Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec gazowy Beretta Ciao II - wysokie ciśnienie i cieknąca woda

04 May 2011 09:30 12361 9
 • Level 9  
  Witam.
  Od jakiegoś czasu ciśnienie na piecu Beretta Ciao II wynosi ok. 3 bary, a podczas grzania wody lub w CO podnosi się do ok. 3,5 bara.
  Dodatkowo odkryłam, że z pieca nieustannie cieknie woda - kiedy piec nie pracuje mocno kapie, a jak włączam wodę leci ciurkiem, jak z kranu.
  Dzwoniłam do kilku serwisantów i przejrzałam kilka for dyskusyjnych.
  Wg mnie są dwie możliwości: membrana w naczyniu wyrównawczym lub nagrzewnica.
  Proszę o sugestie, bo zastanawiam się, czy przypadkiem naprawa nie będzie zbliżona do ceny zakupu nowego pieca...
  Dziękuję.
 • Helpful post
  Level 30  
  Wydaje mi się że twoje sugestie są słuszne, ale trudno je potwierdzić bo nie podajesz czy dopuszczasz wodę do układu. Jeżeli nie dopuszczasz wody to są według mnie dwie możliwości: dziurawa nagrzewnica lub przepuszczający zawór dopuszczania wody do C.O.Jeśli jednak dopuszczasz wodę do układu to przyczyna to pozostaje tylko naczynie przeponowe.
 • Level 9  
  Witam,

  Wody nie dopuszczam. Rozmawiałam też wczoraj z serwisantem Beretty i on też sądzi, że to problem z nagrzewnicą. Dziękuję za pomoc.

  Dodano po 58 [minuty]:

  Naczynie przeponowe chyba nie jest uszkodzone. Gdzieś czytałam, że gdyby membrana była uszkodzona, to trysnęłaby woda przy poruszeniu wentyla, a tak się nie stało. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Dla pewności sprawdz ciśnienie manometrem samochodowym na pustym kotle .
 • Level 9  
  Sprawdzę ciśnienie, ale niestety nie posiadam tego urządzenia, więc poczekam na serwisanta i mu o tym wspomnę - mam nadzieję, że się nie obrazi, że kobieta się mądrzy:). Jeszcze raz dziękuję za pomoc i rady.
 • Helpful post
  Heating systems specialist
  Pewnie nagrzewnica, koszt to ok 600zł plus wymiana.
 • Level 9  
  Tak, serwisant powiedział, że nagrzewnica kosztuje ok. 690 + 200zł robocizna. Wielkie dzięki za rady. Tyle się dowiedziałam, że niedługo sama zacznę pomagać:)
 • Heating systems specialist
  200zł za pół godzinki? Gdzie sa takie cenniki?
 • Level 9  
  Niestety mieszkam na wsi, gdzie do najbliższego serwisanta mam około 50 km. Pewnie potrzebuje na dojazd. Cóż, sama tego nie zrobię:( Mieszkam w okolicach koło Węgrowa - 50km od Siedlec, 60km od Mińska Maz., 45km od Wyszkowa. C'est la vie!
 • Level 9  
  Witam,

  Zgodnie z przypuszczeniami wszystkich powodem cieknącego pieca i zbyt wysokiego ciśnienia była dziurawa nagrzewnica. Koszt części wraz z naprawą - 850 zł. Dziękuję wszystkim za życzliwą pomoc. Pozdrawiam.