Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interpretacja wyników Scan XL - zwiększone spalanie Ford Focus 1.4 16V

dub4 03 Maj 2011 09:33 3510 0
  • #1 03 Maj 2011 09:33
    dub4
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Mam do Was prośbę o pomoc w interpretacji wyników jakie w moim aucie zdiagnozował program ScanXL. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój Focus spala więcej paliwa. Mam go od 4 lat i zawsze silnik palił około 6 - 6,5l/100km. Przy jeździe po trasie schodził nawet do 5,8l/100km. Jednak od kilku miesięcy spalanie stopniowo wzrastało. Ponieważ z silnikiem nic szczególnego się nie działo, trudno mi było więc dociec o co chodzi. Aż ostatnio obliczyłem, że spalanie wzrosło do 8l/100km. Zakupiłem więc interfejs ELM327 i odpaliłem ScanXL Pro. Wyniki, jakie zdiagnozował program zamieszczam poniżej. Są to print screeny z programu z wynikmi Live, jakie były po około 30 minutowej jeździe. Zamieściłem tam wyniki tych parametrów, jakie program był w stanie odczytać. Oporócz tego było jeszcze kilka innych ale to były już tylko obliczenia samego progamu a nie odczyty bezpośrednio z silnika. Prosiłbym o wyjaśnienie szczgólnie o co chodzi w wyniku parametru Short Term Fuel Trim - Bank 1. Dlaczego rozbieżności między min i max są takie duże i czy może to mieć wpływ na wzost spalania. Poza tym w tabeli w prawym górnym rogu wyniki obliczeń, jakie program robi na bieżąco cały czas podświetlają się na czerwono, chodzi mi o SAE.LONGFT1 x SAE.RPM x SAE.MAP.
    Jeśli ktoś ma jeszcze instrukcję jak najlepiej diagnozować silnik, na co zwracać uwagę i opis co zonaczają poszczególne PID, gdyż samo znaczenie przetłumaczone z angielskiego czasami niewiele mówi komuś kto nie jest zawodowym mechanikiem. Dodam jeszcze że auto to Ford Focus 1.4 16V, 1998 r wersja ambient, czyli z najuboższym wyposażeniem. Przebieg silnika to 180 tys. km
    Interpretacja wyników Scan XL - zwiększone spalanie Ford Focus 1.4 16V Interpretacja wyników Scan XL - zwiększone spalanie Ford Focus 1.4 16V

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME