Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypożycz Adobe Photoshop na miesiąc za 35 dolarów

pseven 03 Maj 2011 18:01 3172 8
  • Wypożycz Adobe Photoshop na miesiąc za 35 dolarówPrzedstawiciele Adobe, producenta oprogramowania, takiego jak Photoshop, Indesign czy Illustrator ogłosili wprowadzenie do oferty nowej formy płatności za wymienione wyżej programy.

Od teraz oprócz bezterminowej licencji na pojedynczy program bądź pakiet, nabyć można dostęp na zasadach terminowej subskrypcji. Oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla jednorazowych przedsięwzięć, aczkolwiek krótka kalkulacja pozwala stwierdzić, że koszt dwuletniej subskrypcji na pakiet Adobe Creative Suite w wersji 5.5 odpowiada kosztowi zakupu bezterminowej licencji. Dodać należy również, że producent przedłużył niedawno cykl wydawniczy kolejnych wersji z 18 do 24 miesięcy.

Koszt miesięcznej subskrypcji na program Adobe Photoshop wynosi 35 dolarów, przy umowie na 12 miesięcy i 49 dolarów jednorazowo. Za miesiąc korzystania z Adobe Dreamweaver trzeba zapłacić odpowiednio 19 i 29 dolarów, z kolei Adobe Premiere kosztuje już odpowiednio: 39 i 59 dolarów amerykańskich.

Źródło:
    http://downloadsquad.switched.com/2011/04/11/you-can-now-rent-adobe-photoshop-for-29-per-month/

• #2 04 Maj 2011 07:05
    mklos1
    Poziom 25  

Pomysł taki sobie. Jeżeli dwuletnia subskrypcja kosztuje tyle co nieograniczona licencja, to jest to bez sensu - jedyny zysk to brak potrzeby jednorazowego wydatku.

• #3 04 Maj 2011 09:55
    Pawelmalinowski
    Poziom 9  

spox ale na 1 rok to sie mało opyla (ja mam z piraconego i sobie chwale)

• #4 04 Maj 2011 10:23
    JmL(TM)
    Poziom 24  

mklos1 napisał:
    Jeżeli dwuletnia subskrypcja kosztuje tyle co nieograniczona licencja, to jest to bez sensu..

Bez sensu jest jedynie to ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem gdyz w tekscie jest wyraznie napisane - "Oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla jednorazowych przedsięwzięć".

I w tym wypadku faktycznie oferta jest dobra biorac pod uwage cene oprogramowania ~900$. Natomiast dla ludzi ktorzy uzywaja tego narzedzia na codzien jest oczywiste ze bardziej oplacalne jest kupic nieograniczona licencje [no ale z tym to chyba kazdy przedszkolak jest w stanie sie domyslic].

mklos1 napisał:
    (ja mam z piraconego i sobie chwale)
    Tak dlugo jak siedzisz zamkniety w swoim pokoju to raczej jeszcze ci to jakos ujdzie ale zycze powodzenia przy otwarciu np. agencji reklamowej i korzystaniu z piratow... A chwalenie sie tym na lewo i prawo to pozostawie bez komentarza!

• #5 04 Maj 2011 12:05
    bystryldz
    Poziom 10  

"Oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla jednorazowych przedsięwzięć".

Tak, ale myślę, że jeżeli ktoś nie korzystał z niego wcześniej i nie ma odpowiedniej wiedzy do tego by swobodnie się w nim posługiwać to po co mu taki program na jednorazowe przedsięwzięcie jak zapewne ogarnia inny program graficzny chociażby GIMP.

• #6 04 Maj 2011 18:16
    w@mpir
    Poziom 18  

Powiedzmy, że ktoś używał pirata latami w domu do zabawy itp i ma program w małym palcu i trafiła mu się jednorazowa okazja zarobić na zdobytym przez lata doświadczeniu to nie będzie dla jednej "roboty" wydawał 900$ na pełną wersję programu.

• #7 05 Maj 2011 00:04
    bystryldz
    Poziom 10  

ew dla jednorazowej roboty może użyć Peszka, a powiedzieć, że użył GIMP'a. Jak ktoś się nie zna to nie znajdzie różnicy : )

• #8 05 Maj 2011 10:53
    pawel-foto
    Poziom 19  

Pawelmalinowski napisał:
    spox ale na 1 rok to sie mało opyla (ja mam z piraconego i sobie chwale)

Kiedy zdjęcie daje się w wersji na papierku to ok. ale jak w wersji elektronicznej to może to słono kosztować. Zdjęcie które się nawet zapisze dla netu z opcją o zapisie wyłącznie zdjęcia bez matadanych niesie informacje jaką wersją PSa było obrobione. No to powodzenia :)

• #9 05 Maj 2011 11:14
    Tommy82
    Poziom 39  

Ciekawa sprawa z kilku względów.
    Według mnie dla Adobe to jest to pewien substytut promocyjnej roli piractwa która przez walkę z piractwem się zmniejsza i trzeba szukać nowych kanałów dystrybucji, kiedyś to załatwiało piractwo. Z drugiej strony jest to sposób na udział w pirackim rynku. Kupuje ktoś licencje na jeden miesiąc co drugi miesiąc i jest w miarę kryty. Faktury wystawia tylko jak jak ma PS`a i wszystko jest git.
    Kolejna sprawa to kalkulacja. Jak sobie policzyć ile kosztuje wynajęcie mieszkania to się opłaca kupić mieszkanie a ludzie dalej wynajmują to jest "bez sensu". Sens jest po prostu gdzieś indziej i każdy widzi swój. Dla niektórych lepiej będzie płacić 90 pln co miesiąc przez 10 lat (koszt jak za tusze do drukarki) niż raz wysupłać 2500.
    A Adobe po prostu jest elastyczne w sposobie sprzedażny tego co ma.