych drzwiczek sa wkladan ew drzwiczki takie plastikowe dingsiki, ktore maja za zadanie przeskakiwanie przez takie zabek-wyciecie w zawiasach.

I tych plastikowych dingsikow nie da sie obrocic i zastosowac z lewej strony. Czy trzeba dokupic nowe lewe plastkiki z zapadka? skad je wziac ?

Czy tez moze jakos sie da to zrobic ?
    3.
  • Poziom 26  
    Trzeba dokupić albo poszukać, bo były dołączone wraz z nowym urządzeniem.
  • Poziom 9  
    Ja wczoraj razem z ojcem z pewną nieśmiałością ale przełożyliśmy drzwi w Indesit BIAA 13FX wydaje mi się bez problemowo (bez naginania, szlifowania czy stosowania podkładek).
    Zdziwiła mnie tylko jedna rzecz, dolny zawias od dolnych drzwiczek był prawie niezamocowany, (wkręty można by wyjąć bez kręcenia) - były za małe do wielkości otworów. Zawias zachowywał się jakby był pływający - zastanawiam czy tak miało być czy poprostu lipa w wykonaniu. Dodam dodatkowo, że wszystkie śruby w lodówce są krzyżakowe a te od dolnego zawiasu miały łebki z tzw. gwiazdką.

Zdecydowaliśmy z ojcem zamienić je na z większym gwintem, żeby ten zawias raczej siedział na sztywno. Drzwi jak narazie zachowują się dobrze - choć niewiele czasu minęło.
  • Poziom 26  
    Pod dolnym plastikiem zamocowana jest metalowa płytka z naciętymi gwintami do tych trzech "pływających i za małych" wkrętów, trzeba ją pociągnąć w dół i przełożyć na drugą stronę, wtedy nic pływać nie będzie.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informację.

W instrukcji - właściwie na rysunku obrazującym zmianę kierunku otwierania drzwi - faktycznie jest coś co może przypominać wyglądem blaszkę o której piszesz. Nie zauważyłem tego wcześniej.

Odkręcając dolny zawias jestem prawie pewien (oczywiście mogę się mylić), że był on oryginalnie zamocowany ledwo co i nie było tam żadnej blaszki.

Nie wiem czy znajdę jeszcze siłę, żeby to poprawić bo musiałbym od nowa wszystko zdjąć żeby dostać się do tego zawiasu, a zawias teraz "nie pływa" :| więc cel został osiągnięty tyle, że bez płytki.

pozdrawiam wszystkich przekładających drzwi w lodówkach :D
  • Poziom 1  
    Pytanie odnośnie blaszki pod dolnym zawiasem. Niestety nie mogę jej wyszarpać u siebie w lodówce model: BIAA 12, odgiąłem trochę plastik okrywający tą blaszkę i są widoczne na niej jakby dwa łby od nitów. Nie wiem czy mam szarpać z większym zaangażowaniem, czy blaszka jest nie do ruszenia. Zgodnie z opisem lodówki powinno się dać przełożyć drzwi a jednak....
  • Poziom 9  
    U mnie - tyle, że w modelu BIAA 13FX - tzw. blaszka wychodzi bardzo luźno.

pozdrawiam,
  • Poziom 14  
    Wygląda na to, że dokładnie taki sam problem jest w pralce Hotpoin-Ariston EBQH 20243F. Wasze opisy są identyczne i problem jest ten sam. Ja w komplecie miałem zaślepki po otworach po środkowym zawiasie, zaślepkę po zawiasie w dolnym plastikowym panelu oraz dwa haczykowate gniazda dolnych zawiasów. Przekładka jednak nic nie daje, drzwi nie pasują - jakby zmienił się rozstaw zawiasów. Ktoś rozwiązał problem?
    W załączniku jest schemat zamiany zawiasów pralki Indesit - w Aristonie wygląda to identycznie jednak coś jest nie tak z tymi zawiasami.