Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vaillant ecotec 466-7 bląd F.32, ciągła praca wentylatora

01 Maj 2011 10:48 7599 17
  • Poziom 8  
    Piec ma cztery lata. Wentylator pracuje cały czas, przy próbie odpalenia pieca po pewnej chwili wyskakuje błąd F.32. Wezwałem autoryzowanego serwisanta stwierdził, że spaliła się płyta główna. Płytę zamówił zapłaciłem 400 zł zaliczki. Płyta została wymieniona. Na nowej płycie piec zachowywał się tak samo. Serwisant zamienił płyty z powrotem, nową zabrał. Powiedział, że nie może jej zwrócić z powrotem. Ja zostałem z popsutym piecem i stratą pieniędzy.
    Może ktoś miał podobny problem.
  • Poziom 20  
    Ja bym stawiał na wentylator - ten błąd oznacza nieprawidłową prędkość wentylatora.
    Sprawdź wtyczki na wentylatorze, przewody wentylator - płyta główna a potem
    zaproponuj panu serwisantowi aby założył nowy wentylator i jeżeli to wentylator ( a według mnie tak ) to zaliczkę wliczył na poczet nowej części.
  • Poziom 8  
    Wentylator do tego pieca kosztuje prawie 2000 zł. Czy serwisant nie może zwrócić zamówionej części, czy to prawda. Czy trzeba wymieniać cały wentylator przeciez on pracuje, może popsute jest sterowanie wentylatorem.
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak jest u twojego serwisanta - myślę że wszystko jest w stanie załatwić a poza tym nie naprawił i skasował ....
    W wentylatorach pada elektronika która jest nierozłączna z wentylatorem więc trzeba wymienić całość.
    Dmuchawa VU466/7 1465,89 + VAT 23% katalogowo
  • Poziom 30  
    Sprawdż presostat powietrza jak pracują styki przy wyłączonym i załączonym wentylatorze
  • Poziom 20  
    Poza tym trzeba by zdiagnozować kilka rzeczy.
    Np drożność komina i dolotu, zasilenie elektryczne, itp.

W tym kotle nie ma presostatu!
  • Poziom 8  
    Płytę elektroniczną można odkręcić od wentylatora, może posiada ktoś uszkodzony wentylator ze sprawną płytą.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wentylator to część mechaniczna w której prawie nic się nie psuje, natomiast elektronika sterowania - to może się popsuć.
    Częstą usterką elektroniki wentylatora jest wilgoć z nieszczelnego komina. Radzę sprawdź przed wymianą, czy czasem nie kapało z komina. Aby po wymianie problem szybko nie powrócił.
    Nieszczelność komina może być spowodowana zużytą uszczelką spalin.
  • Poziom 17  
    mmas2011 napisał:
    Wentylator do tego pieca kosztuje prawie 2000 zł. Czy serwisant nie może zwrócić zamówionej części, czy to prawda. Czy trzeba wymieniać cały wentylator przeciez on pracuje, może popsute jest sterowanie wentylatorem.

Niestety to prawda: używanych podzespołów nie można zwrócić. Ewentualnie można skorzystać z gwarancji producenta jeśli... i tu niezliczone warunki producenta. Serwisant zachował się profesjonalnie, a część pewnie sprzeda komuś innemu :D potrzebującemu.
  • Poziom 1  
    mam oblodzenie na kominie czy to może byc powód f32
  • Poziom 18  
    Owszem może i trzeba też mieć taką nadzieję, a pewność będzie po odmrożeniu komina.
  • Poziom 14  
    Witam :D

omnixwp napisał:

... Ewentualnie można skorzystać z gwarancji producenta jeśli... i tu niezliczone warunki producenta. Serwisant zachował się profesjonalnie, a część pewnie sprzeda komuś innemu :D potrzebującemu.

...pod warunkiem że kocioł jest na gwarancji.... a ten model napewno już nie jest więc nie pisz bzdur..... aczkolwiek w jednym masz racje "serwisant" o ile można go wogóle tak nazwać był super "profesionalny". Właśnie dzięki takim fachowcom tracą na wiarygodności producenci a w szczególności klienci... to smutne.

tak jak napisał DARIUS67 wilgoć w kanale powietrznym to wg mnie 100% powód uszkodzenia wentylatora.

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Przyczyną błędu była awaria elektroniki wentylatora. Niestety trzeba było kupić nowy. Po wymianie piec działa do tej pory. Zamykam temat
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Wymieniono wentylator
  • Specjalista - systemy grzewcze
    O, to masz lepsze rabaty niż autoryzowani serwisanci :/
  • Użytkownik obserwowany
    No to teraz już wiesz jak robią cię w oko na procentach.
    Możliwe, że obniżyli mu cenę żeby cicho siedział :) zadarza się...
    mmas2011 napisał:
    ...napisałem pismo do Vaillanta i dostałem rabat 30 % na nowy wentylator. Zaryzykowałem i kupiłem.

Jeśli ci sprzedali z taaakim rabatem ;) to czemu napisałes o jakiejś obawie? Coś tu nie gra: Jeśli kupiłeś jak twierdzisz u producenta, to przecież sam tego nie montowałeś, musiałeś tą prace zlecić serwisowi Vaillanta, żeby mieć gwarancję itd więc o jakich obawach piszesz i ryzyku? Przecież jakby poszło cus nie tak, to wymienialiby w nieskończoność, aż sprawa oparła by się o Federację jeśli jesteś prywaciarz. Coś wykombinowałeś... :) W dodatku chyba wiesz o tym, że art. nabywane w cenach promocyjnych, to nie zawsze promocje :)

Jeśli chodzi o zaliczki i zadatki, to pieniądze wypłaca się nie do łapy serwisantowi, tylko na kwit (druczki KP są w każdym "papierniczym") gdzie trzeba napisać ZALICZKA - upraszczając - ten zapis umożliwia klientowi dochodzenie zwrotu kwoty. Jeśli ZADATEK no to umarł w butach.
    W tym przypadku ten ktosiek powinien oddać kasę z zaliczki, może minus za próbe naprawy, ale to juz wasze rozliczenie za co płaci inwestor? Czy to wyłudzenie pomyśl sam...
  • Poziom 8  
    Obawa była, gdyby okazało się, że wentylator jest sprawny w moim piecu, a przyczyną awarii jest inna część to zostałbym z wentylatorem, którego przecież nie mogę zwrócić.