Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec CO Ariston Clas B Premium 24 BFFI - czy warto?

ja_cek11 30 Apr 2011 22:22 7822 10
 • #1
  ja_cek11
  Level 11  
  Witam,
  bardzo proszę o opinię użytkowników lub/oraz serwisantów pieca CO Ariston Clas B Premium 24 BFFI, czy warto w niego zainwestować jakie są jego ewentualne bolączki,
  dziękuję i pozdrawiam
 • #2
  m111
  Level 14  
  Mam kilka w obsłudze serwisowej ( uruchamianych przed zimą ), na razie niema z nimi problemów.
 • #3
  ja_cek11
  Level 11  
  Witaj m111,
  już straciłem nadzieję, że ktokolwiek odpowie. Nie wiem dlaczego, ale jest mało opinii o tych piecach a szczerze mówiąc, nie ma żadnych. Z tego co się dowiedziałem system przygotowywania CWU jest kompromisem pomiędzy podgrzewaczem przepływowym a takim z zasobnikiem i tu mam pytanie czy kocioł daje sobie radę i nadąża podgrzewać wodę np. do prysznica?
  Dziękuję za odpowiedź.
 • #4
  m111
  Level 14  
  Jeśli chodzi o c.w. to zbiorniki są dwa : główny i dodatkowy ze stali nierdzewnej po 20 litrów oraz wymiennik wtórny 16-to płytowy, dodatkowa pompa ładująca zasobnik ( oprócz pompy c.o. ). Rozwiązania istotne dla wykorzystania kondensacji na maksa na c.w. .Z rozmów z właścicielami - wody sporo nawet dla wymagających ( gdybyś chciał bardziej drążyć - mogę podać kontakt z użytkownikami w Warszawie ). Co do małej ilości opinii, wszyscy skupiają się na produktach firm z NAPISEM, które w większości osiadły na laurach.
 • #5
  ja_cek11
  Level 11  
  Dziękuję za odpowiedź, pozostaje pytanie, czy woda o średniej twardości nie zniszczy szybko wymiennika płytowego , czy taki wymiennik można odkamieniać? Nie pytam o wymiennik i palnik bo te pewnie pochodzą od producenta , który pewnie zaopatruje większość producentów pieców, czy mam rację?
  pozdrawiam
 • #6
  m111
  Level 14  
  Palnik to " Premix ", z tego co się orientuję jest w większości kotłów kondensacyjnych. W ogóle większość bebechów w kotłach europejskich jest od tych samych producentów. Co do wymiennika, faktycznie zależy od wody i jak każdy można odkamieniać ( ja zawsze proponuję jednak wymianę na nowy ), tu akurat kosztuje coś około 490 zł.
 • #7
  ja_cek11
  Level 11  
  Dziękuję za informacje, w zasadzie jestem zdecydowany na zakup. Mam jeszcze pytanie odnośnie montażu : czy ten kocioł mogę zamontować we wnęce o szerokości 90cm ( kocioł ma 60cm) i głębokości 40, pytam ze względu na ewentualną konieczność dostępu do wnętrza kotła, jeśli tak to czy zamontować go na środku czy też z którejś ze stron lepiej zostawić więcej miejsca?
 • Helpful post
  #8
  m111
  Level 14  
  Lepiej zostawić z prawej strony więcej miejsca ( patrząc przodem na kocioł który wisi na ścianie ). Po lewej są zasobniki, a po prawej dostęp do bebechów. Obudowa zdejmuje się cała więc z lewej trzeba zachować bezpieczną odległość od ścianki ( proponuję tak z 10 cm ).
 • #9
  ja_cek11
  Level 11  
  Dziękuję za pomoc :)
 • #10
  marekrakow
  Level 13  
  Odświeżam temat, są dłuższe doświadczenia - czy warto?
 • #11
  doolga
  Level 1  
  ja również się przyłączę do pytania.

  warto kupić Ariston CLAS B Premium 24 BFFI czy może przejść na Immergas Victrix Zeus 26 1i