Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42ld650 i wieża Philips - nie współpracują, ne ma dźwięku

janekbossko 03 Maj 2011 18:08 1898 4
  • #1 03 Maj 2011 18:08
    janekbossko
    Poziom 2  

Witam

dawno temu kupiłem wieże Philipsa MCD296/12 i działa do dziś jednak, ostatnio do mojego nowego telewizora LG zachciało mi się ją podłączyć.

Pan w sklepie nie dla idiotów powiedział żebym kupił kabel Jack i 2 x Cinch. Zależało mi na tym by z wieży leciał dźwięk z telewizora.

Podłączyłem najpierw w wieży do wejścia AUX i kombinowałem z czerowno/białą końcówką od wszystkich wejść w tv i nic. Potem odwrotnie. W wieży wejscie biało/czerowne a w tv do wejscia słuchawkowego i nic.
    Nie wiem czy mam cos przełączyć w tv?

Już myślałem że kabel nie działa ale u kumpla wszystko ok. Myślałem że z wieża coś ale jak podłączyłem aux wieży i czerowno/biały do dekodera i chodzi.

Mi zależy aby nie ważne czy dekoder czy konsola czy dvd zawsze dźwięk chodzil z wieży.

Zna ktoś rozwiązanie?

0 4
  • #2 03 Maj 2011 18:23
    itadek
    Poziom 21  

kolego musisz podłączyć czincze do wejścia AUX w wieży i włączyć source na aux a minijack do słuchawkowego w telewizorze. upewnij sie czy nie trzeba uaktywnic wyjscia słuchawkowego w tv i powinno działać

0
  • #3 03 Maj 2011 20:17
    janekbossko
    Poziom 2  

dzieki za odpowiedź

aux w wiezy jest tylko na jacka wiec zrobilem inaczej. Zlutowałem dwa kable w Jacek i Jacek ALE strasznie buczy po podłączeniu. Jedyny plus e dział.

Jakies porady? czemu?

0
  • #5 03 Maj 2011 20:45
    janekbossko
    Poziom 2  

wlasnie zrobilem jacek jacek i po przeróbce chodzi jak marzenie :)
    zalezalo mi żeby szło z wieży bo różnica miedzy głośnikami tv a 15 watowymi philipsowymi jest znaczna

edit:

czy oplaca sie lepsze głośniki kupić i podłączyć pod sama baze wieży?

0