Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Willem tomsad pro 4 isp element v4

tuning86 01 May 2011 20:38 4016 14
    tuning86
    Level 15  
    Jak w temacie wyparowal mi element v4 i ścieżka od diody zielonej obok dip , po zatm brak uszkodzeń odczytuje pamieci, przechodzi też test, co mam poradzic? element v3 ma nazwe na sobie y2, prosze o pomoc schematu nie znalazlem jako takiego oraz przeszukałem forum jak umiałem.
    radio-service
    Level 35  
    Jeśli ma trzy wyprowadzenia to całkiem prawdopodobne że jest to tranzystor BC857 (lub inny PNP) . Oznaczenie Y2 też sugeruje że jest to tranzystor PNP .
    tuning86
    Level 15  
    Tak 2 od dolu po bokach a jedno u góry.
    radio-service
    Level 35  
    Można zaryzykować wlutowanie jakiegoś tranzystora SMD-PNP choćby np. BC856 , BC857 , BC858 , zwłaszcza że steruje on (jak się domyślam) tylko diodą LED .
    tuning86
    Level 15  
    A jesli nie bede go zaczepiac ? wsumie dioda to nie koniec swiata.
    radio-service
    Level 35  
    Jeśli po za tym Willem działa poprawnie to można go nie wlutowywać .
    tuning86
    Level 15  
    Niby dziala to moje pierwsze doswiadczenie z nim, zgrywalem pamiec at28c256 z mapami wtrysku z hondy ale niewiem czy poprawnie dalem odczyt i zapisz jako , próbowałem edytowac i nie wchodzilo niestety wiec niewiem czy dziala na 100%

TRanzystor 807 takie dostalem info teraz skad taki namierzyc ?mam pare tunerów moze z wylutu jakis echostar lub dsb-h370g.

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Ostrzeżenie. (ciasteczkowypotwor)
    SP8JZ
    Level 33  
    Edycja postu /// zostawiam tylko obwód kolizyjny DIPWS12:

- napięcie programujące VPP (kolektor Q4) - DIPSW1 - S15 - DIPSW3 - A15 (10 noga U5, który w pro 4 isp jest podpisany U4 i jest to rejestr przesuwny HEF4015BT)

usuwam wszystko, co tutaj było
    radio-service
    Level 35  
    Aż mnie korci żeby rozebrać swój 4 PRO ISP :) . U mnie działa bezawaryjnie już dłuższy czas , a jedyną modyfikacją jaką przeprowadziłem była zmiana oryginalnego sterownika IO.DLL na remapowany , ponieważ był problem z wykrywaniem niektórych układów . Po zmianie sterownika Willem wykrywa wszystko i programuje wszystko :) .
    SP8JZ
    Level 33  
    Edycja postu /// tomsad nie udostępnia schematu Willem PRO 4 ISP

reszta usunięta
    radio-service
    Level 35  
    Schemat jest na płycie , ale niestety nie od tego modelu . Że o sofcie z trojanem nie wspomnę :) .
    SP8JZ
    Level 33  
    Edycja postu /// usuwam wszystkie pomiary

śrubek od dołu się nie wykręca tylko zdejmuje się górną część obudowy i mamy bebechy na wierzchu
    eurotips
    Level 38  
    SP8JZ wrote:
    Jestem wkurzony, gdyż tomsad ma w d... klienta wszystko trzeba robić samemu nie udostępniają schematu, a to co jest na oryginalnej płytce CD to chyba jakaś kpina jest...

a pokaż mi chociaż jednego co udostępnił schemat swojego programatora
    Szkoda że ten programator nie jest już rozwijany, programował najwięcej układów ze wszystkich programatorów które można było samemu wykonać
    SP8JZ
    Level 33  
    Za dobry programator wywalasz kupę kasy, ale za to nie obchodzi Cię czy jest do niego schemat czy nie

Dodano po 1 [minuty]:

Faktem jest, że taki już jest urok willema i nie mogę mieć pretensji do producenta, ale instrukcja obsługi według mnie nie jest OK i z pewnością za porządną dopłaciłbyś te 50-100zł
    Wykonanie całości tego urządzenia jest super, ale nie mówcie że wiecie o nim wszystko i że wszystko jest na CD
    Pomarańczowa VPP LED zapala się z chwilą podłączenia go do portu LPT i gaśnie dopiero po uruchomieniu aplikacji sterownika
    Zanim weźmie się do ręki willema trzeba najpierw poznać w 100% jak jest zbudowany aby uniknąć przykrych sytuacji więc pytam gdzie jest schemat
    Bo nie tylko źle osadzona pamięć może uszkodzić programator, lecz nieumiejętne wajchowanie zworkami również
    Bardzo dobrze wiedziałem co kupuję i nie spodziewałem się tak okrojonej dokumentacji i po wyjęciu go z pudła desperacko szukałem jakiś konkretów w instrukcji obsługi, która tak naprawdę jest przewodnikiem po windows XP

Powiem tak: mamy w rękach narzędzie, którego nie potrafimy obsłużyć i stwarza zagrożenie dla pamięci

Taka prawda

Moderated By rubens:

Temat został wyczerpany. Zamykam.