Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualna maszyna, instalowanie sytemu.

jump$ 01 Maj 2011 19:35 4798 14
  • #1 01 Maj 2011 19:35
    jump$
    Poziom 20  

Witam. Zainstalowałem na XP Pro Virtual PC 2007, stworzyłem wirtualną maszynę, ale nie mogę zainstalować Visty 64bit. ani Win7 64bit. Czemu?
    Czy jak już mam zainstalowany Win7 na dysku fizycznym (czyli mam konfiguracje taką, wielosystemową: XP jest na jednej partycji a Win7 64bit. na drugiej) to możliwe jest że nie będzie się dało zainstalować tego samego Win7 64bit. w maszynie wirtualnej?
    Mam procesor intel core 2 quad q6600

0 14
  • #2 01 Maj 2011 19:44
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Przeczytaj sobie dokładnie komunikat, a dowiesz się dlaczego nie możesz zainstalować tych systemów...

Wydaje mi się, że Twój procesor obsługuje 64-bit, ale może program źle to emuluje...

PS Zmniejsz obrazek wg. zasad.

0
  • #3 01 Maj 2011 19:52
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeczytaj sobie w opisie Virtual PC czy pozwala na zainstalowanie 64-bitowego systemu.

0
  • #4 01 Maj 2011 20:15
    syslawek
    Poziom 13  

Zerknij tutaj

Stoi tam:

This release of Virtual PC 2007 supports 64-bit host operating systems. However, there is no support for 64-bit guest operating systems.

Obawiam się, że to zamyka kwestię. Ze swojej strony doradzałbym ci zainteresowanie się produktem o nazwie VirtualBox autorstwa śp. firmy Sun. Z tego, co można przeczytać tutaj VB wspiera 64-bitowego gościa nawet w 32-bitowym systemie gospodarza.

0
  • #5 01 Maj 2011 21:01
    jump$
    Poziom 20  

syslawek napisał:
    Zerknij tutaj

Stoi tam:

This release of Virtual PC 2007 supports 64-bit host operating systems. However, there is no support for 64-bit guest operating systems.

Obawiam się, że to zamyka kwestię. Ze swojej strony doradzałbym ci zainteresowanie się produktem o nazwie VirtualBox autorstwa śp. firmy Sun. Z tego, co można przeczytać tutaj VB wspiera 64-bitowego gościa nawet w 32-bitowym systemie gospodarza.

No właśnie... z XP 32bit. mogę tylko zainstalować Win7 32bit.
    Natomiast na Win7 64bit. zrobiłem wirtualna maszynę tez za pomocą Virtual PC i dało się zainstalować XP 32bit.
    Spróbuje jeszcze VirtualBox'em.

0
  • #6 01 Maj 2011 23:18
    ZbeeGin
    Poziom 38  

syslawek napisał:
    Z tego, co można przeczytać tutaj VB wspiera 64-bitowego gościa nawet w 32-bitowym systemie gospodarza.

Z tego co można zobaczyć w Moich wirtualnych maszynach to Windows 7 HP 64bit (gość), dobrze sobie radzi w VirtualBOX zainstalowanym na Windows 7 HP 32bit (host). Niestety taka praca wymaga, by systemowi gościa przydzielić co najmniej 1,5GB z puli komputera hosta, inaczej system 64 bitowy dostaje czkawki. Ubocznym efektem takiego ustawienia, jest znaczne spowolnienie komputera hosta, i praca równoległa obu systemów staje się nieco problematyczna.

Prawdziwy Windows-On-Windows:
    Celowo zmniejszyłem RAM gościowi by móc komfortowo zrobić ten zrzut.

0
  • #7 02 Maj 2011 07:35
    Matuzalem

Poziom 43  

Do problemu z wersją odchodzi jeszcze i to, iż licencja się kłania - post otwierający, tekst pod zrzutem wskazuje na próbę piractwa (to jednak nie jest kwestia przyczyny braku możliwości instalacji).

