Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowy multiplekser na wzór modulatora analogowego

30 Kwi 2011 16:21 2677 5
  • Poziom 15  
    Witam
    Szukam informacji na temat sprzętu jaki chętnie wykorzystałbym w mojej domowej instalacji RTV/SAT.
    Nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje więc pytam na forum... Być może ktoś na coś podobnego natrafił...
    Urządzenie, o które mi chodzi umownie nazwałem jako domowy multiplekser.

Chodzi mi konkretnie o urządzenie, do którego można by podłączyć sygnały analogowe (wyjściowe) z urządzeń domowych SAT / DVD / BLURAY / DVB-T / KAMERA MONITORINGU itp.
    Urządzenie, które zmuxowałoby te sygnały w jeden strumień cyfrowy VIDEO TS MPEG2 (na przykład) tak by można strumień wynikowy włączyć do istniejącej antenowej instalacji domowej ze wzmacniaczem TELMOR WWK i multiswitch'em 9/8, tak by na każdym telewizorze w domu i na każdym odbiorniku DVB-T można było odebrać dodatkowy MULTIPLEX (domowy) z "programami" które sobie włączę po to, by wszyscy w każdym pokoju mogli sobie oglądać to co chcą bez biegania ze sprzętem, pilotami, transmiterami bezprzewodowymi itp...

Mam na myśli sprzęt, który działa podobnie jak modulator.
    Różnica polegałaby na tym, że do urządzenia można by podłączyć jednocześnie powiedzmy 5 urządzeń RTV-SAT (MPEG-2) lub 8 (MPEG-4).
    Urządzenie umożliwiałoby wybór kanału powiedzmy (21-69) podobnie jak w modulatorze.
    Różnica polegałaby na tym, że na wyjściu uzyskalibyśmy zmuxowany sygnał cyfrowy (MPEG-2 lub MPEG-4), który można by dekodować przy pomocy tunera DVB-T.
    Wyobrażam sobie możliwość nadania nazw poszczególnym składowym programom tej paczki lub przynajmniej nadanie nazw z automatu typu PR01, PR02, PR03...etc
    Myślę, że jeśli coś takiego istnieje, to może być w tej chwili dość drogie... ale obecnie zależy mi głównie na informacji...
    Pozdrawiam
    MK
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    są takie urządzenia, to elementy stacji czołowych do TvK lub TSoIP:

- multiplexery - ale muszą współpracować z odbiornikami dającymi na wyjściu TS lub TSoIP.

- transmodulatory DVB-S/DVB-T - przekładają odebrane serwisy z SAT na DVB-T.
  • Poziom 15  
    Muszę się przyznać, że równolegle założyłem ten temat na kilku forach
    i na jednym pojawiły się jaskółki zwiastujące,
    że być może w mniej lub bardziej odległej przyszłości uda mi się zrealizować mój plan.
    Oto linki do dostępnych na rynku urządzeń (w kosmicznych cenach ;-) ) :

http://www.dipol.com.pl/modulator_cofdm_trx-360_do_stacji_czolowej_mmh-3000_terra_R81709.htm
    http://sklep.contrazet.pl/pl/dt-504-poczworny-koder-audio-wideo-wyjscie-dvb-t-promax.html
  • Moderator
    Pytanie zadane w sposób bardzo niekonkretny i nie mające, jak się zdaje, żadnego odniesienia do instalacji domowej. Do wyboru programów wystarczy jeden dekoder - w jakim celu ma ich być kilka? Jeśli chodzi o możliwość wyboru programów z sat i cyfrowych ze zwykłej anteny, to są przecież odbiorniki/tunery sat z możliwością odbioru dvb-t. Inne rozwiązania są rzeczywiście bardzo drogie, przewidziane typowo do instalacji zbiorczych w blokach itp. I są opisane, wystarczy poszukać.

Proszę uściślić, o co tak naprawdę chodzi.
  • Poziom 15  
    Mirek Z. napisał:
    Pytanie zadane w sposób bardzo niekonkretny
    (...)
    Proszę uściślić, o co tak naprawdę chodzi.

Wprowadziłem poprawki w poście początkowym.
    Dziękuję za zrozumienie.
  • Poziom 15  
    Znalazłem coś takiego (modulator wielokanałowy):

----------------------------------

Dwu-wstęgowy 4-kanałowy modulator telewizyjny MDP-4 został zaprojektowany do przesyłania poprzez instalację antenową 4 sygnałów sygnałów A/V pochodzących z różnych źródeł np: kamery, tunery satelitarne, DVD.
    Dzięki temu możliwe jest równoczesne odbieranie sygnału A/V na wielu odbiornikach telewizyjnych podłączonych do instalacji antenowej. Modulator ten posiada wyświetlacz na którym wyświetlane są jego parametry pracy.

Domowy multiplekser na wzór modulatora analogowego

----------------------------------

Teraz do szczęścia brakuje, żeby uzyskać zmuxowany sygnał cyfrowy na wyjściu...
    Może jednak coś się znajdzie...