Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pompy Corsa C 1.7d brak elementu smd.

02 Maj 2011 10:22 5266 12
  • Poziom 10  
    Witam czy ktoś posiada dokładne zdjęcie płyty sterownika pompy 1.7 opla np. Corsa C? Brakuje mi jednego elementu smd obok tranzystora i nie wiem co można tam podstawić!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Kondensator na 99%, widać że idzie do masy... ale jaki to nie podpowiem.
  • Poziom 42  
    Odsprzęgający , brązowy! Gdzies około 100pF.
  • Poziom 10  
    No właśnie tylko czy napewno bo przy tranzystorze obok jest rezystor?
  • Poziom 42  
    Żeby mieć pewność trzeba mieć przed sobą drugi sterownik!
    Czy masz jakieś objawy niesprawności sterownika? myślę ,że nie. Jeżeli masz , to napewno nie wina tego elementu , gdyż on nie ma wływu na zasadniiczą pracę urządzenia!
  • Poziom 10  
    Niesprawnością było to że auto przestało palić po miesiącu od kupna. Po otwarciu sterownika zauważyłem że ktoś już przy nim grzebał i było już brak tego elementu, ale przy tym było kilka jezcze nie poprawionych zimnych lutów, a zeby to złożyć i raczej tego potem jeszcze raz nie rozbierać to wolę ten element uzupełnić. Dletego zadałem zapytanie o jakieś dokładne zdjęcie płyty, lub niech ktoś napisze kto ma pod ręką taki terownik co tam siedzi!

Dodano po 9 [minuty]:

Dylemat mam tyko taki, czy kondensator ,czy rezystor? Jak rezystor to jakiej wartości? Bo jeżeli kondensator to pół biedy.
  • Poziom 11  
    Są dwie wersje tego silnika Y17... w Corsie C . Czyli wersja bez intercoolera 1.7DT (Y17DTL) 65KM oraz z intercoolerem 1.7DTI (Y17DT) 75KM. Obie są na tej samej pompie tylko jest inny sterownik EDU właśnie. Płytka będzie wtedy taka sama tylko będą trochę inne elementy.

Sterowniki padają najczęściej z powodu słabej masy i zimnych lutów. Ale powód ich powstania może być już w częściach również mechanicznych pompy wtryskowej Denso.
    Potem masz już nowsze wersje na CR czyli 1.7CDTI (Z17DTH) 100KM.

A jaka jest twoja nie podałeś?

zobacz tu http://www.naprawa-pomp.com/
  • Poziom 42  
    Nie sadze,aby tam byl dzielnik napiecia ,to tez nie jest to rezystor.
  • Poziom 10  
    Obudowy sterownika nie mam przy sobie. Jutro napisze jaki to jest. Ale moim zdaniem wystarczy numer na płycie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    To jest taki sterownik!
  • Poziom 26  
    Rok czasu i zero odpowiedzi.

Tam ma być rezystor 10 K.