Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Routera Pentagram do modemu Pentagram

honzikh 03 Maj 2011 13:28 2524 7
 • #1 03 Maj 2011 13:28
  honzikh
  Poziom 9  

  Witam.
  Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Sytuacja wygląda następująco:
  Mam modem Pentagram P6311-07A (nie jest on WiFi), który dostarcza internet na komputer stacjonarny poprzez łącze USB. Wszystko działa super. Mam też laptopa z kartą WiFi i chciałbym na nim poprzez łącze bezprzewodowe połączyć się z netem.
  Znalazłem w domu router WiFi również Pentagram. Podłączam ten router do modemu poprzez kabel ethernetowy.
  Laptop komunikuje się z routerem, lecz niestety internet nie działa.
  Dodam, że internet dostarczony jest z neostrady.
  Jakie ustawienia należy wprowadzić w routerze, żeby zadziałało?

 • #2 03 Maj 2011 13:36
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Drugi model penta jaki ?

 • #3 03 Maj 2011 13:40
  honzikh
  Poziom 9  

  Drugi model (router) ma oznaczenia Pentagram Cerberus WiFi 802.11g Lite. Dodam, że nie da się do niego bezpośrednio podłączyć neostrady, gdyż nie ma on wejścia na linię telefoniczną.
  Ale wydaje mi się, że nie w nim problem. Spróbowałem się podłączyć bezpośrednio do modemu przez port LAN i na laptopie dalej nie ma połączenia z netem. To dziwne, gdyż komputer stacjonarny łączy się z netem poprzez łącze USB wykorzystując ten sam modem.

 • #4 03 Maj 2011 13:41
  PeteSh
  Poziom 30  

  Na początek instrukcja: http://www.pentagram.pl/content/download/5004...on/1/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6311-07A+PL.pdf

  Spójrz na stronę 9 instrukcji. Modem nie może pracować jednocześnie na porcie USB i na porcie Ethernet. Prawdopodobnie masz skonfigurowany modem dla portu USB i login oraz hasło podawane są przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Musisz więc skonfigurować modem poprzez przeglądarkę, tak aby łączył się samoistnie (bez podłączonego komputera). Router bezprzewodowy na razie odłóż na bok i podłącz komputer kablem ethernet do jednego z 4 portów modemu. Zaloguj się na stronę routera i skonfiguruj go pod Neostradę.
  Adres IP routera: 192.168.1.100
  Nazwa użytkownika: admin
  Hasło: pentagram
  Gdy już uda ci się uzyskać internet na kabelku ethernet, to obsługa przez WiFi będzie już tylko formalnością.

 • #5 03 Maj 2011 20:39
  honzikh
  Poziom 9  

  To by się zgadzało. Jednak jak nie urok to sraczka. Podłączyłem neta do laptopa przez kabel, bezpośrednio z modemu (uprzednio wypinając USB ze stacjonarnego) - wszystko działa. Myślę - jestem w domu. Wypinam ten kabel z laptopa i podłączam do karty sieciowej w komputerze stacjonarnym. I co? Nic. Nie działa. Żadnej reakcji. Komunikat "kabel sieciowy jest odłączony". W menedżerze urządzeń pisze, że karta sieciowa działa poprawnie. No i klops. Teraz próbuję rozwiązać tą zagadkę. Pierwsza myśl, to taka, że karta sieciowa (zintegrowana) jest walnięta. Ale wg. menadżera działa poprawnie.
  Gdzie jest haczyk?

 • #6 03 Maj 2011 23:38
  ciastex
  Poziom 24  

  Start
  uruchom ...
  ipconfig

  Pokaż screeny przy działającej sieci i przy niedziałającej.

 • #7 04 Maj 2011 08:37
  honzikh
  Poziom 9  

  Proszę bardzo
  https://obrazki.elektroda.pl/1508687200_1304490923.jpg
  Nie ma różnicy czy kabel sieciowy jest podłączony czy nie - w każdym przypadku pisze, że nośnik odłączony :) Coraz bardziej przekonuje się, że może to jednak walnięta sieciówka.

  Wpadłem na jeszcze inny pomysł - otóż znalazłem kartę sieciową bezprzewodową do komputera stacjonarnego. Podłączyłem, zainstalowałem - karta działa, tzn. widzi router. Myślę sobie - jestem już blisko.
  Teraz jeszcze muszę skonfigurować odpowiednio router, gdyż mimo, że karta go widzi, to jednak internetu dalej nie ma. Żeby to napisać muszę się łączyć bezpośrednio z modemu przez kabel USB.
  Podsumowując - modem działa i poprzez USB mam na komputerze stacjonarnym internet. Tylko przez USB. Przez kartę sieciową przewodową nie ma, gdyż zakładam, że jest uszkodzona.
  Idąc dalej - podłączyłem kartę sieciową bezprzewodową do stacjonarnego, żeby rozdzielić routerem sygnał na 2 kompy - stacjonarnego i laptopa. Tak musi być, gdyż nie modem nie może działać jednocześnie na USB i na kablu. Dlatego został podpięty router, żeby bezprzewodowo dzielił sygnał na 2 komputery.
  Jednak poprzez router nie mogę nadal połączyć się z netem. Owszem - zarówno komputer stacjonarny jak i laptop widzą router, jednak z internetem się nie łączą.
  Zakładam, że to wina ustawień w routerze.
  Przeszukałem wiele for internetowych, ale nigdzie nie znalazłem mojego przypadku. W jaki więc sposób mam to wszystko skonfigurować, żeby działało?
  Podsumowując - modem działa i wszystko jest ok. Do modemu podpinam kablem sieciowym router. Modem go widzi (świeci się kontrolka LAN). I tu się zatrzymuję. Co zrobić dalej?

 • #8 04 Maj 2011 10:37
  PeteSh
  Poziom 30  

  Ustaw router w tryb AP i wyłącz w nim DHCP.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME