Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NETGEAR WNDR3700 - Tryb Bridge/AP

01 Maj 2011 21:18 7394 32
  • Poziom 9  
    Witajcie,

Mam pytanie, jak uruchomić tryb Bridge/Access Point w w/w routerze.
    Provider wymaga, abym uruchomił taki tryb na swoim routerze, żebym mógł uzyskać public IP.

Jeśli na oryginalnym sofcie nie da się tego zrobić, proszę powiedzieć jak uruchomić na sofcie dd-wrt.

Pozdrawiam,

edit: przepraszam, że w tym dziale, ale w innym nie mogłem (system punktów)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem.

Nie mógłbyś napisać co i jak ?
  • Poziom 43  
    W dd-wrt jest tryb radia client-bridge, który jest w tym momencie dla Ciebie odpowiedni(z tego co mówisz).

Ja stawiam jednak, że chyba nie o to chodzilo operatorowi. Nie rozumiem, dlaczego w tym momencie nie może dać Ci zewnętrznego adresu.
  • Poziom 9  
    Powiedział, że przy takiej instalacji inaczej nie będzie działać.
    Moja instalacja to:

NanoBridge(Providera) -> Router Blackbox -> 2x Switch -> Mój Netgear )))))))
  • Poziom 43  
    To przełóż kabel z WAN do LAN i wyłącz DHCP.
  • Poziom 9  
    Przy Netgear rozumiem ?
    I na sofcie Netgear czy dd-wrt
  • Poziom 43  
    Jeśli netgear ma Internet z kabla, to jak najbardziej na standardowym.
    Oczywiście na ddwrt też się da.
  • Poziom 9  
    Wrócę jutro z weekendu i sprawdzę :)

Wielkie dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Mam wyłączyć serwer DHCP, czy uzyskiwanie DHCP (IP) od usługodawcy ?
  • Poziom 9  
    Dziękować, internet działa.

Ale nie mogę się teraz zalogować poprzez 10.0.0.1 (Bo na taki adres mi zmieniło ostatnio, bo wyskoczył monit o konflikcie z Providerem)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na co nie możesz się zalogować? Jeśli potrzebujesz dostać się do netgeara, to musisz zmienić sobie IP na karcie na 10.0.0.2 z maską albo 255.255.255.0 albo 255.0.0.0 (zależnie jaką sobie tam ustawił - sprawdź empirycznie).
    Zanotuj sobie jaki IP dostajesz teraz z automatu(np w statusie połączenia albo gdzieś), i ustaw WNDR3700 LAN IP na jakieś z końca(albo początku, zależnie jak przydziela adresy) puli, wtedy będziesz miał do niego dostęp zawsze.
  • Poziom 9  
    Do NETGEARa się dostałem.

Wpisując LAN IP np. 192.168.1.200
    Wyskakuje:
    Code:
    Adres IP wchodzi w konflikt z adresem IP podsieci sieci WAN. Wprowadź go ponownie!

Dzięki za stałą pomoc :)
  • Poziom 43  
    No to najpierw, na podsieci WAN ustaw IP z kosmosu albo coś - ten interfejs w tym momencie i tak jest wyłączony.

A potem sobie ustaw już to 192.168.1.200 - chociaż sugerowałbym raczej .254
  • Poziom 9  
    W zakładce WAN nic nie mam.
    A w ustawieniach podstawowych tak jak widać:

NETGEAR WNDR3700 - Tryb Bridge/AP NETGEAR WNDR3700 - Tryb Bridge/AP
  • Poziom 43  
    Jak kabel z WAN wypiąłeś, to go po prostu zrestartuj albo na drugim screenie ustaw statyczne IP i wrzuć mu IP 192.168.50.50 czy coś.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki.

Teraz spokojnie mogę się z nim łączyć. Jutro zadzwonię do dostawcy czy już wszystko OK, aby uzyskać zew. IP
  • Poziom 43  
    A jak wejdziesz teraz na adres domyślnej bramy i wpiszesz login i hasło ubnt, to nie dostaniesz się do niego?
  • Poziom 9  
    Wpisując adres bramy podłącza mnie do BlackBoxa.

