Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon Collpix L20 po upadku nie chowa ani nie wusuwa obiektywu

lukaszsz245 03 Maj 2011 19:13 1777 2
  • #1 03 Maj 2011 19:13
    lukaszsz245
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Tak jak napisałem w temacie mój nikon po upadku w trakcie robienia zdjęć zatrzymał w połowie obiektyw i nie chce go schować ani wysunąć. słychać jest głośną pracę mechanizmu obiektywu. Dzisiaj go rozkręciłem do momentu 2 płytek tej dużej i tej cienkiej co jest z góry i dalej nie mogę się dobrać do tego obiektywu. Mam pytanie czy ten obiektyw jest w ogóle rozbieralny i czy można go naprawić czy wchodzi w grę tylko wymiana całego? Dodam jeszcze że po upadku jest delikatnie krzywy

0 2
  • #2 03 Maj 2011 19:53
    gajmix
    Poziom 32  

Jeśli masz już problem z samym demontażem aparatu, to jak zamierzasz sobie poradzić z naprawą obiektywu? Z góry można założyć że w obiektywie który po upadku jest skrzywiony powypadały pierścienie z prowadnic i będzie możliwa tylko siłowa rozbiórka, co łączy się ze zniszczeniem co najmniej jednego albo dwóch pierścieni wewnętrznych, albo uszkodzeniem flexa migawki. Tak czy inaczej trzeba mieć coś na wymianę, doradzałbym raczej cały sprawny obiektyw.

0
  • #3 03 Maj 2011 21:27
    And41x1
    Poziom 26  

Jest bardzo prawdopodobne, że tylko wyskoczył z prowadnicy jeden z bolców,.. a raczej został wepchnięty.
    Jeśli żaden element nie pękł, da się naprawić.
    Ja zwykle próbuję ostrożnie wyciągnąć wbitą część, tak by wskoczyła na miejsce.
    Trzeba przy tym umiejętnie ścisnąć / odkształcić obiektyw, aby zrobić nieco luzu, w miejscu gdzie bolec wypadł z prowadnicy.
    Dobrze jest, robić to przy włączonym zasilaniu.
    Próby "nastawienia zwichnięcia" trzeba robić zaraz po włączeniu zasilania, przez kilka sekund, bo aparaty wyłączają się po chwili nieudanych prób wysunięcia, lub schowania obiektywu.
    Delikatnie i powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów