Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1860 reset licznika wydruków, regeneracja tonera

baqgliwice 23 Sty 2012 17:36 39323 52
  • #31 23 Sty 2012 17:36
    ir_system
    Poziom 2  

Chyba cos skopałem i mi nie działa. po pierwsze przy włączaniu z print screen lampki nie mrugały, podczas wgrywania zapaliły się wszystkie lampki a na koniec została czerwona. wersja firmware na wydruku się zmieniła ale drukarka nie drukuje tylko wyskakuje okienko mówiące ze toner jest niekompatybilny. Co mam z tym zrobić?

• #32 24 Sty 2012 10:46
    eugon
    Poziom 11  

Witam.
    Moja wersja firmware V.1.20.00.19.
    podczas uruchomienia drukarki z wciśniętym pritscreen diody non stop świecą nie chcą mrugać. Więc na razie nie wgrywam firmware.
    A czy kolega "ir_system" zakleił chip?
    Bo na chipie są 4 piny GND CLK DATA VCC i tu pytanie co zaklejamy?

• #33 24 Sty 2012 13:42
    ir_system
    Poziom 2  

zrobione.
    plik U z http://fix-free.ru/nie dzialal - NU zadzialalo. Wlaczylem trzymajac "printscreen" zapalily sie obie lampki. Przeciagnalem fix na usbprns2 i na koniec wyjalem chipa. sewieci sie tylko zielone teraz.

• #34 24 Sty 2012 14:37
    ekobud
    Poziom 2  

panowie błagam!
    jestem typowa kobietą :-) chociaz często daję sobie rady w komputerowych rzeczach
    ściągnęłam sobie ten fix mam tez już ten plik usbprns2
    bardzo prosze o łopatologiczne wytłumaczenie co i gdzie jak mam otworzyć i gdzie co wkeić bo kombinuje od godziny ale brakuje mi już pomysłów...
    bardzo prosze o pomoc bo nie mam jak drukowac a mam pełne dwa zamienniki a jeden z pracowników zaktualizował mi soft w drukarce (ml-1860) :(

błagam Panowie pomóżcie blondynce :)

• #35 24 Sty 2012 14:57
    eugon
    Poziom 11  

Ja już wgrałem fixa.
    W moim przypadku podczas uruchomienia drukarki z wciśniętym pritscreen diody non stop świecą. Po wgraniu fixa, wyjąłem czipa. Wszystko śmiga bez problemu.

Co do pomocy "ekobud"
    W wcześniejszych postach wszystko wyjaśnione.
    Jak pobrałaś już fixa to teraz z górki.
    1.Włączasz drukarkę, trzymając printscreen, czekasz aż będzie migać albo nie (Windows w tym czasie doda nowy sprzęt)

2.Następnie tam gdzie masz usbprns2 to również w tym folderze umieść fixa.
    Klikasz na fixa i przeciągasz go na plik usbprns2.

( W tym momencie Fix się zainstaluje, po wszystkim drukarka pokręci wałkami
    i będzie się świecić czerwona dioda albo zielona jak ma ktoś kartki w zasobniku)

3.Następnie wyłączasz drukarkę, wyciągasz toner i do wyboru:
    a)zaklejasz taśmą chipa(takie cztery styki z opisem GND CLK DATA VCC)
    b)Lub wyciągasz chipa(jak? Pokazane na filmiku parę postów wcześniej)

• #36 24 Sty 2012 14:59
    ekobud
    Poziom 2  

Dzięki serdeczne!!!!!!!!!!!!
    Działa!!!!!!!!!!!!!!!!
    :*

• #37 25 Sty 2012 13:36
    maxcobra1
    Poziom 10  

Witam.

Mam problem bo nie wiem jaką mam wersję firmware na drukarce. Po wydrukowaniu strony informacyjnej ma model ID i inne rzeczy, ale ani słowa o wersji Firmware.

Czy można ją sprawdzić w jakiś inny sposób? Ewentualnie, jeśli nie, to czy wgrywając zły fix (nie dla tej wersji co trzeba) mogę uszkodzić drukarkę?

I pytanie nr 2 - ile średnio udało się Wam wydrukować stron na tonerze startowym? Moja drukarka już "krzyczy", że zostało jej 4% tonera, a wydrukowała dopiero 540 stron (w większości tekst)?

• #38 25 Sty 2012 15:01
    eugon
    Poziom 11  

Tak jak już wcześniej napisałem.
    Idzie drukować informacje na 2 razy.
    Raz przytrzymaj 15s a raz 40s
    I wydrukować powinno dwie całkiem różne rzeczy.
    10-15s to wydrukuje się wersja firmware
    40-50s tak jak napisałeś jakieś inne pierdoły.

• #39 25 Sty 2012 17:54
    maxcobra1
    Poziom 10  

Dziękuję za podpowiedź:)

Już po "zabiegu", drukarka śmiga jak złoto a licznik się zeruje.

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak kupić sam proszek.

