Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingway Coliber 50cm 4T słabo rusza

danio123 30 Kwi 2011 19:43 9104 13
  • #1 30 Kwi 2011 19:43
    danio123
    Poziom 9  

Witam. Ostatnio kupiłem sobie uzywany motorower z przebiegiem 2800km. Skuter był nieuzywany 2 lata wiec po kupnie trzebabylo go odpalic. Wiec odpaliłem go i takie tam... Strasznie wolno przyspiszał wiec przeczyscilem caly gaznik i filtr powietrza. Ale wracając do problemu. Mój skuter(taki jak w tytule) bardzo slabo rusza z miejsca. Pasek napedowy piszczy przy ruszaniu ale sądze ze to nie ten problem. Dajmy przyklad. Naciskam przedni hamulec i gaz do oporu a on niema sily. Poprostu w moim odczuciu wygląda to jakby mu brakowalo mocy. Prosze niech ktos napisze co moze byc nie tak. Z predkoscią max nie ma problemow. Idzie 68km/h. Plis pomózcie. Regulacja gaznika nic nie daje

0 13
  • #2 30 Kwi 2011 20:03
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Masz wyciągnięty albo popruty pasek przekładni variomatic i chyba niewiele więcej. A przy okazji taka ciekawostka : - przy wyciągniętym pasku prędkość maksymalna troszkę wzrasta, gdyż nieznacznie zmienia się przełożenie.

0
  • #3 30 Kwi 2011 20:39
    danio123
    Poziom 9  

Oj niewiem czy masz racje. Patrzylem na ten pasek to byl wizualnie w dobrym stanie. Zadnych pęknienc itp. Mogą byc tez inne przyczyny tego słabego ruszania?

EDIT: A jesli chodzi o tą przekładnie to moze masz racje. Moj skuter jak rusza to zaczyna jakby z niskich obrotow i nie ma sily a skuter mojego kolegi jak rusza to nabiera wiekszych obrotow i przez to ma moc.

0
  • #4 30 Kwi 2011 20:51
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Możliwe także osłabienie, lub pęknięcie sprężyny w sprzęgle odśodkowym, albo zła regulacja kół pasowych o zmiennej srednicy (stożków) i jego mechanizmu. Możesz to sprawdzić w następujący sposób : przy zdjętej osłonie paska i zahamowanym tylnym kole zobacz czy pasek sie przemieszcza (obraca) przy lekkim dodaniu gazu. Jeżeli nie, a koło pasowe go napędza, to pasek uskodzony, lub mechanizm zmiany odstępu stożków. Jeżeli kolo pasowe przy silniku sie nie obraca przy takiej próbie - uszkodzone sprzęgło

0
  • #5 01 Maj 2011 10:57
    danio123
    Poziom 9  

Zrobiłem trochę inny test, a mianowicie przy założonej obudowie paska odpaliłem skuter i przy naciśniętym hamulcu dałem gaz na max. Efektem było piszczenie paska. Boję sie trochę zrobic twojej metody ponieważ jak próbowalem to wypadł mi taki mechanizm na wariator. Macie jakies inne pomysly np rolki albo coś innego? (przypominam że skuter stał 2 lata bez żadnego odpalania)

0
  • #6 02 Maj 2011 14:20
    mieczyg
    Poziom 14  

Ja na twoim miejscu wszystko bym pozdejmował i poczyścił, bo skoro tyle stał to korozja na pewno gdzieś jest, oraz zobaczył bym rolki cz są ok.

0
  • #7 02 Maj 2011 15:00
    danio123
    Poziom 9  

A jak sprawdzic czy rolki są dobre?

0
  • #8 02 Maj 2011 18:30
    mieczyg
    Poziom 14  

trzeba ściągnąć wariator

Dodano po 8 [minuty]:

a jak dostaniesz się do rolek powinny być one okrągłe bez wytarć

Dodano po 8 [minuty]:

a co poprzednio pisałeś że pasek ci piszczy, to raczej sprzęgło się ślizga jego szczęki ocierają o dzwon i z tond ten pisk

Dodano po 47 [minuty]:

i też zdało by się wyczyścić szczęki i dzwon papierem ściernym

1
  • #9 08 Lip 2011 12:05
    danio123
    Poziom 9  

Odświezam temat. Raczej już wiem co jest problemem. Otóż sprzęgło za wcześnie łapie i dlatego skuter nie ma siły ruszyć. Zdjąłem je i sprzegło jest w dobrym stanie. Chce sie was zapytać czy wymiana sprężynek na twardsze tu coś pomoże?

0
  • #10 08 Lip 2011 18:41
    zylax4
    Poziom 16  

Wymiana sprężynek sprawi że skuter będzie ruszał z delikatnym szarpnięciem lecz niestety jeżeli zainstalowane są zbyt ciężkie rolki efekt będzie identyczny lub nawet gorszy do obecnego, ponieważ rolki przy wyższych obrotach wysuną wariator i dojdzie do przymulenia w momencie załapania sprzęgła.. Lepiej wyszło by ci instalując rolki o wadze ok 1-2 grama lżejsze(przeważnie są to rolki od 5-7 grama przy 50ccm) i delikatnie twardsza sprężyna centralna. Po tym zabiegu sprężynki sprzęgła mogły by pomóc.

0
  • #11 08 Lip 2011 18:55
    danio123
    Poziom 9  

No własnie moze to te rolki. Efektem jest to że podczas startu nic sie nie dzieje ale jak przekrocze barierę 30 km/h to skuter dostaje takiego kopa i zaczyna sie niezle rozpedzac aż zatrzymuje sie na 70km/h. Odrazu chcialbym sie zapytac o jedna rzecz. Otoz jade sobie te max 70 km/h przy przekreconej manetce gazu na jakies 90% i jak nagle przy tych 70 na godzine chce jeszcze wiecej manetki odkrecic to skuter tak jakby troche zwalnia i jedzie 66 na godzine. Regulacja mieszanki nic nie daje a swieca jest zalana. To tak na marginesie. Narazie interesuje mnie 1 problem

0
  • #12 09 Lip 2011 11:34
    zylax4
    Poziom 16  

Najprawdopodobniej będzie to wina iglicy która może być podniesiona zbyt wysoko. Ciekaw jestem czy poprzedni właściciel nie zmienił też dyszy głównej na troszkę większą.

1
  • #13 09 Lip 2011 12:52
    danio123
    Poziom 9  

Własnie z tym jest problem. Iglica jest ustawiona na najwyzszą opcję ponieważ jak zniżę ją to silnik wogóle sie nie wkreca na obroty dlatego jest tak ustawiona.
    Jeżeli chodzi o te rolki to napeno powinno pomoc? Jak tak to jakie byłyby najlepsze(chodzi mi o g)? I czy przy moich obecnych 70 km/h stracę dużo na tych rolkach. Problem jest tez taki ze ja zupełnie nie wiem jakie mam rolki obecnie, ale sądze że lekkie nie są...

0
  • #14 09 Lip 2011 14:47
    zylax4
    Poziom 16  

Rolki powinny pomóc ponieważ silnik utrzymywał by obroty na przejawie 6000-6500(najwyższa moc silnika). Ruszanie było by konkretne bo sprzęgło łapało by normalnie lecz rolki dociskały by minimalnie później i nie dochodziło by do zamulania. Rozważ też twardszą sprężynę centralną.

PS. Tak jak pisałem rolki między 5-6 grama góra 7. Dobrze było by gdy byś przed zakupem sprawdził gramaturę obecnych które posiadasz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo