Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson vtcd1000 - nie startuje pierwszego utworu

vigo63 07 Nov 2004 17:22 1371 11
    vigo63
    Level 11  
    Po wymianie lasera czyta liczbę utworu nie czyta pierwszego utworu, kręci płytę. Po zadaniu dalszych utworów i wymyszeniu recznym przesunięcia głowicy czyta wszystkie utwory po ponownym wybraniu pierwszego utworu nie czyta. Proszę o pomoc.
    daniel.sz
    Level 21  
    witam posprawdzaj czy po wymianie dobrze podpiąłeś wszystkie złączki może na którejś jest przerwa czy przed wymianą lasera wieża zachowywała się tak samo ?
    vigo63
    Level 11  
    Przed wymianą nie czytał nic, złączki posprawdzane. Przy starcie z pierwszego utworu kręci silnik głowicy jak by ją chciał cofnąć do środka płyty ale jest na oporze.
    daniel.sz
    Level 21  
    posłuchaj piszesz że chce cofnąć głowice ale jest na opoże rozumie przez to że silnik od przesuwu głowicy pracuje tylko jej nie przesówa jeśli tak to coś jest zawalone pod kątem mechanicznym jak chcesz to zaklikaj na GG to sprubójemy zrobić naprawe on-line
    rav.k
    Level 14  
    Być może masz jakieś mikropęknięcie na taśmie łączącej laser, które ujawnia się akurat w położeniu odpowiadającym pierwszemu utworowi. pozostaje Ci redundancja połączeń, bądź wymiana taśmy. posprawdzaj ręczne przesunięcie głowicy lasera czy nie masz wyczuwalnych oporów, być może stary smar może być przyczyną, no i jeszcze trzeba by sprawdzić wyłącznik krańcowy odpowiadający początkowemu ustawieniu lasera do odczytania TOC. Tyle mi przychodzi do głowy, nara.
    vigo63
    Level 11  
    Mechanike napędu rozebrałem, posprawdzałem luzy oraz wyczysciłem sprzęgiełko na silniku napędowym głowicy, nasmarowałem elementy pracujące niestety nie dało to nic. Sprawdzam dalej.
    rav.k
    Level 14  
    Jesteś pewien że złożyłeś mechanikę z dostateczną jej uwagą? Jak odczyta TOC to zatrzymuje się i jest gotowy do dalszej pracy? Jak objawia się dokładnie ta usterka, czy jeśli nastawisz mu np. utwór 11 (od razu z pominięciem pierwszego) to sam pójdzie na utwór 11 czy trzeba mu ręcznie pomóc. Czy nie brakuje może mu gdzieś jakiegoś zęba na silniku pozycjonującym głowicę? Jeśłi nie to przedzwoniłbym taśmę, chociaż i tak pewnie nie wykryjesz przerwy więc od razu bym ją na początek zdublował dodatkowymi przewodami i wówczas sprawdził działanie.
    Wojtek44
    Level 27  
    Witam
    A jaka tam była optyka?
    Czy napewno wymieniłeś na identyczną?
    Nie pamiętam co chodzi w VTCD1000 ale skoro piszesz:"oraz wyczysciłem sprzęgiełko na silniku napędowym głowicy" to rozumię ,że był to jakiś TCM... a tam chodziły różne optyki - nie do końca zamienne.
    Jedne mechanizmy miały switch'e położenia optyki - inne nie.
    vigo63
    Level 11  
    Mechanika jest dobrze złożona, a przewody sprawdziłem przed wymiana lasera. Po odczytaniu TOC i wybraniu dalszych utworów płyta się kręci głowica nie rusza do przodu tylko drga ślimak napędu głowicy, dopiero jak mu pomogę recznie( 3,4 obroty) głowica rusza i odtwarza CD.
    vigo63
    Level 11  
    Laser jest typu KSS-210A wymieniony na identyczny, nie ma swichy krańcowych położenia optyki.
    vigo63
    Level 11  
    Jak nic już nie zostało to są jeszcze potencjometry regulacyjne - w tym wypadku pomogło:)) Potencjometr na płycie CD oznaczony PB13 niewielkie przesunięcie w lewo i jest już ok. Swoją drogą czy ktoś wie do czego on jest?
    Dziękuję wszystkim którzy mi doradzali.
    rav.k
    Level 14  
    Najprawdopodobniej dokonałeś regulacji w torze offsetu, swoją drogą jeśli to faktycznie to wyregulowałeś to masz niezłą rękę że od razu Ci się udało bo minimalny ruch potencjometrem może spowodować że CD wypnie się na wszystko i wszystkich.