Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PS-42C7H nie startuje

ideamax 01 May 2011 14:50 3834 1
    ideamax
    Level 11  
    Witam,

Moja Plazma Samsung PS-42C7H padła, a dokładniej coś na płycie zasilacza.
    Podczas pracy telewizorek wyłączył się i zaczął "cykać" (przekaźnik).
    Po wyłączeniu go z gniazdka i ponownej próbie włączenia już nie było żadnej reakcji poza migotaniem diody przycisku POWER.
    Przy próbie włączenia pilotem telewizor reaguje migotaniem diody przycisku POWER z większa częstotliwością.
    Po wstępnych oględzinach okazało się ze rozsadziło jeden z kondensatorów (jeden z dwóch zaznaczonych na zdjęciu, nie pamiętam który a oba maja identyczną pojemność).

Profilaktycznie wymienionych zostało kilkanaście innych (zaznaczonych krzyżykami na zdjęciu).

Niestety nic to nie dało.
    Po podłączeniu 230V na płycie jest tylko napięcie około 5V w punkcie STD 5V.
    Próbowałem wymusić uruchomienie TV wg porad jakie znalazłem w sieci (zdjęcie drugie), niestety bez efektów... płyta nie chce zastartować...
    Jakieś wskazówki?

Dodam ze płyta zasilania ma symbol BN96-03743A, DYP-42V5

PS. Zaniosłem TV to serwisu Samsunga w Krakowie na Wadowickiej 8A. Pan z serwisu oczywiście potwierdził że przyczyną niesprawności jest płyta zasilacza ale jedyne co zaproponował to jej wymianę informując że oni zawsze wymieniają całą płytę a nie jej podzespoły. Przyjemność ta kosztuje 660 zł, gdzie 440 za płytę i 220 za wymianę... swoją droga 220 zł za wykręcenie kilkunastu śrub i wpięcie 5 wtyczek... nieźle... oczywiście podziękowałem i próbuje walczyć z płytą nadal... ale nie wiem gdzie szukać przyczyny.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego zanieś toto do "normalnego" serwisu. Ktoś kto namaca co i jak może zrobi to o wiele taniej, pod warunkiem, że będzie gdzieś dostępne to co się uszkodziło.
    Tu wróżek brak. Zresztą typ zasilacza masz, poszukaj może gdzieś znajdziesz.

Temat zamykam. W razie wątpliwości proszę o kontakt.