Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa b 1.0 12v (x10xe) dużo pali (10l/100km) .

Łysoldrift 02 Maj 2011 11:48 4956 1
  • #1 02 Maj 2011 11:48
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Witam !
    Corsa b 1.0 12 v - spalanie na poziomie 10l/100km w cyklu miejskim .
    Jedyne błędy w ecu silnka to zawór recylkulacji spalin .
    Który jest do wymiany . Został rozruszany i check zapala się coraz rzadziej , może się normuje i zawór zacznie pracować poprawnie .
    Czy ten zawór może mieć aż taki wpływ na spalanie(wg mnie nie) .
    Sonda pracuje prawidłowo,przepływomierz też dobry .
    Na podglądzie parametrów silnika nie widać nic niepokojącego .
    Co ewentualnie posprawdzać ?
    Zostało do spr. wtryski i katalizator wg mnie .
    Proszę o sugestie .

0 1
  • #2 18 Maj 2011 21:28
    kturlinski
    Poziom 2  

Witam.
    A lancuch nie jest przypadkiem luzny?
    Jesli jest krzywka polozenia walka na walku dolotu moze byc troche przesunieta wzgledem swojego oryginalnego polozenia.
    Mowimy o wartosciach kilku stopni. Auto dalej pali i jezdzi w miare normalnie ale spalanie bedzie o niebo wyzsze.
    Tak bylo u mnie.
    Zeby to sprawdzic trzeba by zdjac pokrywe zaworow.
    Obrocic silnik tak, zeby krzywki na obydwu walkach byly skierowane w kierunkach od silnika. Wtedy w wyciecia na koncach walkow powinno bez trudu wsunac sie plaskownik (wiadomo o co chodzi jak sie popatrzy przy zdjetej pokrywie).
    Teraz przydal by sie taki specjalny szablon ktory sie przyklada na krzywke polozenia walka. Mozna go poszukac w internecie powinnien byc a jesli nie bedzie moge zeskanowac z poradnika haynes.
    Wystarczy go wyciac z tektury i przylozyc, zeby sprawdzic czy zaplon jest poprawnie ustawiony.
    Aha kiedy silnik jest ustawiony tak jak napisalem pierwszy cylinder jest w polozeniu GMP.
    Z przodu silnika na dole jest zaslepka ktora mozna odkrecic i wlozyc w nia bolec blokujacy wal.
    Jesli potrzeba wiecej informacji prosze pisac.

2