Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao I - czy mogę wyjąc ogranicznik przepływu cwu?

Pestkacz1 04 Maj 2011 10:36 3302 8
  • #1 04 Maj 2011 10:36
    Pestkacz1
    Poziom 10  

Cześć
    przepływ wody był na tyle mały, że piec stale sie wyłączał.
    Wyjałem ogranicznik przepływu i jest super.
    Pytanie- czy nie uszkodzę tak pieca?
    piec ma 6 lat, spojrzałem w rurke po wyjeciu ogranicznika i nie widze kamienia. Czy kamień odkłada sie dopiero na elementach podgrzewanych i ja tego nie widzę?

I z innej beczki - instrukcja Beretta Ciao podaje
    regulator przepływu 10l/min
    wydatek cwu delta 25oC - 14,3 l/min

jak może przepłynać 14,3 l/min gdy ogranicznik zmniejsza przepływ do 10l/min
    może źle to rozumiem

Andrzej

ps.nieźle po forum trzeba szukać, aby dowiedzieć sie o ograniczniku przepływu CWU jako możliwym miejscu blokowania przepływu.

1 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Maj 2011 12:34
    GanzConrad
    Poziom 22  

ja nie szukałem ogranicznika, tylko wezwałem serwisanta - koszt 10zł. Od prawie 5 lat urzytkuję berettę i na razie
    nic się nie dzieje. Pracuje na zmniejszonym przepływie dość rzadko, więc nic nie powinno się dziać.
    Zmniejszenie przepływu spada dość radykalnie (czasem leci prawie wrzątek tzw "ciurkiem") - mam tak w innym piecu (Vaillant) i dlatego wyłaczyłem również w Berecie.
    Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

0
  • #3 04 Maj 2011 14:29
    Pestkacz1
    Poziom 10  

dzięki za info
    serwisant - jak sie pojawia (raz na rok ze spółdzielni) to zawsze po kilku dniach jest jakaś awaria - taki z niego spec
    ps.czy serwis pieca to również pomiar składu spalin i ciśnienia (drożności) kanałów powietrzno/ dymowych? Mój "spec" nigdy tego nie robił.
    Jeżeli to rutynowa czynność to zapytam spółdzielnię co oni na to (piec nie pali bez rozszczelnienia a podejrzewam przytkanie dopływu powietrza)

mod - mirrzo

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 04 Maj 2011 14:45
    GanzConrad
    Poziom 22  

czy chodzi Ci o roczny przegląd, odbiór, czy zwykłe czynności serwisowe? Mój serwisant nigdy niczego takiego nie robił - nawet przy przeglądzie rocznym (swoją drogą robie go raz na kilka lat...)

mod - mirrzo

0
  • #5 04 Maj 2011 20:07
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli wyciągnąłeś całkowicie ogranicznik to możesz się liczyć w przyszłości z szybszym zakamieniem wymiennika i uszkodzeniem sondy ciepłej wody.
    Jesli piec pracuje rozszczelniony to albo komin jest źle złożony i zasysa spaliny albo kanał doprowadzający powietrze jest przytkany.
    Pomiar składu spalin i ciśnienia robi się w przypadku beretty tylko w kotłach kondensacyjnych, można zrobić i w tym, ale nie jest to wymagane ale szybko by wyszło dlaczego pracuje kocioł na rozszczelnieniu.
    Do takich pomiarów potrzebny jest analizator spalin.

0
  • #6 24 Lip 2011 18:23
    Pestkacz1
    Poziom 10  

nie rozwiązałem problemu. Piec nadal odpala tylko przy rozszczelnionej komorze.
    Podmieniłem presostat spalin od sąsiadki - u niej działa, a u mnie nie. Mój presostat u niej działa, a u mnie nie. Presostat jest ok, ale to on nie pozwala odpalić pieca, czyli za mało powietrza dociera do spalania. Pytałem kominiarza o sprawdzenie drożności przewodów powietrzno-spalinowych i mam iść z tym do serwisanta od pieca. Dziwne to.

mod - mirrzo

0
  • #7 24 Lip 2011 21:21
    Piotr77777

Serwisant stwierdzi ze komin jest niedrożny i wyślę Cie do kominiarza :)

0
  • #8 24 Lip 2011 23:17
    -west

Pestkacz1 napisał:
    nie rozwiązałem problemu. Piec nadal odpala tylko przy rozszczelnionej komorze.
    Podmieniłem presostat spalin od sąsiadki - u niej działa, a u mnie nie. Mój presostat u niej działa, a u mnie nie. Presostat jest ok, ale to on nie pozwala odpalić pieca, czyli za mało powietrza dociera do spalania. Pytałem kominiarza o sprawdzenie drożności przewodów powietrzno-spalinowych i mam iść z tym do serwisanta od pieca. Dziwne to.

przedmuchaj kompresorem dobrze wentylator, szczegolnie w zwezkach tam gdzie wchodza wezyki od presostatu. Jezeli to nie pomoze to masz zapchany przewod spalinowy. W systemach rozdzielczych wielu fachowcow montowalo anemostaty z siateczka ktora sie zapychala. W koncentrycznych czasami kominy byly za dlugie i w upalne dni wentylator nie mial sily zaciagac goracego powietrza. W kotlach turbo komin jest czescia kotla i kominiarz ma prawo odmowic uslugi i odeslac do serwisu.

0
  • #9 21 Paź 2011 15:51
    Pestkacz1
    Poziom 10  

Z piecem bez zmian - pali tylko rozszczelniony. Był serwisant, godzinę grzebał i też wybiera się na dach zajrzeć w przewody spalinowo powietrzne. Od 3 tygodni się wybiera, więc nie wiem czy rozwiąże problem z piecem.

i MOŻNA POWIEDZIEĆ - sukces
    serwisanci przyszli, porozbierali piec, byli na dachu , zrobili i poszli.
    Piec działał, ale za miesiąc żona krzyczy , ze woda w prysznicu raz ciepła, raz zimna.
    Otworzyłem piec. Serwisanci nie znaleźli usterki więc na odwal się rozszczelnili piec gdzie sie dało.
    Żona ich opieprzyła i przyszli ponownie. Modlili się nad piecem, chcieli wymieniać silnik wentylatora, ale rozebrali rurę spalinową i wygrzebali kupkę gruzu.
    Jest OK.

Tylko dlaczego nie zaczynają od oczywistych rzeczy?

0