Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie ogrzewanie elektryczne wybrać na mieszkanie 35m2?

30 Kwi 2011 22:27 7026 19
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam pytanie, otóż nie mogę mieć centralnego na węgiel bo nie ma piwnicy.
    Gazu również nie ma. Stoi jakaś stara zniszczona Westfalka.
    Jedynie chyba co zostaje to prąd ale co jednak wybrać?
    Kuchnia + pokój + łazieneczka co daje nam 35m2.
    Proszę o porady.
  • Poziom 24  
    Na ten temat są już dziesiątki postów na witrynie. Popatrz u dołu strony-masz linki.
    Najpierw to przeczytaj.
  • Poziom 13  
    tak zgadza się. Ale każdy ma jakiś indywidualny problem . Ja w tym momencie nie wie czy taki kominek wolnostojący 9kw poradziłby sobie z ogrzaniem czy jednak iść w prąd... a jak prąd to akumulacyjne , jakie ? I ile mi wyjdzie za prąd
  • Poziom 24  
    Kominek to przede wszystkim piękna rzecz. Nagrzeje nawet duży salon. Jestem za.
  • Poziom 13  
    No tak to właśnie wiem. Ale jednak w takim kominku trzeba CO CHWILĘ palić heheh ale to już nie problem . Tylko czy on nagrzeje kuchnie obok ?
  • Poziom 24  
    Kominek nie głównym źródłem ciepła w domu. Od tego są piece. Ale warto w niego inwestować. Kominek może wspomóc instalację co, a nawet nagrzać małe mieszkanie ( z kuchnią włącznie jak w Twoim przypadku.)
  • Poziom 33  
    Pare lat temu kupiłem czeski piecyk,dzwiczki szkło ładne to nawet do mieszkania,4kw z płaszczem wodnym u góry, parter grzeję piec.Mały obieg zrobiłem 2 grzejniki tylko na piętro leci grawitacyjnie,polecam.Jak masz ocieplone wystarczy.
  • Poziom 24  
    Koledzy potwierdzają co piszę.
  • Poziom 13  
    zimny a co to za piecyk ? Na taka instalacja musi być jakieś pozwolenie ? Możesz przybliżyć ;) ?
  • Poziom 33  
    Jutro ci znajdę bo nie jestem w domu,czeski albo słowacki,palę węglem oszczędny.Tej zimy 1t średniej jakości węgiel.Spróbuj ja na necie znalazłem szeroka oferta.Elektrycznego nie polecam chyba że masz własną siłownię.

Dodano po 5 [minuty]:

Co do pozwolenia,jeśli masz własnościowe nie pytasz o nic(przydałby się komin ,ale są rury do tego)jeśli wynajmujesz musisz zapytać.
  • Poziom 13  
    dostałem z administracji na rok czasu , jeśli wyremontuje i bede placił umowa na czas nieokreślony
  • Poziom 33  
    Powinieneś zapytać mimo trzeba mieć dobre relacje wszyscy to lubią,masz tam komin.

Dodano po 6 [minuty]:

Ty masz tylko do ogrzania 35m2,jeśli masz otwarte drzwi,wystarczy ci piecyk kominkowy za 1tys.kupisz.
  • Poziom 13  
    tak jest komin jest w kuchni podłączona stara westfalka . tak nie ma drzwi miedzy kuchnia a pokojem
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jeśli ma być bezobsługowo to załóż klimatyzator z inverterem, przez większość sezonu grzewczego wystarczy. No i masz chłodzenie latem. Na niskie temperatury musisz mieć dodatkowe źródło ciepła, to już zależy od oczekiwań i własnego "gustu".
  • Poziom 13  
    dzięki za zainteresowanie ale taki klimatyzator to nieeee... ;)))
  • Poziom 33  
    Witam,elektryk2000 właśnie ile to może kosztować,nie chodzi o sprzęt tylko zużycie prądu,na tak małą kubaturę.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Trudno o odpowiedź na to pytanie, wszystko zależy od temperatury zewnętrznej. Im chłodniej tym niestety moc grzewcza spada. Ale i tak wyjdzie około 3 razy taniej niż bezpośrednio prądem.
  • Poziom 33  
    Szukałem kogoś takiego,mam jeszcze pytanie,kompresor z lady chł.450w,można by to wykorzystać jako pompe ciepła na taką kubaturę jak kolega.
  • Poziom 13  
    a koszt takiego klimatyzatora ?
  • Poziom 2  
    Witam, jest to mój pierwszy post i to w starym temacie ale może komuś sie sprzyda. Nikt nie wspomniał o piecach akumulacyjnych oczywiście dynamicznych, mi rozjaśniły troche wizję elektrycznego ogrzewania, poradniki pod tym linkiem poradniki może komuś pomogą tak jak mnie.
    Pozdrawiam