Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt audio do 3500

slake 03 Maj 2011 22:33 1970 4
  • #1 03 Maj 2011 22:33
    slake
    Poziom 2  

Witam,

planuje wymianę moich Creative GigaWorks G500 na jakiś sprzęt grający z prawdziwego zdarzenia ;) Nie powiem że się na nich totalnie zawiodłem jednak w większości wykorzystuje je do słuchania muzyki (czasami tylko jakiś film) i szczerze mówiąc jakoś to 5.1 mi się znudziło.

Niestety w kwestii audio jestem totalnym laikiem, przeglądając internet i opinie mój pierwszy wybór padł na:
    Denon AVR-1911 + JBL Northridge E80
    Byłby to zakup na miarę moich możliwości, czyli do 3500 zł. Co sądzicie o takim połączeniu?

Ps. Zestaw ustawiony byłby w salonie (18mkw) z aneksem kuchennym (8mkw). Co do rodzaju muzyki to już zależy od nastroju;) Generalnie takie utwory jak Archive-Again, Danger Mouse and Sparklehorse-Revenge, The Cinematic Orchestra-Time And Space, Portishead-Roads czy płyty Kings of Leon, The XX musiałyby brzmieć pięknie :D Podsumowując byłoby sporo rocka, muzyki alternatywnej, smooth jazz, od czasu do czasu rap i muzyka klasyczna.

0 4
  • #3 22 Maj 2011 19:14
    slake
    Poziom 2  

Racja, trochę się doszkoliłem i zakup amplitunera 5.1 mija się z celem.

W takim wypadku co powiecie na któryś z tych amplitunerów:
    - Yamaha rx-797
    - Denon DRA-700
    - HK 3490 - z tego co czytałem to podobno mocne amerykańskie brzmienie więc chyba od razu go odrzuce ;)

Zastanawiałem się jeszcze nad YAMAHA R-S700, może ktoś się orientuje czy jest duża różnica w porównaniu do rx-797?

Kolumny:
    - Yamaha NS-555
    - Tonsil Siesta
    - JBL Northridge E80

Myślicie taki sprzęt, powiedzmy Yamaha rx-797+Yamaha NS-555 dobrze sprawowałby się w takim pokoju?
    Postaram się jeszcze poszukać dobrego sklepu i pojechać na testy odsłuchowe, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

0
  • #4 23 Maj 2011 01:00
    ido
    Poziom 9  

Witam. Nie odrzucaj HK po przeczytaniu opinii. Jak masz możliwość to odsłuchaj go porównaj z innymi i wtedy stwirdziśz czy nie odpowiada ci jego brzmienie. Osobiście lubię brzmienie HK. Model który wymieniłeś posiada jeszcze wyjście na subwoofer więc jak po jakimś czasie stwierdziśz że brakuje basowej gitary czy konkretnego kopa to możesz podpiąć suba. Przemyśl temat i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów