Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki komputerowe kupić 2.1?

30 Kwi 2011 22:11 2690 15
  • Poziom 21  
    Do tej pory korzystałem z głośników komputerowych Creative P380, jednak po 8 latach użytkowania ich dźwięk jest już beznadziejny, trzeszczą. Chcę zmienić na coś innego, wiem, że ceny się zmieniły ja kiedyś płaciłem za nie 150zł, teraz kupię za tą cenę coś lepszego?
    Najważniejsze:
    - aby miały ładny bas i ogólnie dźwięk
    - dobry potencjometr, bo słyszałem, że w Creativach są słabe, nie wiem na ile to prawda
    - zestaw 2 głośniki + subwoofer
    - używam głównie do słuchania muzyki

Może coś Geniusa, Logitecha?
  • Poziom 11  
    Media-Tech MT3322 2.1 Może to?
  • Poziom 21  
    Fajny nawet sprzęt, ta firma jest dobra? A jakieś inne propozycje może?
  • Poziom 21  
    Czytam opinie na temat tych to widać, że ludzie mówią o tych MT, że nie najlepszy bas i dźwięk, z kolei w Genius dźwięk ok niby, ładny płytki bas tylko narzekają na krótkie kable, no, ale przecież można sobie przedłużyć, najwyżej gwarancję się straci. A Wasze jakie opinie na temat tych modeli, który będzie lepszy? Mi osobiście bardziej przypadł do gustu Genius, ale to tylko z tego co czytam w sieci o nich. Kabel bym przedłużał i tak bo głośniki satelitarne u mnie wiszą i tak na ścianie.
  • Poziom 11  
    GENIUS SW-V2.1 1250 2+1, GŁOŚNIKI MICROLAB FC330 2.1 56W -są trochę droższe ale mocne lub LOGITECH Z-3e Z3e - używane w bardzo dobrym stanie kupisz za ok 160 zł.
  • Poziom 21  
    No rzeczywiście Microlab trochę droższe, ale ciekawe. Dobrze, zostańmy przy tych modelach i z tych coś trzeba wybrać. Wszystkie da radę powiesić na ścianie?
    a) GENIUS SW-V2.1 1250 2+1
    b) MICROLAB FC330 2.1 56W - pokrętło "Volume" jest na subwooferze dobrze widzę?
    c) Media-Tech MT3322 2.1
  • Poziom 17  
    Z 3 wymienionych przez Ciebie zestawów zdecydowanie najlepsze będą Microlaby. Potem raczej Media-Tech i na końcu Genius, choć myślę, że te zestawy są niemal identyczne brzmieniowo.

Jeżeli potrzebujesz powiesić sprzęt na ścianie to polecam Easy Touch ET-558. Sam je mam, mam również inny zestaw 2.1, który teoretycznie ma więcej mocy niż one, ale nie sięga ET'om do pięt. Jak lekko podgłośnie to od basu zaczyna "trzeszczeć" taki plastikowy keyboard na biurku. Poza tym jeszcze sporo rzeczy się "buja", ale to szczegół :)

Jak dotąd uważam, że to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy zestaw w cenie do 100zł, a opcja powieszenia na ścianie na najwyższym poziomie: "wykręcasz" głośnik z nóżek i przykręcasz do ściany, i masz głośniki zawieszone jakby w poziomie. Wątpię by cokolwiek się ładniej komponowało niż ten zestaw.
  • Poziom 21  
    Proszę Cię nie wyskakuj z takim sprzętem do mnie, do 200 zł jestem skłonny zapłacić, więc bez takich propozycji jak Easy Touch ET-558.

Skoro piszesz, że są niemal identyczne brzmieniowo to skąd ta kolejność u Ciebie od 1 do 3?
  • Poziom 17  
    adrianoz napisał:
    Proszę Cię nie wyskakuj z takim sprzętem do mnie, do 200 zł jestem skłonny zapłacić, więc bez takich propozycji jak Easy Touch ET-558.

Skoro jesteś skłonny zapłacić do 200zł to bierz Microlaby. Zdecydowanie będą lepsze od ET i tych co wcześniej podawaliście, ale jeżeli twierdzisz, że ET-558 to syf to już Twoja obiektywna opinia. Ja przekonałem się na własnej skórze, że sporo zestawów do 150zł (w tym Creative i Logitech) chowają się przy nich.

adrianoz napisał:
    Skoro piszesz, że są niemal identyczne brzmieniowo to skąd ta kolejność u Ciebie od 1 do 3?

"niemal identyczne brzmieniowo" dotyczy kwestii zestawu Media Tech oraz Genius. Nie zauważyłeś kropki po między tymi zdaniami albo po prostu źle mnie zrozumiałeś.

Powiedz jeszcze w jakim pomieszczeniu to będzie grało.
  • Poziom 17  
    Ja posiadałem wiele głośników ; logitecha , geniusa i manta-żadne z wymienionych wcześniej nie dorównują czystością głosu z satelitek oraz mocnym głębokim basem jak CREATIVE T3100.Wszystkie były w tej samej kategorii cenowej między 150 do 200zł.Teraz posiadam od 2 lat creative i nic się nie dzieje z potencjometrem.Co do innych wymienionych to nie komentuje , twój wybór a moja sugestia.pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pomieszczenie pokój 3,7m X 2,5m.
  • Poziom 17  
    Pokój niewielki, ale ja i tak bym brał Microlaby. Wolałbym żyć z świadomością, że mam chociażby namiastkę prawidłowego brzmienia z drewna. A nie plastikowe zabawki ;)
  • Poziom 21  
    Ok Microlaby zamówione, trochę drożej, ale cóż, zakup na długie lata, przeżyje. Dzięki za rady.