Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dscaler opóźnienie fonii. Nie ma możliwości regulacji głośności z paska DScalera

02 Maj 2011 17:56 1534 6
  • Poziom 20  
    Nie znalazłem na Forum rozwiązania więc pytam.Karta Medion Dscaler,obrazek i fonia z kablówki super.Tylko jeden [denerwujący do bólu] problem.Przy przełączaniu kanałów na jednych fonia pojawia się razem z wizją na innych wizja jest od razu a fonia po ~5 sekundach, próby różnych ustawień nic nie dały.I drugi problem: nie ma możliwości regulacji głośności z paska DScalera a jedynie z ikony na pasku komputera.pozdrawiam.mon
  • Poziom 39  
    monjan5 napisał:
    Tylko jeden [denerwujący do bólu] problem.Przy przełączaniu kanałów na jednych fonia pojawia się razem z wizją na innych wizja jest od razu a fonia po ~5 sekundach..
    Używam takiej karty kilka lat i nie mam takiego problemu ? Może Twoja kablówka tak nadaje ?
    monjan5 napisał:
    I drugi problem: nie ma możliwości regulacji głośności z paska DScalera a jedynie z ikony na pasku komputera.pozdrawiam.mon
    A gdzie niby na pasku DScalera jest dźwięk - nie zauważyłem ?
  • Poziom 20  
    Ale mi pomogłeś,że klękajcie narody. Otwórz widok pasek zaptaszkuj głośność i na pasku DScalera obok zmiany kanałów pokarze się ikona głośnika i suwak. pozdrawiam.mon
  • Poziom 39  
    Wielkie dzięki koleżanko - przeleciałem kilka menu opcji i w końcu znalazłem te View -> Toggle Toolbar. No i dzięki Tobie mam na pasku i zmianę kanałów i zmianę głośności ! Super - nie wiedziałem nawet, że są takie opcje - ten DScaler ma tego tyle, że trudno tam coś znaleźć - ale dzięki Tobie znacznie łatwiej mi teraz zmieniać kanały i głośność (bo u mnie oczywiście działa !). Jeszcze raz wielkie dzięki - warto było odpowiedzieć na Twój post :D.
    A że Tobie nie pomogłem, no cóż widać to nie w mojej mocy - Ty wiesz więcej o ustawieniach DScalera ! Życzę sukcesów.
  • Poziom 20  
    Nie wiem jaką masz wersję DScalera ale jest ogólnodostępne spolszczenie.Poza tym u mnie na niektórych kanałach obraz jest zbyt ciemny,a może zauważyłeś że program ma opcję regulacji jasności kontrastu nasycenia? Szybko i bezboleśnie.Natomiast mam kłopoty z telegazetą.Tylko 2 i to jakieś obce.Gdzie ściągnąć do polskich stacji?Podoba mi się natomiast to że rollem myszki zmieniam kanały.pozdrawiam.mon
  • Poziom 39  
    Mam wersję 4.1.15. Spolszczenia nie szukałem na razie (widziałem gdzieś do 4.1.14), może jeszcze poszukam. A co do telegazety, to szukałem 15 min jak to uruchomić i nie udało mi się ? Dotychczas nie miałem potrzeby z niej korzystać - chciałem to zrobić na próbę, żeby Ci ewentualnie pomóc, a tu kicha !
    Nie mam natomiast problemów z ciemnym obrazem (jak i z regulacją głośności czy opóźnieniem fonii, jak już pisałem wcześniej) - może to kwestia systemu ? Używam nadal WIN 2000 PL/SP4 i nie narzekam :D
  • Poziom 20  
    Oglądam jak było,do tych 5 sec można się przyzwyczaić.mon