Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DMC-LZ7 obiektyw się wysuwa i chowa

02 Maj 2011 16:56 3834 9
  • Poziom 2  
    Mam problem z obiektywem. Podczas włączania cały czas się wysuwa i chowa co u niemożliwa robienie zdjęć. Wyświetla się:"Wyłącz aparat i włącz ponownie"
    Co mogło się stać z nim?
    Nie spadł mi.
  • Poziom 39  
    Spróbuj z innym zasilaniem. Mój Olympus ma tak jak pada bateria.
  • Poziom 31  
    Jeżeli zgłasza komunikat wyłącz i włącz ponownie to jest to jednoznaczne z rejestracją błędu pracy aparatu. Prawdopodobnie problem enkodera AF w niskim położeniu, inaczej nie chowałby się z powrotem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Jeśli chodzi o diagnostykę to do panasonica jest dobrze rozbudowane właśnie zgłaszanie oraz archiwizacja kodów błędu - widoczne po wejściu w menu serwisowe. Ale tak z opisu to wskazuje na zacięcie na układzie AF i to właśnie w pozycji wyjściowej, gdyby soczewka wyszła poza krańcowy enkoder to po zgłoszeniu błędu pozostałby w pozycji wysuniętej. Druga opcja to opory przekładni głównej, ale wówczas obiektyw wysuwałby się tylko jakiś kawałek.
    Tak czy inaczej jest to sprawa czyszczenia i konserwacji po rozłożeniu obiektywu - raczej nie polecam początkującym z racji systemu optycznej stabilizacji - łatwo coś uszkodzić (np. wielościeżkowa taśmę tego systemu)
    Tu proponowałbym wycieczkę na rynek JG z tego co kojarzę jest tam rzetelny serwis panasonica, nie zaszkodzi się spytać o koszt czyszczenia/naprawy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Ja bym postawił na uszkodzenie mechanizmu wysuwania i zooma obiektywu. Jakiś czujnik informuje elektronikę, że obiektyw nie ustawił się w pozycji gotowości do pracy. Wydaje mi się, że AF zaczyna działać dopiero kiedy wciśniemy lekko spust migawki. Jednak te 3 układy są tak połączone ze sobą że na 100% ciężko powiedzieć. Można powiedzieć, że to jest na 95% uszkodzenie mechaniczne obiektywu.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. :)

Gdzie dokładniej mogę znaleść ten serwis w rynku?
  • Poziom 31  
    To zdaje się jest ten na Placu Ratuszowym