Do NanoBridge mam adres: 192.168.0.235
    Ale usługodawca zmienił hasło podczas mojej nieobecności.
  • Poziom 9  
    A czy zmieniając poniższy schemat:
    NETGEAR WNDR3700 - Tryb Bridge/AP

Na to, żeby usunąć Blackboxa i spiąć bezpośrednio switche. Aby routerem był NETGEAR. Na takim połączeniu Admin może przyznać public IP ? Bo raczej się domyślam, IP będzie przyznawane na antenę a nie na router ?
  • Poziom 43  
    Wiesz, to zależy. Ciężko oszacować, ale powiedz mi jaką rolę spełnia tam ten blackbox i tona tych switchy?

Jak dostajesz IP za Netgearem, to wpisując w przeglądarkę adres bramy domyślnej zgłasza się blackbox czy ubnt? Jak ubnt, to możesz sobie przepinać na wszystkie strony, jak blackbox to już trzeba uważać.
  • Poziom 9  
    Wpisując bramę wyskakuje Blackbox - jest jako router.
    Natomiast NanoBridge jest jako most bodajże.

Switch 1: Do niego idzie Ubnt, następnie podpięta jest kolejna antena(nadajnik, Bullet), i łączy black boxa do WAN.

Blacbox: Wchodzi połączenie WAN, a do LAN podpięty jest kolejny Switch, do którego są podpięte wszystkie gniazdka w domu (7portów).
  • Poziom 43  
    Aha, czyli te zabawki ubnt są generalnie inną częścią sieci(providera) i służą jako nadajnik dla innych klientów, ok.

Teoretycznie mógłbyś zamienić tego WNDR3700 z blackboxem, bo IP dostaniesz najprawdopodobniej na blackboxa. Pytanie tylko, czy do BB masz dostęp? Bo uwierzytelnienie w tej sieci może być różne - albo po MAC albo po PPPoE albo jeszcze jakoś inaczej, stąd trzeba tam umieć zajrzeć.

Adres już dostałeś?
  • Poziom 9  
    Adres mam dostać na początku nowego okresu rozliczeniowego (połowa miesiąca).

Dostęp do blackboxa mam. Właśnie nie chciałbym zamieniać NETGEARa, bo NETGEAR puszcza mi sygnał na dom (i dobrze się sprawdza, jak na powierzchnie).
    Ew. jestem w stanie kupić jakiś router tani, bo też mi zależy, żeby był kompatybilny z Synology, który został zamówiony. NASa chciałbym właśnie na strychu podłączyć.

To uwierzytelnienie mogę sprawdzić, powiedz na co mam zwrócić uwagę.
  • Poziom 43  
    A, w ten sposób chcesz zrobić... Ale co chcesz osiągnąć? Bo w tym momencie jedyne co mi przychodzi do głowy, to puszczenie kabla od nanobridge'a do netgeara bezpośrednio(w sumie już leży, kwestia pospinania go łącznikami) i kabel spowrotem do góry do switcha(jak nie ma tam gigabita to po jednym polecą dwa ciągi logiczne) i tyle.

Ale nie wiem co chcesz osiągnąć, bo przecież teraz "też działa" ;)
  • Poziom 9  
    W zasadzie to chciałem się pozbyć tego Blackboxa. Dlatego zastanawiałem się nad spięciem Switchy i potem dalej to puścić do NETGEARa.
    Jeśli tak nie można, to chciałem zamiast Blackboxa, wymienić ten router na jakś kompatybilny z Synology (NAS) albo z dd-wrt(bo Synology jest kompatybilny z tym systemem). Wtedy na Blackboxie nie będę musiał prziekierowywać portów (bo NAS zrobi to za mnie).

Btw. Czy da się przekierować porty w sieci wewnętrznej ? Abym mógł popróbować :D ?

Kolejnym powodem, dla którego chciałem się pozbyć BlackBoxa to dlatego, że sądzę, że to będzie "wąskim gardłem" dla NASa i słabe transfery będą. W końcu tam jest 10/100MB. A taniej mi wymienić Switche niż router na porty 1GB.
  • Poziom 43  
    NAS Synology - nie rozumiem użycia słowa kompatybilny z routerem??
    Każdy NAS jest kompatybilny z innymi urządzeniami sieciowymi.
  • Poziom 9  
    Chodzi o to, że z kompatybilnymi automatycznie się konfiguruje. Odblokowuje i przekierowuje porty
  • Poziom 43  
    Za to chyba odpowiada funkcja UPnP w routerze.