Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP przestał wykrywać dysk zewnętrzny Samsung

03 Maj 2011 22:32 2719 10
 • Poziom 8  
  Wczoraj kupiłam dysk Samsung G2 Portable. Po podłączeniu do komputera z Windows XP wszystko działało ok i przed odłączeniem bezpiecznie usunęłam. Kilka godzin później przy ponownym podłączeniu niechcący pominęłam instalacje i zaczęły się problemy - nie dało się bezpiecznie usunąć sprzętu. Wyłączyłam komputer i odłączyłam.

  Dziś tego dysku w ogóle nie wykrywa lub informuje iż urządzenie może mieć awarię ale system nie może go rozpoznać - próbowałam przez wszystkie wejścia w komputerze. Dysk po podpięciu działa przez chwile - kreci się i dioda świeci, ale po chwili gaśnie. Podłączałam go dla sprawdzenia na laptopie z Windows 7 i działa, ale tez są problemy z bezpiecznym odłączeniem.

  Proszę o poradę co mogło się stać i jak to naprawić. Nie zależy mi bardzo na danych - jest ich niewiele, ale by pracował z tym właśnie komputerem bo do tego celu go kupiłam. Ewentualnie czy kwalifikuje się to do gwarancji lub naprawy w jakimś serwisie?
 • Poziom 43  
  Hdd na gwarancję, lub zwrot do sklepu.
 • Poziom 8  
  Przyjmą mimo iż na Asusie z Windows 7 działa? Jaka może być przyczyna tej awarii, przy pierwszym podłączeniu wszystko działało tak jak należy.
 • Poziom 43  
  Na innych PC z XP też nie działa?
 • Poziom 8  
  Przy 2 pierwszych połączeniach działał, niestety nie miałam możliwości sprawdzenia na innym XP.
 • Poziom 43  
  Najprawdopodobniej port nie wrabia z zasilaniem albo padła kieszonka. Komunikat o awarii pojawia się za każdym razem?
 • Poziom 8  
  Komunikat o awarii pojawił się tylko raz. Jak podłączam dysk komputer albo nie reaguje, lub wydaje tak jakby podwójny-skrócony dźwięk który normalnie pojawia sie przy wpinaniu usb.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Podłącz dysk i pokaż co masz w menadżerze urządzeń.
 • Poziom 15  
  Podejrzewam spalony port USB spróbuj w to miejsce włożyć coś innego na USB np. klawiaturę/mysz widocznie ten port który wybrałaś daje za mały prąd tak jak koledzy zauważyli wcześniej. A w Biosie przy starcie kompa wykrywa go ? od tego powinniśmy zacząć.
 • Poziom 8  
  Problem rozwiązany. Dzięki wszystkim którzy wypowiedzieli się w temacie, trochę mnie naprowadziliście. Zajrzałam do managera urządzeń, tam Masowe urządzenie magazunujace usb. We właściwościach było info, że urządzenie jest wyłączone, a urządzenia zostają wyłączone gdy nie działają poprawnie lub powodują konflikt zasobów. Po prostu włączyłam urządzenie. W menagerze dysk był ozanczony różnie w zależnosci od tego czy jeszcze działał (nieznane urzadzenie) czy juz się wyłączył ( Masowe urządzenie magazunujace usb)
  Nie wiem dlaczego się wyłączył, skad ta awaria, teraz wszystko działa jak trzeba, nawet mogę bezpiecznie usunąć.
 • Spec od pamięci masowych
  Shesawake napisał:
  Nie wiem dlaczego się wyłączył, skad ta awaria, teraz wszystko działa jak trzeba, nawet mogę bezpiecznie usunąć.

  Czytaj jeszcze o:
  S.M.A.R.T. Technologia monitoringu i raportowania stanu dysku
  Wartości (RAW) atrybutów SMART odczytasz z HDDScan lub CrystalDiskInfo.