Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światło stop świeci cały czas w C-360

bizon_126 07 Maj 2011 20:11 11908 40
  • #31 07 Maj 2011 20:11
    marcin1gy1
    Poziom 10  

może gdy płyn nie leciał to jest coś zablokowane i nie wraca płyn i cały czas on jest i dla tego się świeci stop

• #33 08 Maj 2011 13:30
    wpsowa692
    Poziom 24  

Cytat:
    Należy pamiętać że w c-360 nie ma samo regulatorów szczęk tak jak w większości samochodów- tam regulujemy luz śrubą która popycha na sekcję pompki[

A kto Ci tak powiedział rozbierałeś kiedyś cylinderek od 60tki ?
    Podpowiem Ci samoregulatory są wewnątrz cylinderka .
    Ustaw popychacz pedału tak by dotykał tłoczka pompki i świecenie zniknie .
    Inna rzecz że hample też mogą zniknąć bo są już mocno zużyte .

• #35 11 Maj 2011 23:34
    Jędrek59
    Poziom 17  

Czy sprawdzałeś jak układ się zachowuje po odkręceniu korka wlewowego zbiorniczka płynu hamulcowego. Mało to prawdopodobne, ale poluzowanie zakrętki nic nie kosztuje, a przynajmniej zawęzi nieco krąg podejrzeń. Gdy pedał hamulca jest zwolniony (a tłoczek pompy cofnięty do pozycji spoczynkowej) w przestrzeni złożonej z: pompy hamulcowej, przewodu i cylinderka hamulcowego nie powinno być praktycznie ciśnienia. Odkręć zakrętkę, jeśli światła stopu nie zgasną- poluzuj odpowietrznik na cylinderku hamulcowym, jeśli nadal nie zgasną poluzuj przewód na pompie- muszą kiedyś zgasnąć -napisz kiedy zgasną.

• #36 28 Lis 2011 15:08
    P I O T R E K
    Poziom 9  

Motronic napisał:
    Pisałem ze jest odłączony i nie świeci jak ściągnę kable z czujnika i na krótko zewrę ze sobą to tez świeci

Mi się wydaje że chyba z czujnikiem nie tak ponieważ jeżeli połączysz jeden kabel z drugim powinno świecić , i świeci, a jeżeli podłączysz to czujnika i świeci to znaczy że czujnik to wymiany

• #37 28 Lis 2011 21:07
    bizon_126
    Poziom 29  

P I O T R E K napisał:
    Motronic napisał:
    Pisałem ze jest odłączony i nie świeci jak ściągnę kable z czujnika i na krótko zewrę ze sobą to tez świeci

Mi się wydaje że chyba z czujnikiem nie tak ponieważ jeżeli połączysz jeden kabel z drugim powinno świecić , i świeci, a jeżeli podłączysz to czujnika i świeci to znaczy że czujnik to wymiany

Pisałem że czujnik po wyjęciu zachowuje się ''normalnie'' czyli nie zwiera lub gdy dam mu ciśnienie pompką to zwiera czyli czujnik wygląda na dobry
    To jak by płyn się nie cofał w pompkach a hamulce się nie palą

• #38 29 Lis 2011 17:20
    P I O T R E K
    Poziom 9  

Płyn wlewasz właściwy to tego typu traktora :?:

• #40 04 Gru 2011 13:24
    wacek1962-1962
    Poziom 9  

Witam.miałem to samo.u mnie pomogło dobre odpowietrzenie i regulacja długości popychacza (po wymianie pompki hamulcowej była podparta)