Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można podłaczyc głosniki creative 5.1 do TV Philips aby wszystkie działały?

mateuszwr 01 Maj 2011 21:08 7645 6
  • #1 01 Maj 2011 21:08
    mateuszwr
    Poziom 2  

Ja mam taki problem mianowicie chce podłączyć głośniki 5.1 Creative do telewizora Philips 32cale. Ale w tv jest tylko jedno wejście do słuchawek a kabel od
    Głośniki łaczyłeś za pomocą 3 jack Jeden odpowiada Przód prawy-lewy. Drugi tył prawy-lewy. Trzeci sub-centralny.Jak podłączę tylko jednym np zielonym to działają mi 2 głośniki i bass. I moje pytanie brzmi czy można coś zrobić żebym wszystkie mógł podłączyć i żeby wszystkie działały. Czy to musi być odpowiedni kabel czy jakiś odapter czy może muszę kupić kino domowe??? Bardzo proszę o szybką pomoc

0 6
  • #2 01 Maj 2011 21:23
    kk.2000
    Poziom 25  

Jeśli dźwięk ma iść po analogu to potrzebujesz 5 źródeł audio.

Jeśli jednak masz w głośnikach wejście SPIDF i takie samo w telewizorni to takie będzie najodpowiedniejsze :-) Niestety, nie napisałeś JAKIE masz głośniki i JAKIEGO Philipsa!

0
  • #3 01 Maj 2011 21:49
    mateuszwr
    Poziom 2  

głośniki creative inspire p5800 5.1 a telewizor philips 32cale, full HD, model 32pfl3605h/12

0
  • #4 01 Maj 2011 22:42
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Przy takim zestawie będziesz miał dostęp tylko do dźwięku - kanały L+P+Sub oraz L+P (kopia poprzednich ) , głośnik centralny nie wykorzystasz ( nie można go przypisać ani do L ani do P kanału). Inaczej mówiąc będziesz miał stereofonię z czterech głośników i Suba. To aby cieszyć się z dobrodziejstw dźwięku przestrzennego trzeba posiadać kino domowe z dekoderem (-ami ) systemu dźwięku przestrzennego ( Dolby - kilka systemów )
    http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwi%C4%99k_wielokana%C5%82owy

0
  • #5 01 Maj 2011 23:21
    mateuszwr
    Poziom 2  

a nie wystarczy kupić kino domowe bez głośników sam odtwarzacz DVD (jeśli oczywiście takie można kupić ;P) no i czy wtedy będe mógł oglądać tv np z dekodera zżeby działały wszystkie głośniki?

Dodano po 11 [minuty]:

chodzi mi czy można podłączyć pod DVD te głośniki tak żebym mógł oglądać telewizję i aby mi wszystkie działały???

0
  • #6 02 Maj 2011 07:05
    mihal2002
    Poziom 43  

Do telewizora nie można podłączyć tych głośników. Zestaw kina domowego ma swoje głośniki! To co posiadasz to jest komplet(zestaw).
    Po co tu mieszać?

0
  • #7 02 Maj 2011 10:41
    mateuszwr
    Poziom 2  

aha ok wielkie dzięki za pomoc ;)

0