Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analizator antenowy MFJ-266

amator1515 30 Apr 2011 22:48 3308 4
    amator1515
    Level 11  
    Witam. Jestem na etapie zakupu analizatora antenowego firmy MFJ. Zainteresowałem sie klasycznym miernikiem typu MFJ-269 lecz na stronie MFJ pod adresem http://www.mfjenterprises.com/Product.php?productid=MFJ-266 znalazłem nowy produkt MFJ-266,
    Czy ktoś zna to urządzenie? Macie jakieś opinie? Proszę doradzić co w/g was jest korzystniejsze (niby za te same pieniądze)

Bede wdzieczny za sugestie.
    amator1515
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Nie możemy zapominać o produkcie kolegi SP3SWJ. :!:

MAX-6

Pozdrawiam.
    ElekTrick
    Level 20  
    Odpuść sobie hamerykańskie zabawki. Rigexpert, czy max to zupełnie inna liga. Max ma dodatkowo możliwość pomiarów wobuloskopowych, o których MFJtowi sie nawet nie śniło. Jest też podobno wersja z UHF, ale nie miałem jeszcze okazji żeby się pobawić, ale mam doświadczenia z wersją chodzącą do VHF.
    Do samego prostego ustawienia anteny MFJ może wystarczyć, ale nie zapewni np. jednoczesnej obserwacji w szerszym zakresie. Np. strojenie anten wielopasmowych - można obserwować jak odpływa dopasowanie anteny na jednym paśmie, gdy dostrajamy inne. W max możesz mierzyć punktowo, albo masz wszystko na wykresie, a jak podłączysz do komputera, to jest małe laboratorium pomiarowe :)
    Adam_35
    Level 11  
    W Rigexpert-ach też jest jednoczesny pomiar w wielu pasmach. Zobacz tutaj -analizator RIGEXPERT . Ta funkcja nazywa się MultiSWR. Zmieniasz ustawienia anteny w jednym paśmie a miernik raportuje Ci co się dzieje w innych pasmach, jakie skutki przynosi ta zmiana w pozostałych pasmach.
    Co więcej, Rigexperty nie wymagają komputera na dachu czy poletku antenowym. Mają swoją pamięć, procesor, graficzny wyświetlacz - wszystko widzisz i możesz zapamiętać aby później sobie porównać z innym pomiarem. Później wracasz do swojego biurka, podłączasz analizator do laptopa i możesz sobie wydrukować szczegółowe wykresy, raport itd. Wielu kolegów wykorzystuje Rigexperty w dzialalności gospodarczej bo można robić fajne raporty.

Lubię Rigexperty, bo to jednak bardzo porządne i stosunkowo niedrogie urządzenia. Są też bardzo solidne i nie tak delikatne jak MFJ'y. Chociaż MFJ-y też są fajne i kiedyś królowały, np, niezapomniany
    MFJ-259B czy późniejszy, rozbudowany MFJ-269PRO. Pomarzyć...