Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik SAM problem ze wspomaganiem

VireWolf 18 Maj 2011 19:13 13530 41
    browarhehe
    Poziom 15  
    ciekawa pompa.. a tak dla pewności, to czy miałeś wystarczająco dużo oleju ? i czy ten olej był do instalacji siłowych ? chociaż w tym przypadku do wspomagań, ale to chyba nie wielka różnica
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze
    To pompa łopatkowa. Delikatna i wrażliwa na zanieczyszczony olej. Trudno powiedzieć cokolwiek na podstawie zdjęcia bo w tej pompie liczą się dziesiątki milimetra. Mogłeś spróbować sprawdzić ciśnienie wpinając manometr i dławiąc stopniowo wylot. Bo nawet mimo zużycia jakieś ciśnienie zawsze powinna zrobić. Według mnie to coś innego nie pompa.
    VireWolf
    Poziom 11  
    seweryn7701 napisał:
    Bo nawet mimo zużycia jakieś ciśnienie zawsze powinna zrobić.

No właśnie też jestem takiego zdania nawet jak poluzowałem przewód którym wychodzi ciśnienie z pompy to olej tyle że kapał jak krew z nosa i to nie przenośnia tylko dosłownie tak leciało,
    wg mnie ona chyba pompuje sama w sobie czyli przez zawór ciśnieniowy (przelewowy) tylko nie wiem jak on działa bo bym go na próbę jakoś zablokował.
    A miał może ktoś styczność z taką pompą?
    browarhehe
    Poziom 15  
    sprawdź, czy olej napewno dochodzi do tej pompy, a przewód pod ciśnieniem (odkręć) sprawdź, nawet i ręcznie, czy jak kręcisz leci nim olej..
    jeśli nie, to proste.. wina pompy
    seweryn7701
    Ręczne kręcenie nic nie da bo łopatki dolegają do ścianek zewnętrznych pod wpływem działania siły odśrodkowej.
    Podłącz ją jak napisał kolega i sprawdz czy w ogóle pompuje. Upewnij się że wszystkie łopatki chodzą luzno, czy nic nie blokuje wloty oleju, czy wlot to faktycznie wlot a nie odwrotnie. Żeby działała musi mieć obroty... niestety.
    VireWolf
    Poziom 11  
    A jeszcze wpadłem na pomysł, czy pompę się może jakoś odpowietrza czy zalewa? Może dopóki ma w sobie powietrze to nie pociągnie na tyle oleju żeby dać ciśnienie?
    browarhehe
    Poziom 15  
    możesz spróbować przez wyjście pod ciśnieniem wlać oleju, potem podłączyć pod resztę, i sprawdzić.. próbować ile się da :)
    seweryn7701
    Pompa łopatkowa nie posiada tego problemu jak żadna mi inna olejowa. Łopatkowa jak nie dostanie oleju to będzie tłoczyła powietrze bo taką ma konstrukcję a potem szlag ją trafi. W momencie.
    VireWolf
    Poziom 11  
    Witam znów.
    Sprawa jest taka podłączyłem kompresor do zbiorniczka przelałem cały układ i jest-pompa tłoczy tylko teraz tak:
    wiadomo jak nie ruszam kierownicą jest "zero" na manometrze
    a jak ruszę z pompy dochodzi taki bzyczący odgłos a ciśnienie skacze pomiędzy
    20 a 50bar, raczej trochę mało:|
    co można obstawiać?:
    * pompa słaba i więcej nie na bije ale wg mnie wtedy ciśnienie by stało chyba na równym poziomie a nie skakało
    * zawór puszcza, wygląda on tak
    Ciągnik SAM problem ze wspomaganiemCiągnik SAM problem ze wspomaganiemCiągnik SAM problem ze wspomaganiem
    obojętnie jak go włożę efekt ten sam
    wewnątrz niego jest sprężynka i taki szpiczasty "icek"
    i wchodzi on tu
    Ciągnik SAM problem ze wspomaganiemCiągnik SAM problem ze wspomaganiem
    a w środku jest jeszcze sprężyna ale wg mnie jest dość miękka żeby to od niej miało zależeć ciśnienie
    seweryn7701
    Trochę mało. W mtz-cie jest 80 bar. Gdzieś musi być zawór przelewowy. Możliwe że są też jakieś dławiki. Zawór przelewowy powinien być gdzieś między pompą a rozdzielaczem wspomagania, może być z nim zintegrowany.
    Ze zdjęć trudno wywnioskować. Podłóż sprężynę lub wymień na mocniejszą ale tylko eksperymentalnie i sprawdz czy zmieniło się ciśnienie.
    VireWolf
    Poziom 11  
    W środku ten zaworek wygląda tak
    Ciągnik SAM problem ze wspomaganiem
    ale nie wiem czy dam ja radę coś z tym zrobić:cry:
    chyba trzeba bedzie zostawić jak jest, podczas jazdy jest lekko a w miejscu kręcić nie muszę:|
    seweryn7701
    Po to jest wspomaganie żeby się lekko w miejscu kręciło. Spróbuj go podrasować, podłóż coś pod sprężynę i tyle. Jeżeli ta mała dziurka to przelew oleju to możliwe że to jeszcze nie to. Jak na moje oko to przez ten otwór w przypadku przeciążenia wspomagania nie przejdzie sto procent oleju pompowanego przez pompę szczególnie na większych obrotach silnika. Sprawdz przy wspomaganiu czy nie ma jeszcze innego zabezpieczenia.