Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS-42C7H nie startuje

ideamax 01 Maj 2011 14:50 2913 1
  • #1 01 Maj 2011 14:50
    ideamax
    Poziom 11  

Witam,

Moja Plazma Samsung PS-42C7H padła, a dokładniej coś na płycie zasilacza.
    Podczas pracy telewizorek wyłączył się i zaczął "cykać" (przekaźnik).
    Po wyłączeniu go z gniazdka i ponownej próbie włączenia już nie było żadnej reakcji poza migotaniem diody przycisku POWER.
    Przy próbie włączenia pilotem telewizor reaguje migotaniem diody przycisku POWER z większa częstotliwością.
    Po wstępnych oględzinach okazało się ze rozsadziło jeden z kondensatorów (jeden z dwóch zaznaczonych na zdjęciu, nie pamiętam który a oba maja identyczną pojemność).

Profilaktycznie wymienionych zostało kilkanaście innych (zaznaczonych krzyżykami na zdjęciu).

Niestety nic to nie dało.
    Po podłączeniu 230V na płycie jest tylko napięcie około 5V w punkcie STD 5V.
    Próbowałem wymusić uruchomienie TV wg porad jakie znalazłem w sieci (zdjęcie drugie), niestety bez efektów... płyta nie chce zastartować...
    Jakieś wskazówki?

Dodam ze płyta zasilania ma symbol BN96-03743A, DYP-42V5

PS. Zaniosłem TV to serwisu Samsunga w Krakowie na Wadowickiej 8A. Pan z serwisu oczywiście potwierdził że przyczyną niesprawności jest płyta zasilacza ale jedyne co zaproponował to jej wymianę informując że oni zawsze wymieniają całą płytę a nie jej podzespoły. Przyjemność ta kosztuje 660 zł, gdzie 440 za płytę i 220 za wymianę... swoją droga 220 zł za wykręcenie kilkunastu śrub i wpięcie 5 wtyczek... nieźle... oczywiście podziękowałem i próbuje walczyć z płytą nadal... ale nie wiem gdzie szukać przyczyny.

0 1
  • Relpol
  • #2 01 Maj 2011 15:14
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego zanieś toto do "normalnego" serwisu. Ktoś kto namaca co i jak może zrobi to o wiele taniej, pod warunkiem, że będzie gdzieś dostępne to co się uszkodziło.
    Tu wróżek brak. Zresztą typ zasilacza masz, poszukaj może gdzieś znajdziesz.

Temat zamykam. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

0