Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SE-S084 - jaki pobór prądu ze złącza USB?

Grzegorz Markowski 03 Maj 2011 08:24 1351 4
  • #1 03 Maj 2011 08:24
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Instrukcja obsługi tej nagrywarki zewnętrznej zaleca, aby podłączyć ją do dwóch złącz USB w laptopie/netbooku. Podłączenie z wykorzystaniem tylko jednego złącza nie gwarantuje poprawnej pracy napędu. Sprawdziłem i napęd prawidłowo pracuje, odtwarza dane, przy wykorzystaniu jednego złącza USB.
    Interesuje mnie wartość prądu pobierana przez ten napęd. Czy wykorzystanie tylko jednego złącza USB nie spowoduje przeciążenia złącza USB w laptopie/netbooku?

GM

0 4
  • #2 03 Maj 2011 08:38
    radio-service
    Poziom 35  

Maksymalna obciążalność jednego portu USB wynosi 500 mA max . Jeśli producent nagrywarki zaleca zasilanie z dwóch gniazd to jest całkiem prawdopodobne że w szczytach nagrywarka pobiera ponad 500 mA co w przypadku zasilania z jednego gniazda może skutkować uszkodzeniem tego gniazda .

0
  • #3 03 Maj 2011 09:31
    Grzegorz Markowski

Dopuszczalna wartość prądu stałego, jaką można pobrać ze złącza USB, jest mi znana. Interesuje mnie wartość prądu jaką pobiera ta nagrywarka. Tabliczka znamionowa takiej wartości nie podaje.

GM

0
  • #4 03 Maj 2011 09:57
    radio-service
    Poziom 35  

Widocznie jest to "ścisła tajemnica" producenta :) .

0
  • #5 18 Mar 2012 19:11
    Grzegorz Markowski

Zamykam temat. Do nagrywania podłączam dwa wtyki USB do komputera, do odtwarzania jeden.

GM

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo