Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analizator antenowy MFJ-266

amator1515 30 Kwi 2011 22:48 3038 4
  • #1 30 Kwi 2011 22:48
    amator1515
    Poziom 11  

Witam. Jestem na etapie zakupu analizatora antenowego firmy MFJ. Zainteresowałem sie klasycznym miernikiem typu MFJ-269 lecz na stronie MFJ pod adresem http://www.mfjenterprises.com/Product.php?productid=MFJ-266 znalazłem nowy produkt MFJ-266,
    Czy ktoś zna to urządzenie? Macie jakieś opinie? Proszę doradzić co w/g was jest korzystniejsze (niby za te same pieniądze)

Bede wdzieczny za sugestie.
    amator1515

0 4
  • #3 28 Lut 2013 08:07
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie możemy zapominać o produkcie kolegi SP3SWJ. :!:

MAX-6

Pozdrawiam.

0
  • #4 01 Mar 2013 07:54
    ElekTrick
    Poziom 19  

Odpuść sobie hamerykańskie zabawki. Rigexpert, czy max to zupełnie inna liga. Max ma dodatkowo możliwość pomiarów wobuloskopowych, o których MFJtowi sie nawet nie śniło. Jest też podobno wersja z UHF, ale nie miałem jeszcze okazji żeby się pobawić, ale mam doświadczenia z wersją chodzącą do VHF.
    Do samego prostego ustawienia anteny MFJ może wystarczyć, ale nie zapewni np. jednoczesnej obserwacji w szerszym zakresie. Np. strojenie anten wielopasmowych - można obserwować jak odpływa dopasowanie anteny na jednym paśmie, gdy dostrajamy inne. W max możesz mierzyć punktowo, albo masz wszystko na wykresie, a jak podłączysz do komputera, to jest małe laboratorium pomiarowe :)

0
  • #5 02 Mar 2013 14:01
    Adam_35
    Poziom 11  

W Rigexpert-ach też jest jednoczesny pomiar w wielu pasmach. Zobacz tutaj -analizator RIGEXPERT . Ta funkcja nazywa się MultiSWR. Zmieniasz ustawienia anteny w jednym paśmie a miernik raportuje Ci co się dzieje w innych pasmach, jakie skutki przynosi ta zmiana w pozostałych pasmach.
    Co więcej, Rigexperty nie wymagają komputera na dachu czy poletku antenowym. Mają swoją pamięć, procesor, graficzny wyświetlacz - wszystko widzisz i możesz zapamiętać aby później sobie porównać z innym pomiarem. Później wracasz do swojego biurka, podłączasz analizator do laptopa i możesz sobie wydrukować szczegółowe wykresy, raport itd. Wielu kolegów wykorzystuje Rigexperty w dzialalności gospodarczej bo można robić fajne raporty.

Lubię Rigexperty, bo to jednak bardzo porządne i stosunkowo niedrogie urządzenia. Są też bardzo solidne i nie tak delikatne jak MFJ'y. Chociaż MFJ-y też są fajne i kiedyś królowały, np, niezapomniany
    MFJ-259B czy późniejszy, rozbudowany MFJ-269PRO. Pomarzyć...

0