Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z laptopem (uruchamianie,ładowanie,bluetooth), wina sprzętu czy systemu?

02 Maj 2011 19:51 1401 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Kupiłam dwa identyczne laptopy, dell studio 1737. Na jednym z nim zainstalowałam system Windows 7 64 bitowy, i ten laptop nie sprawia najmniejszych problemów. Natomiast na drugim zainstalowany został Windows 7 x86, i ten laptop sprawia problemy....

Pierwsza obserwacja: po podłączeniu zasilacza po jakimś czasie rozlegają się piski. Po odłączeniu go od razu ustępują.

Druga: wielokrotnie już się zdarzyło, że nie chciał się uruchomić Windows. Czasem się zawiesza jeszcze na poziomie biosu, czasem gdy pojawi się komunikat "Uruchamianie Windows"... Raz była sytuacja przedstawiona na zdjęciach:
    Kłopoty z laptopem (uruchamianie,ładowanie,bluetooth), wina sprzętu czy systemu? Kłopoty z laptopem (uruchamianie,ładowanie,bluetooth), wina sprzętu czy systemu? Kłopoty z laptopem (uruchamianie,ładowanie,bluetooth), wina sprzętu czy systemu? Kłopoty z laptopem (uruchamianie,ładowanie,bluetooth), wina sprzętu czy systemu?

Ustąpiło to po kilku dniach i wtedy można było normalnie uruchomić komputer.

Innym jeszcze problemem jest działanie bluetootha. To jest Dell Wireless 370 Bluetooth, znajduje urządzenie ale nie udaje mi się wysłać żadnego pliku do komputera np. z komórki - pojawia się komunikat na wyświetlaczu telefonu "Błąd wysyłania". Drugi laptop odbiera dokładnie w tym samym czasie z tego samego telefonu ten sam plik bez problemów. Dodam jeszcze, że już próbowałam przeinstalować sterownik od bluetootha, ale nic to nie dało.

Czy problemem tutaj może być system operacyjny czy raczej to fina sprzętu? Nie wiem, czy powinnam zareklamować sprzęt u sprzedawcy.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    Jeśli chodzi o problem pierwszy , to jest to problem sprzętu (polecam oddać Laptopa na serwis.
    Drugi problem , z tym co na załączonych zdjęciach , to najwyraźniej wina systemu.
    Laptop nie jest w stanie poradzić sobie z tym oprogramowaniem.
    Polecam system 64 bitowy.
    Pozdrawiam
    Kesz kesz
  • Poziom 2  
    Na pewno? Nawet jak się wiesza podczas pierwszego ekranu gdy możliwe jest wejście do biosu to też może być związane z Windowsem?

EDIT:
    Wygląda na to, że przeinstalowanie systemu na 64 bitowy rozwiązało te problemy, przynajmniej jak na razie na to wygląda. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.