Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka do kuchni, lodówka itd - na czym się skupić?

03 Maj 2011 21:26 3570 11
  • Poziom 1  
    Witam,
    W najbliższym czasie zamierzam kupić sprzęt pod zabudowę do kuchni. Szukam lodówki, zmywarki, piekarnika, indukcji i okapu. Na razie jednak skupiam się na lodówce i zmywarce.
    -> Z lodówek wybrałem Gorenje NRKI55288 - wydaje mi sę ona najkorzystniejsza pod względem funkcji i ceny (a przy tym odpowiada mi jej rozmiar) - jak uważacie?
    -> Natomiast nie mam pojęcia jaką zmywarkę kupić:
    - musi być pod zabudowę
    - nie wiem czy lepiej 45 czy 60 cm (przy większej konieczny jest program 1/2 wsadu)
    - rozważam wybór uznanych firm czyli Bosch, Siemens lub coś na tym poziomie, ale cena jest równie istotna.
    Prośba o pomoc i wsparcie tych, którzy są w tym temacie na bieżąco :-)

dzięki i pozdrowienia!
  • Poziom 14  
    Witam jeżeli kuchnia otwarta to ogromne znaczenie ma hałas hałas hałas reszta według uznania co do 1/2 wsadu to należy się zorientować jaka to oszczędność bo na pewno nie 1/2 w moim masercok to 2 litry wody bo soli idzie tyle samo a tabletka też cała znika (w opisach dość cicha, rzeczywistość jest inna) dla mnie ważne jest opóźnienie startu bo można korzystać z 2 taryfy, proponuje rozejrzeć się po kuchniach u znajomych i posłuchać, obejrzeć, dotknąć, sprawdzić jak działa. Co do piekarników ważna zimna przednia szyba, tacki wysuwające się jak szuflady, emalia do której nie przywiera brud (samoczyszcząca) (to też średnio działa ) termo obieg to chyba standard. Pralka ; duże otwierane na 180 stopni drzwiczki (opóźnienie startu (2taryfa)) szybki 30 nim program do odświeżenia ubrań, cisza podczas pracy (też tzeba sprawdzić ) ja mam lg z silnikiem na bębnie i wszystko ładnie poza napuszczaniem wody i jej wypompowywaniem (strasznie głośna),wyważanie bębna, programy standardowe wystarczają innych jeszcze nie używałem, a to już sporo czasu minęło od kupna, okap jeżeli z tanich to z filtrami siatkowymi bo można je włożyć do zmywarki i jeszcze gwarancja bo w reklamie mówią co innego niż jest.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    A jak się sprawdza zmywarka w kuchni otwartej, nie jest zbyt głośna?
  • Poziom 14  
    Jest głośno, przynajmniej moja jest, ale szwagier ma bardziej cichą (siemens) nie pamiętam jaką (mogę zapytać)
  • Poziom 11  
    No właśnie się zastanawiam czy warto, przyznam szczerze, ze nigdy nie słyszałam pracy zmywarki i sobie nie wyobrażam :)
  • Poziom 14  
    Witam, brzmi jak cicha pralka, ja kupiłem bo ustaliłem z żoną że jak będzie zmywarka to wcale nie będę zmywać :D (warto było).

Dodano po 9 [minuty]:

ps. pomijając stuki guzików,
    co do hałasu to jednak proponuję samemu się przekonać bo to odczucie subiektywne (w środku dnia jest cicho wieczorem głośno a w nocy hałas)
  • Poziom 14  
    Witam,
    zmywarka jest w kuchni otwartej i pracuje naprawde cicho.
  • Poziom 1  
    czesc,
    Jesli potrzebujesz porady, chętnie podpowiem, znam się na sprzęcie AGD (szczególnie chłodnictwo, trochę zmywarki i gotowanie, z pralkami gorzej) - mogę doradzić - jesli nadal jestes zainteresowany kupnem AGD i masz wątpliwości - napisz: kikidr(at).o2.pl - proponuję jedynie kolezenską porade na forum, to zadna oferta czy spam...

pozdrawiam
    kik
  • Poziom 11  
    Od kilku lat korzystam ze zmywarki Boscha, co prawda jest to starszy model więc nie ma czegoś takiego jak 1/2 wsadu, ale jest nieawaryjna, co jest niewątpliwie zaletą. Może nie była najtańsza (jak większość sprzętu pod zabudowę), ale jestem zdania, że to był dobry wybór. Zastanawiałam się również nad szerokością - jeżeli masz miejsce, wzięłabym szerszą.
  • Poziom 9  
    Ja mam zmywarkę w kuchni otwartej i muszę przyznać,że wcale nie jest głośna. zależy z jakiej firmy wybierzesz. Proponuję 45 cm,tym bardziej jeżeli w domu jest mniej osób. 60cm to dla nieco większej rodziny.
  • Poziom 32  
    Zmywarka: 60 cm nawet dla singla, Bosch lub Siemens, najtańszy model bez bajerów. Dodatkowe funkcje w zmywarkach są niepotrzebne. Może za wyjątkiem trzeciej szuflady.
    Lodówka - bez no frost, z zamrażarką na dole, z jednym agregatem i dwoma obwodami sterowania dla zamrażarki i lodówki, Liebherr, Bosch, Siemens.
  • Poziom 26  
    Jan_Werbinski napisał:
    Lodówka - bez no frost,

Jasne.
    Jan_Werbinski napisał:
    Liebherr, Bosch, Siemens.

Samsung, LG.