Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atego 1223 skrzynia biegów

tompoltd 03 Maj 2011 11:59 4489 4
  • #1 03 Maj 2011 11:59
    tompoltd
    Poziom 9  

Witam ! mam atego 1223 2001r skrzynia 6 + półbiegi mechaniczny lewarek dalekie trasy, od jakiegoś czasu zauwazyłem dziwna rzecz: gdy miałem włączony hamulec górski to bardzo ciężko właczały mi się biegi tzn lewarek bardzo ciężko chodzi ale wystarczyło hamulec wyłaczyć i było okey, ale teraz nie ma to znaczenia czy włączony czy nie to biegi ciężko wchodzą a nieraz ciężko nawet wyciągnąć bieg, taż zauwazyłem ostatnio że pedał sprzęgła raz chodzi bardzo lekko a raz ciężko go wcisnąć, może to ma jakiś związek. Moze miał ktoś taki problem i coś podpowie, byłem u mechanika (nie serwis) i odpowietrzył mi sprzęgło przepychając płyn od dołu do zbiorniczka, powietrza nie było i na chwilę był minimalna poprawa ale po chwili nadal wróciło wszystko do punktu wyjscia. Z góry dziękuję Tomek

1 4
  • Pomocny post
    #2 03 Maj 2011 17:15
    Gerri
    Spec od Mercedesów

To wszystko działa na zasadzie wspomagania sprezonym powietrzem. To jest punkt wspólny i od tego zacznij.

0
  • #3 03 Maj 2011 18:55
    tompoltd
    Poziom 9  

Dzięki za podp !!! muszę znaleźć dobrego pneumatyka. Dzięki

0
  • #4 04 Maj 2011 10:48
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Maj 2011 20:02
    tompoltd
    Poziom 9  

Panowie !! Wielkie dzięki za podpowiedź ! zawór od hamulca górskiego był walniety i uciekało przy nim powietrze , wymiana oringów czyszczenie smarowanie i biegi oraz sprzegło chodzą jak masełko Dzięki !!

0