0
  • #8 02 Maj 2011 08:01
    jump$
    Poziom 20  

No więc zainstalowałem VirtualBox na XP Pro 32bit. Bez problemu zrobiłem maszynę wirtualną i zainstalowałem Windows7 64bit. Dałem 25GB HDD i 2GB RAMu, Win7 jak na razie zużywa tylko 600 MB. Chodzi bez problemów.
    Ale tu zaczynają się schody. Windows7 z wirtualnej maszyny widzi procesor jako jedno rdzeniowy, nie mogę zainstalować żadnych sterowników procesora, monitora i karty graficznej, (wyskakuje jakiś błąd, niezgodność systemu?) Rozdzielczość w trybie pełno ekranowym nie jest dostosowana do monitora. Windows z wirtualnej maszyny nie wykrywa partycji fizycznych tylko tą partycję wirtualną którą utworzyłem pod system, Czy można to jakoś poprawić?
    Wirtualna maszyna, instalowanie sytemu. Wirtualna maszyna, instalowanie sytemu. Wirtualna maszyna, instalowanie sytemu.

0
  • #9 02 Maj 2011 08:23
    Matuzalem

Poziom 43  

Część parametrów ustawiasz w samej maszynie, części nie dopasujesz, bo ona jest virtualna i dysponuje tylko tym co w niej zaszyto, a nie tym co sprzęt, jako taki, oferuje fizycznie.
    Partycje fizyczne wypada udostępnić (dopuścić do współdzielenie zasobów fizycznych).

W dokumentacji, VirtualBox-a, szczegóły znajdziesz bez trudu.

PS.
    Jak widzisz już na etapie zdolności obsługi systemów istnieje różnica między Virtual PC, a VirtualBox-em.

0
  • #10 02 Maj 2011 08:33
    jump$
    Poziom 20  

Z procesorem sobie poradziłem. W ustawieniach wirtualnej maszyny ustawia sie liczbę procesorów od 1 do 8, Teraz Win7 widzi 4 rdzenie, a co z resztą, może da sie coś wykombinować, a w ustawieniach jakie ustawienie chipsetu wybrać? PIIX3 CZY ICH9, w tej chwili mam na PIIX3

0
  • #11 02 Maj 2011 20:10
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Oczywiście powinieneś ustawić ICH9 i oczywiście potrzebna będzie reinstalacja systemu gościa.
    W menu wirtualnej maszyny znajdziesz "Zainstaluj dodatki". To są właśnie wszelkie potrzebne sterowniki dla maszyny. Gdybyś miał problemy z dźwiękiem to trzeba poszukać w sieci "Realtek AC'97 Audio Driver for VIA 686/8231" Ten zadziała z 7.
    Jak będziesz miał już zainstalowane te dodatki, to katalogi współdzielone staną otworem. Zatem będziesz miał dostęp - sieciowy - do dysków na komputerze hosta. Z ich konfiguracją powinieneś sobie poradzić.

0
  • #12 05 Maj 2011 11:49
    jump$
    Poziom 20  

Mam problem z internetem, sterowniki do modemu się zainstalowały ale modem nie chce połączyć się z linią telefoniczną :?: , po kilku próbach połączenia Windows w maszynie wirtualnej się restartuje :?:
    Jeszcze mam pytanie odnośnie instalowania dodatków, co to jest i na czym to polega :?:
    Z partycjami fizycznymi już sobie poradziłem, Windows widzi je jakby to były dyski sieciowe.

0
  • #13 05 Maj 2011 19:26
    ZbeeGin
    Poziom 38  

jump$ napisał:
    Mam problem z internetem, sterowniki do modemu się zainstalowały ale modem nie chce połączyć się z linią telefoniczną :?: , po kilku próbach połączenia Windows w maszynie wirtualnej się restartuje :?:

Po co? Trzeba było ustawić sieć jako NAT i wirtualny system łączy się przez połączenie sieciowe komputera hosta.

jump$ napisał:
    Jeszcze mam pytanie odnośnie instalowania dodatków, co to jest i na czym to polega :?:

Przecież masz zainstalowane. Ikona jest w pasku obok zegara.

0
  • #14 22 Maj 2011 19:11
    jump$
    Poziom 20  

ZbeeGin napisał:
    Po co? Trzeba było ustawić sieć jako NAT i wirtualny system łączy się przez połączenie sieciowe komputera hosta.

Internet jest ok.
    Mam jeszcze pytanie: jak mam VirtualBox a w nim zapisane profile systemów z ustawieniami do mogę te profile jakoś skopiować żeby używać ich na innym systemie?

0