Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Matrix 2002 - kontrolka abs

30 Kwi 2011 22:53 5713 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich , potrzebuję pomocy przy naprawie modułu abs koreańskiej produkcjii MANDO(95660-17000) z autka Hyundai Matrix .
    Wywala błąd -ABS pump motor fault, błędu nie można wykasować ale po odłączeniu wiązki moduł się resetuje i wtedy jest to możliwe:)
    Po przejechaniu kilkuset metrów i kilku hamowaniach błąd powraca i lampka świeci na stałe, do momentu ponownego odpięcia wiązki i resetowania .
    Zasilania i masy są w porządku.
    Moduł rozebrałem ale nic nie wydaje się być upalone czy zalane wodą.Nie ma tam w środku żadnych przekaźników tylko same komponenty elektroniczne.
    Potrzebuję pomocy w zdjagnozowaniu który element elektr. jest uszkodzony.
    Pozdrawiam.
    Mariusz
    https://obrazki.elektroda.pl/9052730900_1304196680.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/1480239700_1304199532.jpg

Potrzebuję również schemat elektryczny układu abs to tego autka.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Tak jestem pewien co do zasilania i masy(mierzyłem spadek napięcia na zasilaniu i masie -nie używałem żarówki:), silnika elektr. pompy nie sprawdzałem na krótko ale tak jak pisałem poprzednio ABS działa poprawnie przez chwile po odłączeniu i ponownym podpięciu złącza(sprawdzone ostrym hamowaniem).
    Moduł komunikuje się bez problemu ze skanerem (snapon solus pro), za każdym podłączeniem ale nie zawsze da się wykasować ten błąd(tylko jak odepnę zasilanie na dłuższą chwilę).
    Znajomy elektronik sugerował ,że to może być uszkodzony driver pompy ja dokładnie jeszcze nie wiem jak to sprawdzić ale bardzo chciałbym się dowiedzieć:)
  • Poziom 19  
    wymień modól szkoda czasu na testy i naprawe czesto to pada.
  • Poziom 10  
    Dzięki "dylan1" za sugestię ,ja również tak sądzę ale to klient musi zapłacić :), z tego co się orjętuję to nowy abs kosztuje około 540 euro a na używany ciężko trafić, będę wdzięczny za podpowiedź gdzie można tanio dostać ten moduł(nowy lub używany).
  • Poziom 19  
    wiem co może być tu uszkodzone.....

Moderowany przez Przemo9826:

Ostrzeżenie drugie za posty nic nie wnoszące do dyskusji, jeśli posiadasz jakąś wiedzę to ją ujawnij, jeśli jej nie posiadasz lub nie chcesz ujawnić - milcz.

• Poziom 10  
    Dylan1- byl bym wdzięczny za krótką podpowiedź na pw jesli nie chcesz publicznie....
  • Poziom 19  
    i znowu ostrzezenie, przeciez to oczywiste ze nie powiem co i jak bo ja z tego zyję...

ale powracając do tematu podpowiem na PW...

Moderowany przez Przemo9826:

Ale ani ja, ani inni użytkownicy nie chcą/nie muszą o tym wiedzieć, nie musisz też nas informować że coś komuś na PW wysłałeś. Rozumiem że nie chcesz/nie musisz dzielić się swoją wiedzą, ale jeśli masz zamiar wypisywać teksty "WIEM ALE NIE POWIEM" to marnie widzę Twoją karierę na tym forum.

• Poziom 10  
    Problem rozwiązał drugi moduł ABS- używany.
    Dzi ękuję wszystkim za podpowiedzi.