Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości służb w Łowiczu i powiecie łowickim

02 Maj 2011 17:58 4952 23
  • Poziom 8  
    Witam, może ktoś z Was dysponuje częstotliwościami służb w Łowiczu?
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnych częstotliwości nie znam. Będziesz musiał włączyć skanowanie. Policja pracuje od 172MHz do 174MHz. Pasmo kolejowe to od 150MHz do 152MHz.
  • PCBway
    Właśnie tam wiele częstotliwości jest nie aktualna.
  • Poziom 35  
    No to pozostaje Ci skanowanie pasma .
  • Poziom 8  
    Witam,
    czy można na tym sprzęcie ustawić zakres skanowania, np. 172 - 174 MHz, żeby sprawdzić gdzie dokładnie nadaje policja?
    Podpowie ktoś jak?
  • Poziom 8  
    radio-service napisał:
    No to pozostaje Ci skanowanie pasma .
    Tylko trzeba wiedzieć jak, a ja zieloniutki jak wiosenna trawa jestem. Dopiero zaczynam zabawę w skanowanie.
    Podpowiecie jak to ustawić na unidenie 72xlt?
    Pozdrosy
  • Poziom 35  
    Instrukcja obsługi w łapki i już wszystko wiesz :) .
  • Poziom 8  
    radio-service napisał:
    Instrukcja obsługi w łapki i już wszystko wiesz :) .

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ;)
    To jeszcze pytanie dodatkowe, żebym się nie zapętlił w czymś, co jeszcze teraz jest dla mnie troche magiczne.
    - jest możliwe ustawienie na wspomnianym unidenie skanowanie całego pasma 172-174 MHz?
  • Poziom 35  
    Nie wiem , ale to też pewnie jest w instrukcji .
  • Poziom 35  
    Instrukcja obsługi z całą pewnością podpowie .
    Jest tam taka opcja, bo kiedyś się nim bawiłem i bez instrukcji na to wpadłem, ale jak mówię to było dawno i już nie pamiętam. W innym temacie podałem instrukcję od 69XLT. Może ta funkcja jest tak samo włączana.
    Idź na stronę UKE - tam pogmeraj i znajdziesz aktualny wykaz wydanych pozwoleń radiowych. Oczywiście bez MSWiA...
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    czysty72 napisał:
    Podpowiecie jak to ustawić na unidenie 72xlt?

Żeby wstukać częstotliwość to wciskasz FUNC+E (Pgm) i się powinno pojawić (1) 000.000. Wtedy wpisujesz przykładowo 172,000 i zatwierdzasz E (pgm) i powinno od razu wskoczyć na (2) 000.000 i robisz to samo aż dodasz wartość. Pamiętaj, że ten Uniden ma chyba zakres do 173,9875, więc jeśli 174,000 nie wejdzie to wpisz to co podałem. Później wyłączasz E, Func i klikasz Scan. Ruszy skanowanie tego co dodałeś.
  • Poziom 9  
    W mojej okolicy dane w radioscanerpolska są aktualne. Akurat jeśli chodzi o służby to nie zmieniają częstotliwości od lat. No ale skoro nie słyszysz to albo masz kiepską antenę albo służby przeszły już na łączności cyfrowe, tak jak to ma miejsce w większych miastach.
  • Poziom 8  
    Czy może ktoś z Was może zna częstotliwość pogotowia ratunkowego Falck w powiecie łowickim?
  • Poziom 34  
    czysty72 napisał:
    ...ktoś z Was może zna częstotliwość pogotowia ratunkowego Falck...

Falck nagminnie używa 169,0375 MHz, ale gdyby nie pomogło to skanuj 168,5000 - 169,15000.
  • Poziom 20  
    Baza UKE dla Falck w Łowiczu wypluła częstotliwości 167.65 i 169. Druga to LPR, więc zapewne same karetki będą się produkowały głównie na tej pierwszej. Pozwolenie UKE zostało załatwione stosunkowo niedawno (2011 rok).
  • Poziom 9  
    Zna ktoś może częstotliwość FALCK medycyna kutno ?

Regulamin pkt 3.1.19. [SP5ANJ]