• #40 28 Sty 2012 09:51
    iron09bymird
    Poziom 11  

popatrzcie na to co o tym sadzicie Link
    dziala.....:)

• #41 28 Sty 2012 17:54
    leszekwlck
    Poziom 1  

Dzięki. Fix zrobiony drukarka hula ;)

• #42 02 Lut 2012 11:32
    spychu14
    Poziom 10  

3 drukarki w firmie poszły lekko :P
    Dwie na *18 oraz jedna na *19.
    Ściągałem firmware z końcówką NU.

Jest jeden problem - zacząłem dostawać ogromne ilości rosyjskiego spamu na firmową skrzynkę !
    Nie wiem czy jest to związane z tym FW.

• #43 04 Lut 2012 00:23
    Levy91
    Poziom 9  

Mam zamiar kupić drukarkę i chyba wybiorę samsunga ML 1860 ponieważ mam zamiar korzystać z proszku i zależy mi na resecie licznika albo braku chipa.
    Bardziej pasuje mi ML 1865 ponieważ ma kartę sieciową i mam pytanie czy ten fix hula również na tym modelu? Widzę że sporo osób pisze że działa na 1860 a nikt nie wspomina o 1865.

• #44 06 Lut 2012 16:01
    adods
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem z wygenerowaniem fixa bo na ruskiej stronie można wpisać tylko 15 znaków numeru seryjnego, a mój SN ma 17 znaków. Gdy generuje fixa na 15 pierwszych to fix nie daje rezultatów. Po wgraniu takiego fixa do wersji firmware dopisywana jest literka F (V1.20.00.19F) i na tym koniec. Wgrywałem zarówmo ten fix z literką U ja i ten z NU.
    Przy próbie druku (z zaklejonym czipem) wyskakuje komunikat, że kaseta z tonerem jest niezgodna. Po zdjęciu naklejki na czipa drukarka działa po staremu.
    Czy jest to wina źle wygenerowanego fixa?

• #45 06 Lut 2012 18:42
    logos2000
    Poziom 21  

adods napisał:
    Witam,
    Mam problem z wygenerowaniem fixa bo na ruskiej stronie można wpisać tylko 15 znaków numeru seryjnego, a mój SN ma 17 znaków. Gdy generuje fixa na 15 pierwszych to fix nie daje rezultatów. Po wgraniu takiego fixa do wersji firmware dopisywana jest literka F (V1.20.00.19F) i na tym koniec. Wgrywałem zarówmo ten fix z literką U ja i ten z NU.
    Przy próbie druku (z zaklejonym czipem) wyskakuje komunikat, że kaseta z tonerem jest niezgodna. Po zdjęciu naklejki na czipa drukarka działa po staremu.
    Czy jest to wina źle wygenerowanego fixa?

Tak to wina zle wpisanego numeru seryjnego, uzyj tego programu aby go odczytac

Załączniki:
  • #46 06 Lut 2012 21:20
    adods
    Poziom 8  

logos2000 wielkie dzięki.
    Co prawda odczytany SN był taki sam jak na wydruku, czy też info z Samsung Print Manager jednak dopiero teraz zauważyłem, że poprzednio wpisałem o jedno zero więcej.
    Czyli SN mam 16 znakowy, a ostatni znak to kropka. Pominąłem ją i taki SN podałem do generatora. Wygenerowany fix zadziałał. Wg Samsung Print Manager mam 100% tonera.
    Poprzednio, na tonerze startowym, miałem 9% przy wydrukowanych 564 kartkach - to do informacji maxcobra1.
    Teraz tylko dosypywać i drukować.

• #47 07 Lut 2012 11:54
    Etain
    Poziom 1  

Witam,

mam łopatologiczne pytanie: czy naprawdę nie ma innego sposobu na wydrukowanie raportu (Configuration Report) lub sprawdzenie wersji firmware? Za każdym razem drukuje mi się ten drugi (Supplies Information Report). Na innej stronie znalazłam informację, że raport z nr firmware wydrukuje się, gdy dioda na drukarce będzie migać wolno (szybko dla supplies report), ale wówczas nie drukuje się nic.

• #48 21 Lut 2012 19:11
    mona81
    Poziom 12  

Można wydrukować programem udostępnianym przez producenta Samsung Easy printer menager

• #49 26 Lut 2012 20:47
    eko185
    Poziom 18  

Ma ktos oryginalny firmware do tej drukarki w wersji 19??

• #50 02 Mar 2012 16:39
    Laofun
    Poziom 1  

Muszę wersji do 1866 roku, SN: z5y 1bkeb901087b
    Czy ktoś może mi pomóc?

• #51 06 Mar 2012 16:53
    aalan
    Poziom 1  

Czy oprogramowanie resetujące z modeli ml-1660 będzie działało na modelu ml-1865W ?

• #52 06 Mar 2012 17:42
    logos2000
    Poziom 21  

Absolutnie nie, nie wgrywaj bo uszkodzisz drukarke