Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompakt Samsung S85 Rysy na obiektywie

30 Apr 2011 14:27 2444 7
  • Level 14  
    Czy da się wypolerować szkło obiektywu i czy podejmie się tego jakiś zegarmistrz?

Tak to wygląda przy normalnym użytkowaniu
    Kompakt Samsung S85 Rysy na obiektywieKompakt Samsung S85 Rysy na obiektywieKompakt Samsung S85 Rysy na obiektywie

A tak przy super macro
    Kompakt Samsung S85 Rysy na obiektywie
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Jak ty sobie wyobrażasz takie "polerowanie"? Musiało by one objąć całą powierzchnię soczewki żeby zachować jej krzywiznę, bo przy miejscowym straci ona swoje właściwości optyczne i będzie jeszcze gorzej niż z tymi rysami. Oczywiście zeszlifowanie powierzchni soczewki aż do głębokości rysy jest możliwe jeśli dysponuje się odpowiednim sprzętem, ale oczywiście zostaną też usunięte warstwy antyrefleksyjne które trzeba potem na nowo nałożyć itd. Rada; kupić taki sam uszkodzony obiektyw i wymienić przednią soczewkę.
  • Level 10  
    nie jestem pewien, czy to rysa... Mógłbyś dać jakieś zdjęcie samego obiektywu? wg mnie to raczej jakieś głębsze uszkodzenie soczewki, lub punktowe zmatowienie.
  • Level 19  
    Ja też poproszę o fotkę obiektywu bo to tak jakoś dziwnie wygląda. Jeśli to rzeczywiście przednia soczewka to raczej jakiś odprysk. Zegarmistrza sobie można darować. Wymiana soczewki z takiego samego obiektywu też raczej nie. Bardziej już cały obiektyw.
  • Level 10  
    czyli chyba odprysk- to pewnie ta biała kropka. Swoją drogą, jak mógł się zrobić taki odprysk? Przecież takie aparaty mają automatycznie zasuwany obiektyw....
  • Level 14  
    Ta najjaśniejsza kropka to akurat paproch.
  • Level 19  
    Jak się dobrze dopatruję to taki podłużny odprysk bo na rysę za głęboki ok. 1,5mm długości? Raczej tylko wymiana całego obiektywu.