Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż centraki pilota z domykaniem szyb do oryginalnego zamka w Audi A4 B5 98r.

mariooooo88 03 Maj 2011 17:07 49182 5
  • #1 03 Maj 2011 17:07
    mariooooo88
    Poziom 12  

Witam serdecznie

Dziś brzydka pogoda i chciałem dodać coś od siebie, trochę się nasiedziałem zanim znalazłem interesujące mnie informacje na ten temat. A mianowicie chciałem dołożyć sterowanie z pilota do oryginalnego pneumatycznego zamka w audi A4.
    Układ na który się zdecydowałem to Bloker firmy Stig który posiada podtrzymanie impulsu masy na około 20min w celu domknięcia szyb. Ponieważ mój zamek posiada taką opcje z kluczyka i chciałem to zachować także podczas korzystania z pilota.
    A więc do rzeczy.

1. Aby zamontować zamek najlepiej posłużyć się schematem samochodu, mi w zupełności wystarczył ten zamieszczony w książce "Sam naprawiam Audi A4". A dokładnie strony z centralnym zamkiem.
    Montaż centraki pilota z domykaniem szyb do oryginalnego zamka w Audi A4 B5 98r.

Jest to schemat ze s.376 wyżej wymienionej książki. Jednak aby umieć się nim posłużyć: odczytać kolory przewodów, oznaczenia złącz- jakie i gdzie się znajdują należy przeczytać strony 348, 349. Pod wskazane zaciski podłączamy przewody z naszej centralki tak aby po włączeniu zamykania na pilocie na danym przewodzie pojawiła się masa. Nie podaje kolorów swojej centralki ponieważ każdy producent ma swoje oznaczenia, natomiast instalacja samochodu nie ziemia nie za bardzo w stosunku od tej pokazanej na schemacie.
    Pod impuls zamykania dodatkowo równolegle podłączamy nasz przewód "komfortu" na którym pojawia się masa przez okres około 20s w celu domknięcia szyb. Ja dodatkowo zrobiłem wszystko na przekaźnikach samochodowych aby przez centralkę pilota nie szły duże prądy a jedynie zajmowała się sterowaniem.

W rzeczywistości wygląda to tak. Jest to lewa strona pod słupkiem, plastik na lewo od "pedałów".

2. Następnym etapem było podłączenie czujników drzwi, aby mieć pewność gdy zamykamy z pilota, że wszystkie drzwi są domknięte.

W momencie gdy drzwi są otwarte na danym przewodzie pojawia się masa lub bardzo mama rezystancja rzędu 1Ohm w stosunku do masy. Podłączamy się do tych przewodów naszym przewodem z centralki który reaguje na impuls "-". Lutujemy wszystko razem, nie ma to żadnego wpływu na oświetlenie w aucie czy też inne układy.
    W rzeczywistości wygląda to tak. Są to te same przewody idące do żółtego złącza po stronie kierowcy 15c z tym, że poniżej był lepszy dostęp.

3. Następnie podłączyłem kierunkowskazy.

Jest to przyłączenie się w kolumnie kierownicy. Wydaje mi się to najlepsze rozwiązanie ponieważ musiał bym rozbierać drugą stronę samochodu aby dostać się do prawej strony. Podłączenie zrobiłem przez diody prostownicze tak aby nie było zwarcia podczas wybierania konkretnego kierunku podczas jazdy. Z mojej centralki wychodził jeden przewód na kierunki.
    Wykonanie w rzeczywistości

4. Następnie już tylko podłączyć się pod zasilanie, jakiś czerwony przewód dokładając na przewodzie bezpiecznik, oczywiście wcześniej ściągając klemę z akumulatora. Oraz masę gdzieś na karoserii.

5. Jeżeli chodzi o dodatkowy kanał oraz oryginalny przewód odcięcia użyłem ich do zabezpieczenia samochodu. Ale tego może nie będę tu zamieszczał :D

6. Wygląd prawie ostateczny.

7. Efekt ostateczny.

Zamykanie

Sprawdzanie drzwi

5 5
  • #2 03 Maj 2011 18:04
    Ireneo
    Poziom 40  

Bardzo fajnie że sam sobie poradziłeś wykorzystując schematy i swoją wiedzę.
    Dla innych którzy będą z tego korzystać,dodam że kierunki,plus i masę znajdziemy też w tych kostkach w progu.Obciążanlość prądowa tranzystorów w centralkach w zupełności wystarcza w tym aucie.Czyli zaoszczędzimy troszkę czasu na montażu.

1
  • #3 02 Lis 2011 23:23
    manyyy
    Poziom 10  

Z gory dzieki za fajne fotostory, i przepraszam tez za pewnie durne pytania ale za ChRL nie mogę znaleść tego kabelka br/gr od impulsu zamknij u siebie na kostce (avant a4 '99).

Cytujac post kolegi 15darekvw Post#11 08 Feb 2010 23:44
    Re: Audi A4 B5-problem z alarmem.
    "sterowanie zamkow i domykanie szyb masz na lewym słupku kable wychodzace z dzwi do kostki kolory musisz znalezc,one steruja c.zamkiem poniewaz były rozne kolory i roczniki aut i sie tym rozniły przykład masz tu audi z 1999r (-) (NA LEWYM SŁUPKU NA DOLE, NA BRĄZOWEJ KOSTCE) – CIENKIE BRĄZOWY Z ŻÓŁTYM PASKIEM I ZIELONY Z NIEBIESKIM PASKIEM"

Tutaj znajduje brazowy z zoltym paskiem ale zielonego z niebieskim paskiem nihuhu...
    pomoze mi ktos z tym tematem?

2
  • #4 03 Lis 2011 19:10
    Ireneo
    Poziom 40  

To może żółty z zielonym?.Kontrolka i sprawdź kabelki wychodzące z drzwi kierowcy.

1
  • #5 07 Lis 2011 23:11
    manyyy
    Poziom 10  

Dobra, bylo 1000razy-ale powtorze wszystko jeszcze raz:
    Audi A4 B5 '99 Avant
    Wszystko w panelu pod bezpiecznikami, czyli lewy przedni słupek, czyli na lewo od sprzęgła, czyli pod wajchą otwierania klapy. Do odkręcenia dwie śruby, potrzebny krzyżak.

Kostka brazowa gorna:
    czerwony z brazowym-otworz
    szaro-bialy-zamknij
    brązowo/biały przewód na pozycji nr 7 oraz brązowo/żółty przewód na pozycji nr 8 - Podłączenie krańcówek drzwi (tutaj odseparować diodami i połączyć razem)

Kostka brazowa dolna:
    czarny-lewy kierunek
    czarno-zielony-prawy kierunek

Złącze 75X - 12V po zapłonie
    Złącze 30 - permanent 12V

Masa na karoseri-wiadomo-jest tam fajna śruba z brązowymi przewodami.

No to chyba wszystko co najważniejsze, reszta opcji wg gustu.
    Pozdrawiam wszystkich elektrodziarzy!

3
  • #6 07 Kwi 2012 13:00
    mariooooo88
    Poziom 12  

Uważam ,że wszystko odnoście montażu pilota centralki dla Audi A4 B5 zostało zawarte w tym temacie. Zamykam go, ponieważ nie chcę aby został zaśmiecony głupimi pytaniami. Jeżeli ktoś ma odrobinę pojęcia o elektronice, wraz z pomocą tego tematu nie będzie miał najmniejszych problemów z montażem tego gadżetu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

1